Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek létrejön majd az...

Szerintetek létrejön majd az Európai Egyesült Államok?

Figyelt kérdés

Mert ugye az EU-nak ez a célja végülis, mert egy akkora országgal már lehetne kezdeni valamit

Nagyok az etnikai különbségek de hát a rómaiaknál is az volt és nem is emiatt mentek tönkre



2013. dec. 28. 12:21
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Na végre valakik nem csak rosszat bír íni
2013. dec. 28. 16:40
 22/43 anonim ***** válasza:

a ruszkik márpedig kellenének (az tényleg más kérdés, hogy nem lépnének be), mert alapból nagy piac, lenne kivétel nélkül minden nyersanyagból házon belül, meg persze a katonai potenciál...mondjuk tényleg nincs rá esély, de az oroszok eu részei, nélkülük nincs egységes eu, főleg nem független...


érdemes különben megnézni mennyire egy teszetosza rendszer ez az eu, agyontárgyalnak mindent és azt is rosszul valósítják meg


a diktatúrás rész nem arra vonatkozott, hogy az lenne...bár szerintem kellene valami erős központosított hatalom, ami képes viszonylag gyorsan döntést hozni...

2013. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Remélem nem!
2013. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

"Ez egy nagy állam szövetség lenne mint az usa-ban."


Soha nem lenne az mert nincs olyan "egységes" mint az usákok!

2013. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Ebben van igazad h mindig lesznek nacionalisták akik csak hőbörögnek, de ha megnézed az USA se az egyik napról a másikra alakult ki. Alapból két részre oszlott Észak és Dél és ezt majd a polgárháború oldotta meg.
2013. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

"de ha megnézed az USA se az egyik napról a másikra alakult ki. Alapból két részre oszlott Észak és Dél és ezt majd a polgárháború oldotta meg."


De nálunk nem csak észak és dél van, hanem jóval több ország, és az ellentétek egymással is mindig élnek!


Ha egyáltalán létre is jönne (ami elég valószínűtlen) nem lenne hosszúéletű.

2013. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

nagyon nehezet kérdeztél, ezen heteket lehetne vitázni:)

itt az az alapvető kérdés, hogy képesek lesznek-e valaha az államok feladni a nemzeti szuverenitásukat a nagyobb hatalomért, amire most nemmel válaszolnék, hiszen az állami túlélés (illetve annak egyik alátámasztója, a nemzeti hadsereg) túlságosan fontos az államoknak

2013. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
nem csak a mindenkori uralkodó réteg félti a hatalmát? de...
2013. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj én komolyan foglalkozom ezzel a kérdéssel (értsd úgy, közgazdász, történész ismerősökkel egyeztetve), Magyarországon élő ukrán üzletemberrel (személyes jóbarátja a családunknak) is beszélgettem már erről.

Egy meglátásom van.

Az Európai Egyesült Államok működésképtelen lenne. Nem az etnikai különbségek miatt. Működik Svájc, működik Brazília, működik India, működött a titói Jugoszlávia. Hanem a gazdasági és mentalitásbeli különbségek miatt.

Ahogy valaki nagyon helyesen írta az amerikai polgárháborút, igazság szerint az nem a rabszolgaság miatt tört ki (az csak egy szép cél volt, semmi köz a valódi okokhoz egyébként). A fejlett és gazdag déli államok Európával akartak kereskedni, a saját, jól felfogott érdekükben. Az északiak, akik el voltak maradva, viszont korlátozni akarták a transzatlanti kereskedelmet, hogy így egy saját, belső piacon zárkózhassanak fel-mivel tudták jól, hogy az északi termékek a Világpiacon nem érnének egy lyukas centet sem.


Az EU-nak is megvan a maga észak-dél ellentéte, csak éppen sokkal súlyosabb. Nyugat-Európa (Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Benelux-államok) gazdaságilag az EU motorjai, ebből következően a politikai befolyásuk is tetemes Brüsszelben (mind közül kiemelném Németországot).

Dél-Európa (Portugália, Spanyolország, Olaszország, Görögország) valaha nagy volt és most is nagyobbnak akar tűnni, mint amekkora. Gyakorlatilag agonizálnak. Németország a válságban felügyelő biztost (!!) akart kirendelni Brüsszelből Athénbe, hogy ellenőrizze, a görögök mire költik a pénzt. Na ennyire egyenrangúak az EU-tagállamok.

De az a dél-európaiak baja, oldják meg ők.


Ami nekünk fontos, az Közép-Kelet-Európa, a Balti-Adria-Fekete-háromszög. Ezek az országok iszonyatos gazdasági lemaradással léptek be az EU-ba, mellesleg a méretüknél fogva sincs túl nagy súlyuk.

Közép-Kelet-Európában is vannak különbségek (például Dél-Szerbia és Nyugat-Csehország közt akár jelentősek is), de még mindig elenyészők ahhoz képest ami a Lajtán innen és a Lajtán túl van. A cseh orvosok éppúgy Londonba mennek rendelni, mint a románok (mennének).

Ahogy Nógrádi Gyuri bácsi is megmondta, a NATO és az EU bővítése jó tíz éve nem érdek, hanem politikai alapon történik, magyarán, hogy az USA és Brüsszel összezárjon az oroszok előtt-senkit nem érdekel, hogy mekkora elviselhetetlen különbségeket emelnek be ezzel az integrációba.

Emellett a Nyugat is válságban van, mivel a társadalmi szerződések, amik a munkavállalók és a munkaadók közt köttettek a II. vh. után az NSZK-ban, Franciaországban és másutt (ezek biztosították a viszonylagos jólétet) megszűntek. A '90-es években összeomlott a kelet-európai rendszer, az ázsiai országok pedig politikailag nyitni kezdtek, a nyugati termelők elözönlötték Kelet-Európát és Ázsiát az olcsóbb munkaerő miatt-egyúttal az olcsó kelet-európai munkaerő elözönlötte Nyugat-Európát, végképp felborítva ezzel a nyugati gazdasági-társadalmi rendet.


Az, hogy Nagy-Britannia korlátozza a közép-kelet-európai bevándorlókat, az, hogy Románia és Bulgária számára a schengeni tagság még csak ígéret azt bizonyítja, hogy az EU is rájött, hiba volt ilyen gyorsan bővíteni. Albánia felé óvatosabbak már például.


Itt egy közép-kelet-európai összefogás kéne, de nagyon komoly gazdasági, politikai összefonódásokkal, közös pénznemmel, védővámokkal, amíg fel nem zárkózunk a Nyugathoz.

2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes válasz aki nem csak annyit ír h el akarják venni a szuverenitásunk és stb hanem megmagyarázta az okokat amiért még nem jöhet létre egy ilyen.
2013. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!