Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy Horthy agyon akarta...

Igaz hogy Horthy agyon akarta lőni Hitlert 44-ben, de nem merte?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Horthyról sok minden el lehet mondani, de hogy úriember volt abban nem kételkedem.

Az efféle orvgyilkos taktika távol állt a személyiségétől.

Más kérdés, hogy nyílt sisakkal meg nem mert szembeszállni Hitlerrel. Az a szánalmas kiugrási kísérlete eleve kudarcra volt ítélve, mert nem készítették kellően elő. Csupán ürügyül szolgált, hogy megússza a háborús bűnös bélyegét. Persze az is lehet, hogy az adott helyzetben ennyit lehetett tenni.

Ha az emlékirataiban nem említette meg, hogy merényletre készült volna, akkor valószínű nem is készült rá, mert ez jó pont lett volna későbbi megítélésénél. Miért hagyta volna ki?

2013. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
kihagyta?
2013. okt. 31. 23:04
 13/22 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, csak kötözködni akar a kérdező!
2013. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem hagyta ki? :) (Megfogtál, nem olvastam...)
2013. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A cikk szerint nem hagyta k. Ezért van a kérdés is. Van valaki aki olvasta csak mindenki csak kötekedni tud vagy kötekedéssel vádolni. Én kérdező vagyok de van válaszoló is vagy csak kötekedő?
2013. nov. 1. 20:21
 16/22 anonim ***** válasza:

75%-os válaszadó nem csak egy van errefelé...

Az én válaszaim a #11,#14, meg ez.

Csak a félreértések elkerülése végett.

2013. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet. A választ adó az választ ad. Ettől lesz válaszadó, nem attól ha számolva van és van sorszáma.
2013. nov. 2. 00:11
 18/22 anonim ***** válasza:

Én választ adtam, nem kötekedtem.

Más kötekedett, nem válaszolt.

Mivel mindkettőnk válaszai 75%-ban hasznosak, nem volt egyértelmű kire reagálsz.

Ez tényleg nem tartozik a témához, ebben igazad van.

Elnézést kérek az OFF-ért.

Hogy érdemi választ is adjak:


Horthy nem lőtte le Hitlert. Csak ez számít. Nem az, hogy mit akart, vagy nem akart tenni.

2013. nov. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Na de nem az a kérdés hogy mi számit hanem hogy mi igaz...???!!!


Amugy Sztálin nem volt szivbajos, ő simán fegyvert fogott Hitler fejéhez, persze nem azért hogy nem gyilkoljon hanem hogy adjon neki több rabszolgát hogy halálra dolgoztathassa őket.

2013. nov. 2. 01:23
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem az számít hogy mi a kérdés, hanem hogy mi az igaz... :o
2013. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!