Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ENSZ miért nem lép fel az...

Marczell kérdése:

Az ENSZ miért nem lép fel az izraeli hódítás ellen a Közel-Keleten? Miért csak figyelmeztet?

Figyelt kérdés

Nap mint nap halnak meg palesztinok, csak azért mert ott születtek, az izraeli civilek és katonák egyaránt verik, módszeresen irtják az otthonukat elhagyni nem kívánó palesztinokat.

Hogy mi a helyzet ott Közel-Keleten:

http://www.youtube.com/watch?v=zGst4HZhf3o



2013. nov. 30. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Olyan érdekes ez számomra. Van egy tőlünk távoli, kis nép, a palesztinok. Itt mindenki sajnálja őket, az elnyomottságukat, hogy nincs saját országuk.

Ugyanakkor a világban még számtalan ilyen nép él, azoknak a sorsa miért nem érdekel senkit?

Mert akkor nem lehet zsidózni, ugye?

2013. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ha egy másik ország terjeszkedne az izraeliták helyett akkor ez a kérdés annyiban különbözne csupán hogy Izrael helyett másik ország nevét írtam volna.

Nekem vannak zsidó ismerőseim, nagyon szeretem őket, jó emberek, úgy hogy ennyit a zsidózásról Okoskodó első kommentelő.

2013. nov. 30. 19:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy okoskodó vagyok, de megsérteni nem akartalak.

Akkor a válasz nem rád vonatkozik, de az azért tény, hogy a sok elnyomott népből itt mindenkit kizárólag a palesztinok sorsa érdekel, és a vége egy nagy zsidózás lesz.

Úgy látszik, te mégsem ebből a célból tetted fel a kérdést, ezért elnézést kérek!

2013. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert a katonai intervencióhoz a tagállamok többségének akarata és a BT 5 állandó tagjának egyértelmű helyeslésére van szükség. Jelenleg egyik sincs meg.

Jogi úton meg nem lehet rendezni a dolgot, mivel Izrael se az európai se az angolszász, valamint azt az egyezményt sem ratifikálta hogy a Hágai Nemzetközi Bíróság ítélethozatalát kötelező érvényénűnek tekintse magára nézve, így erre sem lehet számítani.


Lehet mindenféle nyilatkozatokat tenni és annyi, ahhoz az egyszerű többség is elég.


Mellesleg a minden ok nélkül irtják a védtelen szerencsétleneket, az enyhén szólva is túlzás.

2013. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Mellesleg a minden ok nélkül irtják a védtelen szerencsétleneket, az enyhén szólva is túlzás."


Te megtudnál nekem jelölni akkor 1 okot a mészárlásukra? Az hogy más vallású? Azt hogy nem akarja ott hagyni a házát? Szerintem semmi nem adhat okot mészárlásra.

Nagyon rideg a hozzáállásod a dologhoz különben.

2013. nov. 30. 20:42
 6/17 anonim ***** válasza:
2013. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Na, meg is érkezett, akire az első válaszomban gondoltam.
2013. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

"Te megtudnál nekem jelölni akkor 1 okot a mészárlásukra?"


Lusta vagyok elismételni, így csak másolom egy korábbi válaszomat. Lehetőleg szánj rá némi időt, hogy egy többé kevésbé objektív nézőponton is átrágd magad:


"Újabb palesztinokért aggódó kérdés köszönjük. Megtudhattuk néhány tőmondatból és egynéhány neten keringő objektív youtubeos videóból a sok millió közül, hogy egy 70 éves fegyveres konfliktust, hogyan robbantott ki egy olyan állam, ami elismerte a másik államot, egy olyannal szemben aki a feltételezett agresszorét nem.

És a további eseményekkel is foglalkozik, hisz azok nem számítanak, a lényeg gonosz zsidók nyomort csináltak a sivatag közepén és a békés palesztin tüntetők hullanak mint a legyek. Nem mondom, hogy a másik fél ártatlan, Izrael is megéri a maga pénzét, de az ártatlan bárányokat gyilkoló apartheidtől mégiscsak messze van.


Kezdetnek néhány link a minimális tisztánlátás érdekében:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mondjuk a civil palesztin áldozatot kitermelő konfliktus konfliktus, amit úgy 100000 áldozatot eredményezett szűk évszázada a világ minden helyén, ahol élnek palesztinok folyik enyhén erős kifejezés a népirtás, pláne úgy hogy a palesztinok egy harmadát az arabok (sőt gyakran palesztinok) vadászták le, a maradék 65000-ből meg 60000 fegyveres katona volt, aki szabályok vagy kevésbé szabályos ütközetben hunyt el, marad úgy 5000 civil áldozat 60 évre elosztva.:

[link]

Míg a zsidóknak van úgy 75000 áldozatuk, aminek a többsége szintén katona

: [link]

2013. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Gugu Gabor ***** válasza:

Kissé unalmas ez a folyamatos Irzrael vs Palesztina kérdés... néhány ezer kilométerről igazságot tenni egy ilyen háborúban nem kis bátorságra vall.

Persze lehetne béke és szép is lenne, ép csak kicsit túl nagyok az ellentétek(politikai gazdasági és nem utolsó sorban vallási) és a másik félnek mindig van oka vissza ütni. A végeredmény szempontjából sajnos mindegy hogy az áldozatok egy izraeli repülőről ledobott bombától, vagy egy buszra felszállt öngyilkos merénylőtől jutnak az istenük elé.

2013. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Említsünk más példákat? Pl: A mexikó határ mentén felhúzott óriásfal, kamerák, kutyák, puskás őrök. http://www.youtube.com/watch?v=_TPucQHtHZs

The home of the free -_-

Lehallgatások, nem csak német, francia, angol, olasz, hanem az amerikai állampolgárokat is.

Plussz beleszólnak több ezer kilométerre. Ez a szabad világ?

Inkább a kommunizmusra hajaz. Nemsoká megszüntetik a kézpénzt hogy azt is nyomon kövessék. Beültethető csippek.

A palesztin konfliktus csak egy cseresznye a torta tetejére.

De akár beszélhetünk arról is hogy végülis miért nem megy amerika mondjuk észak kóreába parádézni?

Jaaa mert nincs olaj.

2013. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!