Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-n kívül miért nem...

Az USA-n kívül miért nem rendszeresítette más ország az A-10 Warthog-ot?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Az meg mi?
2014. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Egy roppant lényeges kérdés, amely nélkül a kérdező nem létezhet tovább egy percig sem. XD
2014. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nem tudtok rá normális választ adni, akkor minek írtok ide ?
2014. febr. 14. 14:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet nem adta el nekik.

Olyan kommunikációs, tűzvezető, helymeghatározó stb. rendszerei vannak/lehetnek, amelyeket nem akar idegen ország "orrára kötni", mert jelentősen gyengítheti az ő védelmi képességeit, mert ha én tudom milyen módon működnek a rendszerei az elhárításuk módja is jószerivel a kezemben van.

2014. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Csiß ***** válasza:
Szerintem csak a "kifutó" technikát adják el más országnak (ezen belül is gondolom csak a szövetséges országoknak).Az A-10 még most is aktívan vesz részt a közelkeleti harcokban pl.Lopakodókat,helikoptereket se szórnak csak úgy dollárért.A nekünk szánt "ajándék" helikopterek is vietnám óta szolgáltak (vagy szolgálnak) amerikában.
2014. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csiß ***** válasza:
közel-keleti*
2014. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem mindig a kifutó technikát adja el az USA, van néhány olyan szövetségese az USA-nak, amely fejlettebb F-16-os / F-15-ös változatot használ, mint az USA.


Pl. Izrael vagy UAE F-16-osai jóval fejlettebbek, mint az USAF (direkt USAF-et írtam és nem ANG-et) sólymai.

2014. febr. 14. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 15:05


Sőt, olyan szövetségese is van, aki 2018-ra meg fogja kapni az F-22 Raptor-t, nevezetesen Nagy-Britannia.


A nemlétezős poénért meg bocsánat, azt hittem, van humorérzéked :)

2014. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt azért, mert az A-10-est ideiglenes gépnek tervezték, bár váltótípust azóta sem sikerült találni neki, meg általában inkább a nagy sebességű csapásmérő gépekkel próbálkoztak.


Meg szerintem megjelenésekor még viszonylag erős hadiiparral rendelkeztek a nagyobb szövetséges országok is, Anglia, Franciák is megoldották nagyrészt maguknak a gépek beszerzését.


Meg azért az is benne lehet, hogy kategóriáján belül nagy pusztítóerejű típusról van szó, amit nem osztogatnak bárkinek.


És legfőbb, hogy ha a mai világot nézzük, akkor a többfunkciós vadászgépek terjedtek el, akár kisebb Gripen, F-16, vagy nagyobb F-15 és társai kategóriában, ezeket a típusokat akár légi harcban, akár csapásmérésben is be lehet vetni.

2014. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 LazyJones ***** válasza:
Az előző rátapintott a lényegre. Az A-10 speciálisan páncélosok ellen, és földi támogatásra lett kifejlesztve. A klasszikus "csatagép" elképzelés viszont sok tekintetben idejét múlt, és viszonylag kevés országnak van szüksége arra, hogy egy harckocsik ellen bevethető repülőgépet üzemben tartsanak, amit ráadásul a levegőben még védelmezni is kellene. Olcsóbb ilyen célra helikoptereket alkalmazni.
2014. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!