Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USÁ-ban miért vannak az...

Az USÁ-ban miért vannak az alacsony állami beleszólás és a magasfokú privatizáció ellenére olyan magas adóterhek? És miért az USA az egyetlen ország ahova azután is adózni kell, hogy már nem laksz ott, ha állampolgár vagy?

Figyelt kérdés

A nagyfokú privatizációnak, az öngondoskodásnak és a 19. századi stílusú kapitalizmusnak megvannak az előnyei, igaz, hogy teljes mértékben magadról kell gondoskodnod, viszont minden megkeresett pénzt a saját magad jólétére költheted, egy cent se vándorol a zsebedből dolgozni nem hajlandó Proli Pista segélyébe. Emiatt alacsonyak az árak és könnyű vállalkozást indítani.


Ez eddig OK, de azt nem értem, hogy ezek mellett mi a fenéért vannak Amerikában olyan magas adóterhek. Mire kell az államnak az a sok pénz, ha az állam kb. semmit sem csinál és a legalapvetőbb szolgáltatások is pár milliárdos zsebében vannak.


És miért van az, hogy hogyha valaki amerikai állampolgárnak születik vagy felveszi akkor utána egész életében kell az USÁ-nak adóznia, mindegy, hogy ott él-e vagy nem. És ha később vissza is mondja az állampolgárságot és elköltözik máshova, akkoris adózni kell az USÁ-nak. Miért?



2014. febr. 2. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban az adók igen is az alacsony kategóriába tartoznak.
2014. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban pont hogy alacsonyak az adók. Ellenben mindenért fizetsz, amit igénybe veszel. Egészségügy, oktatás, stb.
2014. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért az szokott lenni az Amerikai pártok kampányának egyik fő fejlövése, hogy "csökkentjük az adókat!" míg Magyarországon, ahol tényleg sokat kell adózni, ilyesmiről kb. nem is szól a kampány?
2014. febr. 2. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért mert ott még az alacsony adót is tudják csökkenteni míg nélkül mivel szocializmus van szükség van a magas adókból finanszírozni a szolgáltatásokat.
2014. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nélkül az nálunk akart lenni
2014. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nézz előbb utána. Az USA bag ország, és nagyon sokfajta adónem van. Sőt, az SZJA és nagyon sok kulcsos, és nem azonos mindenütt. Egy kicsit jobban alkalmazkodik a körülményekhez, pontosabban épeszűbb célokat fogalmaznak meg.

Az öngondoskodás és a segély pedig két nagyon eltérő dolog, és mindkettő az élet természetes velejárója. Akkor is, ha ezt sokan képtelenek (vagy nem akarják) elfogadni.

HA az adók mibenlétét meg akarod érteni, talán alaposabban utána kéne nézni, hogy a gazdaságpolitikától miképpen alakulnak a társadalmi változások (beleértve széles rétegek elszegényedését), hogy egy adott társadalomszerkezet miféle célokat követel meg, és azokat miből finanszírozzák.

Egy ország sorsa nem olyan szimplán alakul, ahogyan képzeled. És ez sok tévképzethez vezet.

2014. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
gépelési hiba: bag=nagy
2014. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MolotovPunk ***** válasza:

USA-ban pont hogy alacsonyak az adók. Ellenben mindenért fizetsz, amit igénybe veszel.Így van,de azt még hozzátenném,hogy Amerikában még a segédmunkás is sokkal jobban keres,mint itt egy diplomás az irodában.

Igazából ott hatalmas középréteg is van,ami itt nincs.

2014. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert már nagyon messze vannak az emlegetett 19. századi liberálist világtól, tulajdonképpen az első világháborúban elindult egy központosítás, amit elsősorban a 30-as években Franklin Delano Roosevelt alatt erősödött meg nagyon, plusz erre még a 2. vh is rátett egy lapáttal.

[link]


Jelenleg az Egyesült Államokban a kormányzati kiadások a GDP nagyjából 39%-ával egyenlők, ami ugyan kisebb, mint a magyar kb 49% (bár úgy emlékszem a friss adatok ennél már nagyobbak), de sok országban valójában liberálisabb ebből a szempontból. Európában például Svájc (32%), vagy kicsit arrébb Ausztrália (34%), de leginkább liberálisnak a független országok közül Szingapúrt (17%) mondanám, mind adó mértékbe, mind a gazdasági szabadság alapján.

[link]

[link]


Az USA-ban egyébként (a tévhitekkel ellentétben) a kormányzat is elég sokat költ nyugdíjakra, oktatásra és egészségügyre is, mindegyikre külön-külön is többet költ, mint a hadseregre.

[link]

(kicsit lejjebb kell görgetni a grafikonhoz).

2014. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rémuralom ***** válasza:
A 19. századi laissez faire-közeli kapitalizmusnak már híre sincs az USA-ban. Éppen azért olyan magasak az adók, mert most már igenis Proli Pista segélyét finanszírozzák belőle. Meg bankmentéseket, meg egyéb bailoutokat, meg háborúkat, meg gigantikus kémszolgálatot, meg, meg, meg, meg, meg...
2014. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!