Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok az EU esetleges...

Mit gondoltok az EU esetleges föderatív országgá válásáról?

Figyelt kérdés
Mint ahogyan azt mindenki tudja, Európa országai (Oroszországot leszámítva) túl kicsik a világ feltörekvő nagyhatalmai mellett, azonban az EU gazdasága már most is a legnagyobb lenne (amennyiben egy országként néznénk), megelőzve az Egyesült Államokat, Kínát, Japánt, Oroszországot, Brazíliát, stb.
2013. okt. 18. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lesz hosszú életű.

Ennél szorosabbra , mint amilyen most, nem érdemes szorosabbra fűzni.


Konföderációig érdemes elmenni, de föderációig már nem.


A történelem már megmutatta, hogy az ilyen birodalmak nem életképesek.Példa erre az Osztrák-Magyar Monarchia , Jugoszlávia meg talán a Szovjetunió is.

2013. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatNÁM, ha azonos életszínvonalat, fizetést és árakat garantálnának.
2013. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne semmi értelme.

Az EU-nak nem célja, hogy nagyhatalommá váljon.


A közös hadsereget, közös külpolitikát, egy nagy közös költségvetést ennyi eltérő ország esetén nagyon nehéz lenne összehangolni, csak még jobban elmérgesednének a viszonyok és könnyen egy polgárháború lenne az eredmény, akárcsak az Osztrák-Magyar Monarchia, Jugoszlávia, Szovjetunió esetében.


Szerintem jobb egy laza békés szövetség, amiben a nemzetek maguk választhatják meg milyen politikát szeretnének követni.

2013. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Jogos. Ezért is csinálták, és most is ezért támogatják, akik támogatják.


Más kérdés, hogy a gyakorlatban egy csomó széthúzó ország a saját érdekei szerint szeretné alakítani a dolgokat, meg hogy eltartunk még egy sorozat politikust, akiknek a legnagyobb gondja a saját fizetése meg gyereknevelésük Brüsszelben.

Talán... egyszer... egyébként, érdekes volt látni, ahogy a SZU államokra bomlott és nemzeti pénzeket kezdett veretni, miközben a másik oldalon meg államszövetségbe tömörültek és közös pénzt nyomattak. :)

Jaj, de kicsi vagyok én.

2013. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!