Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lenne jó svájcnak ha...

Miért lenne jó svájcnak ha minden állampolgár 2500 frankot kapna?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 2. 12:14
 1/4 anti paladin ***** válasza:
Benne van a válasz az általad linkelt cikkben. Értelmezted is? :)
2013. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen gondolom :)csak nem akartam kibogarászni mert egy csomó minden más is van ami nem érdekel szóval csak egy egyszerű magyarázatra lettem volna kíváncsi szóval ha van kedved írd le nekem kérlek :)
2013. dec. 2. 18:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Uj kerdes! Ti tobbet es jobb kedvel dolgoznatok ha 600ezer forint kapnatok csak ugy? Szerintetek ez valos felteves es realis kezdemenyezes?
2013. dec. 3. 14:17
 4/4 anti paladin ***** válasza:

A feltevés valós de nem reális (mámint a svájci). Valamiből fizetni is kellene és a gdp-jük egy komoly hányadát vinné el az az összeg a cikk szerint.


Tőkebevitel nélkül ez nem működhet hosszú távon, hiszen sokan szeretnének tv-t, autót, számítógépet, telefont, stb-t és ezeket nem helyben gyártják, vagyis a szétosztott pénz egy része kapásból menne külföldre. Kérdéses, hogy miért, mibe fektetnének a külföldiek. Persze átállhatnak tisztán önellátásra is de az se olcsó mulatság, ráadásul sztem kevesen mennének földet művelni, telefont összeszerelni ha nem muszáj.

2013. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!