Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Áder János, Orbán Viktor,...

Áder János, Orbán Viktor, Martonyi János és Kövér László levélben köszöntötte Iránt a iszlám forradalom 35. évfordulóján. Vélemény?

Figyelt kérdés

Kövér László külön reményét fejezte ki, hogy tovább tud közeledni a két ország. Martonyi János pedig kiemelte, reméli, hogy Magyarország és Irán össze tudja hangolni külpolitikáját. Hazánkon kívűl Tadzsikisztán, Kirgizisztán és Azerbajdzsán küldött még méltató levelet. Havasi Bertalan szerint ezért ment a levél:


Az államközi kapcsolatokban elemi udvariassági szabály megemlékezni egy ország, jelen esetben a köztársasági Irán megalapításáról.



2014. febr. 13. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek. Iránnak nem csak Magyarországgal, hanem az egész világgal kéne egyeztetnie a külpolitikáját. Ilyesfajta gesztus semmibe nem kerül, mégis pozitívabbá teszi a kapcsolatokat. Mindenkinek kellett volna küldeni.
2014. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk is szoktak ilyemsit küldeni évfordulókkor. Ezzel semmi probléma nincs.
2014. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Udvarias ámde mégis semmitmondó leveleket a világ bármely pontjára érdemes küldeni, semmire nem kötelez semmibe nem kerül, de mégis mindenkivel jobb lesz egy fokkal a viszony.


Mis is kapunk számos ilyet, küldeni is küldünk, mi probléma lenne vele?

2014. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az új rendszer biztonsága érdekében a hatalomátvételt követően röviddel kivégezték a hadsereg magasabb rangú tisztjeit, majd a korábbi polgári adminisztráció vezetői következtek. A rövid, titkos perekben a vádlottak nem védekezhettek. A saría alapján hozott ítéletek áldozatául esett a volt miniszterelnök, Hovejda is 1979 áprilisában. A külföldre menekültek sem lehettek biztonságban: a több tucatnyi meggyilkolt áldozat között volt Sápur Bahtiár is, akire 1991-ben csaptak le franciaországi otthonában. 1979 nyarán az iszlamistákkal ellenkező szemléletű sajtót tiltották be, az év végén pedig a Sariatmadári-féle mérsékelt Muszlim Népi Republikánus Párttal jártak el ugyanígy. A baloldali nézetek melegágyának számító egyetemeket 1980-ban két évre bezárták, és az ekkor kezdődő iráni kulturális forradalom keretében az Iráni Akadémia ellenzéki szellemiségű tagjaival is leszámoltak.


A sah elűzése okozta eufória csak rövid időre egyesítette a különböző eszmeiségű ellenzékieket. Számos szélsőséges csoport, így a kommunisták és a Modzsáhedin-e Halg már az iszlám köztársaságról döntő népszavazást bojkottálni akarta, és ellenállásuk a továbbiakban csak tovább fokozódott. A felfegyverzett modzsáhedekkel a Hezbolláh vette fel a harcot, de nem tudta megakadályozni, hogy azok több merényletet hajtsanak végre Khomejni hívei ellen (ennek esett áldozatul 1981-ben Mohammad Ali Radzsái korábbi és Mohammad Dzsavád Báhonar hivatalban levő miniszterelnök is). Számos nem politikai színezetű lázadás is kitört szerte az országban, így Huzesztánban vagy Kurdisztánban, melyeket rendszerint több hónapos harcokkal tudtak csak leverni a forradalmi erők.

2014. febr. 13. 10:37
 5/8 anonim ***** válasza:

En azon csodalkozom, hogy a taviratokban nem hivatkoztak a ket nep rokonsagara.

Innen a GYIK-rol ertesultem ugyanis, hogy minket ott nagyon szeretnek a regi rokonsag miatt. :D

2014. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áder János, Orbán Viktor, Martonyi János és Kövér László hazaárulók, ennyi.
2014. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
Egy diplomáciai gesztus nem az ország történelmét hivatott megítélni. Ez Irán államünnepe, és ezért illik üdvözlő levelet küldeni.
2014. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ígyvan.Ezzel semmi gond nincs, még akkor is ha Irán egyébként egy nem teljesen demokratikus, és az emberi jogokat messzemenően tisztelő ország.Ugyanilyen ország Kína is, mégis eléggé meg vagyok győződve afelől, hogy az esetleges állami ünnepek idején a nyugati országokból kapják az üdvözlőket.Csak Kína nemzetközi megítélése egy kicsit pozitívabb, mint Iráné.

Másrészről ez belefér az ún. "keleti nyitás" politikájába is.

2014. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!