Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákia nem ad állampolgársá...

Szlovákia nem ad állampolgárságot ha szlováknak vallom magam?

Figyelt kérdés
ha szlováknak vallanám magam és kérvényezném. a nevem amúgy szlovák vagy cseh eredetű

2013. dec. 11. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
De ad, csak szlovákul kérd. Ha lehet, személyesen és lelkesen.
2013. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Sok sikert! Remélem csak a Lunyik 9-en találsz majd lakást!
2013. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Ezen már én is gondolkoztam. A nagyapám szlovák volt teljesen, a nagyszülői ágról pedig felvidéki (Liptó megyei) nemesek voltak. Lehet, hogy megkapnám. Élni jobb ott jelenleg, mint itt, az biztos. Fejlettebb ország.

De nekem inkább a német kell. Másik nagyszüleim németek voltak teljesen.

2013. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Előző: mit csinálsz akkor még Magyarországon?Az ilyen szemléletű emberektől ha megszabadulna az ország csak jobb lenne.
2013. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem azt kéne feszegetni hogy mit keres még itt,hanem azt hogy miért mondanak ilyesmit egyre többen!
2013. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dédmamám szlovák volt, Losoncban élt. Gondolkoztam én is a szlovák állampolgárságon, megkaphatom?
2013. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Csak nagyon kevés ország van, ahol felmenők alapján megadják az állampolgárságot csak úgy. Ahhoz hogy megkapd, neked is azt kell tenned, mint minden más állampolgárságúnak. Szlovákia területén kell élned X évet (ha jól tudom általában 5 év a legtöbb országban), majd kérvényezned, vizsgáznod, és kész.

2013. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!