Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról az...

MolotovPunk kérdése:

Mi a véleményetek arról az egészen elképesztő hírblokkról, ami a Kossuth rádióban hangzott el csütörtökön az Ukrán tüntetőkről?

Figyelt kérdés

A hírben ezért a rendőri brutalitásokról például egyáltalán nem ejtettek szót, a civil tüntetőket viszont egyenesen terroristának titulálták, akiket ártalmatlanná kell tenni minél előbb.



[link]


2014. febr. 21. 16:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Egyébként nem akar a többség az euhoz tartozni, ez csak nyugat-ukrán sajátosság. Keleten szinte semennyi szavazatot nem kapnak a nyugatpártiak.
2014. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Az oroszokat senki se szereti, de a renszerváltás óta még is a nyugat profitált a legnagyobbat az orosz ellenességből! Különös verseny nélkül kiépítették az orosz kereskedelmi kapcsolatokat és élnek mint hal a vízben. Még Kelet-eu küzdött az ellen, hogy oroszok vásároljanak tőlünk, addig a nyugat európai csak az üzletet látta és nem foglalkozott a sérelmekkel ...


A német is utálja, még is orosz gázzal fűti az ipart! Nem volt neki elég olcsó a baráti országok energiája.

2014. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Kárpátaljai se hisz az unióban. Szláv népek máshogy vélekednek.

Ezért érdekes a magyarok, ruszinok helyzete Kárpátalján. A magyarok nem fognak az ukrán nacionalisták mellett tüntetni.

2014. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"Én jártam már párszor Ukrajnában,konkrétan Kijevben is tavaly,mivel volt osztálytársam ott él és el kell mondanom,hogy az Ukránok nagy része szó szerint gyűlöli az Oroszokat.

Itt is ez volt,meg pl az is hallatszott,hogy ukrán tüntetők tömege is kiabálta,hogy muszkák haza...

Nekem amúgy személy szerint nincs bajom az orosz néppel,de ha csak a történelmet nézzük,azt kell mondjam,hogy Ukránok igen régóta utálják az oroszokat (politikai okok miatt és elnyomás miatt.)Csak kb legalább úgy mint a Lengyelek az Oroszokat és Németeket a mai napig."


"Innentől kezdve érthető,hogy az ukránok nagy része,többsége inkább EU-hoz akarna tartozni,mint mondjuk az oroszokhoz,akik annak idején is barbár módon viselkedtek velük."


Azt ugye vágod, hogy Ukrajnában több milliós orosz kisebbség él? Az ország egyik felében orosz többség van. Nem tudom te hogy éreznéd magad, ha oroszként kéne Ukrajnában élned, ami a lehető legjobban igyekszik távolodni Oroszországtól.

Mellesleg nem tudom miért gondolja egyből mindenki, hogy a tüntetőknek van igaza. Én nem támogatom egyik oldalt sem, de minimum Ukrajna fele nem akar belépni az EU-ba. A másik fele meg ezért dühében szétveri a fővárost? Normális ez a hozzáállás? Ez olyan, mintha most a magyar választások után a vesztes fél fogná magát és felégetné Budapestet.

2014. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
25%
Szerencsére Magyarországon az ember 80%-a a magyargyűlölő, soviniszta ellenzékkel szimpatizál.
2014. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Oroszokhoz meg még úgy sem akarnak tartozni főleg,hogy Ukrajnában sorban meg rongálják már évek óta az orosz és szovjet szobrokat..

Köztudottan az ott élő orosz kisebbséget sem szeretik...

2014. febr. 21. 18:18
 27/42 anonim ***** válasza:

"Oroszokhoz meg még úgy sem akarnak tartozni főleg,hogy Ukrajnában sorban meg rongálják már évek óta az orosz és szovjet szobrokat..

Köztudottan az ott élő orosz kisebbséget sem szeretik..."


És ezt nem érzed nácinak meg fasisztának? Itthon már régen mindenki sipákolna, hogy NÁCI VESZÉLY! Ukrajnában meg támogatandó dolog? A zavargások elején még hlyeségnek tartottam az ország felosztását, de most már egyre inkább az az érzésem, hogy szépen ketté kéne vágni Ukrajnát.

2014. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Egyébként,ha jobban otthon lennél a dolgokban,akkor tudnád,hogy Janukovicsnak már előző kormányzása idején is voltak húzós dolgai...Keress utána majd,ha lesz rá időd.

Mellesleg Putyinékra meg hasonlókra jellemző az,hogy embereket vernek meg mérgeznek meg...stb

Másik dolog:remélem azzal tisztában vagy,hogy Oroszországban a demokrácia és szabad vélemény nyilvánítás nagyjából egyenlő a nullával...

Innentől kezdve érthető,hogy a fejlettebb országrészek inkább nyugathoz csatlakoznának,mint egy olyan országhoz,ahol nem lehet szinte szabad vélemény leírás,kimondás.

Valljuk be orosz elnyomástól pedig még 50 év liberalizmus is jobb lenne.

2014. febr. 21. 18:28
 29/42 anonim ***** válasza:

Ukrajna független akar lenni, de nem tud függetlenedni, mert nyakig ül az adósságban és az energiát is külföldről kapja. Ha nem fizeti a számlát, akkor a gázt fogják elsőnek lekapcsolni és csődbe megy az ország.


Szerintem ebből a kényszerből nem az a logikus megoldás, hogy Eu-val egy oylan társulási szerződést írok alá, ami csak akkor jelent megoldást, ha ukrajnában nő a gazdaság. Jelen esettben válság van és fizetésképtelen az imf hitelt pedig már nem kapnak. Az imf hitelért társulni kell. ... stb stb

Van azért mögöttes tartalom, de az unió, akkor is kopogtat majd, ha oroszoktól kap gázt és hitelt, mert oylan olcsó az ukrán munkaerő és olyan nagy a piac, hogy megkerülhetetlen, hogy udvaroljanak neki.

2014. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Láthattuk az Eu kiállását Ukrajna mellett, mikor nemet mondtak az oroszoknak. Sokan emlékeznek erre...
2014. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!