Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, hogy újra...

Mit gondoltok, hogy újra felépítik a berlini császári palotát?

Figyelt kérdés
[link]

2013. nov. 1. 23:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez rendben van, de én nem ezt mondtam. Ami megvan, azt nyilván meg kell őrizni, de az nekem nem tetszik ha már teljesen eltűnt épületeket építenek vissza ugyanúgy. Az nálam már a giccs határát súrolja. Inkább alkossanak helyette valami újat. Még akkor elmegy a dolog, ha mondjuk a lebombázás vagy leomlás utáni pár évben építik vissza, de az, hogy évtizedekkel később, az már nem oké. Jó példának mondanám Magyarországon az Erzsébet hidat, ahol az eredetire reflektáló, ugyanakkor mégis új és a korhoz illő hidat sikerült összehozni. Rossz példára meg ott a Margit híd legutóbbi felújítása, ami nálam már kimeríti a giccs kategóriát teljes mértékben. De mondok külföldi példát is: New Yorkban a WTC tornyok helyére se egy az egyben ugyanazt rakták oda, ami ott volt. Hangsúlyozom, ez az én véleményem, de hát a kérdés erre kérdezett rá.
2013. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó, hogy ugyan úgy építik vissza.
2013. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!