Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 70-es években miért bontotta...

A 70-es években miért bontotta az USA Taiwannal a diplomáciai kapcsolatot és ismerte el helyette a Kínai Népköztársaságot? Miért vetemedett erre a lépésre a kapitalizmus királya a hidegháború kellős közepén?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon bonthatta volna a dél-koreai kapcsolatokat is Észak javára, nem?

2013. nov. 26. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán. Ha nem veszed észre Kína és Észak-Korea jelentősége között a különbséget, rég rossz neked.
2013. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A nyugati kritikusok a Kínai Köztársaságot nem tartották demokratikus államnak, mivel statárium volt érvényben, elnyomtak minden politikai ellenállást, és erőteljesen cenzúrázták a médiát. Nem lehetett új pártokat létrehozni, és a meglévő pártok sem lehettek komoly ellenfelei a Guomindangnak, nem voltak valódi, demokratikus választások."

[link]


+

[link]

2013. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a Népköztársaság demokratikusabb volt?
2013. nov. 26. 17:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg a 70-es években Dél-Koreában is diktatúra volt, csak 80-valahányra demokratizálódott.
2013. nov. 26. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert Carter rendezni akarta a világ összes nemzetközi konfliktust ami a világban előfordult, részben amerikai rásegítéssel, amiért elnöksége alatt és után is mindent megtett.

Így sikerült Egyiptomot és Izraelt kibékítenie Camp David-ben: [link]

Megszüntette a nyugatbarát nicaraguai diktátor, Anastasio_Somoza_Debayle anyagi és politikai támogatását (aki helyére egy szovjetbarát szerveződés került puccsal hatalomra): [link]

Valamint közeledett a kommunista blokk országaihoz (többek között 1978-ban visszaküldte nekünk a Szent Koronát) megszüntette Tajvan támogatását és amerikai részről ratifikálva lett a SALT-II egyezmény:

[link]


Elsősorban az amerikai felsővezetés által meghírdett enyhülési doktrína miatt miatt normalizálta az USA a kapcsolatait a világban, de Carter személye is sokat nyomott a latban:

[link]

2013. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: jól mondod, kivéve, hogy nem Carternek, hanem Nixonnak volt köszönhető. A Kínai Népköztársaság 1971-től tagja az ENSZ BT-nek, ebben az évben volt a nagy kínai-amerikai közeledés is, Carter '77-ben lett elnök.

Egyébként meg a kapcsolat fölvétele köszönhető volt annak, hogy az USA ráérzett, szüksége van egy szovjet-ellenes nagy országra, ez lett Kína. Tajvant amúgy is védik az amerikaiak mai napig, csak Kína (a kommunista) jelentőségét is elismerték ezzel a lépéssel.

2013. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tarak ***** válasza:

Egyebkent a Guomintang mindig is nagyon korrupt volt. Az lehet hogy hamarabb beinditta volna a kapitalizmust, de Kina reg nem lenne ennyire osszefogott ha ok nyertek volna.

Es sok kinai-val beszeltem akik elitelik a mostani rendszert, mindenki azt mondta jobb hogy a Guomintang gyozott.

2013. nov. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!