Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy Horthy agyon akarta...

Igaz hogy Horthy agyon akarta lőni Hitlert 44-ben, de nem merte?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 20:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Voltak vitáik és kiabáltak is egymással, de ilyenről nem hallottam.
2013. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem igaz!

Amikor Klessheimban találkoztak, Horthy -szándékosan- a vonatán hagyta a pisztolyát, nem vitte magával.

2013. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint nem szerették egymást, de lelövési szándékról nem tudok. A kiugrási kísérlet után a Horthy család egy németországi kastélyban raboskodott. Az őrök azt a parancsot kapták, hogy lőjék le a foglyokat, nehogy élve kerüljenek az amerikaiak kezére, de nem teljesítették a parancsot.
2013. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ép ezt hallottam én is, hogy fegyvert akart vinni a tárgyalásra. Tudta jól, őt nem fogják megmotozni. Állítólag így is lett. Úgy értem az lett így hogy nem motozták meg. A terve az volt hogy tárgyalás közben egy alkalmas pillanatban előrántja a pisztolyt s közvetlen közelről főbe lövi Hitlert. Képzett katonaként ez valószínűleg sikerült is volna neki. A történet szerint a vonatban a kabinjában kétszer is magához vette a fegyvert, de végül másodszorra is visszarakta. Nem merte végül magához venni s a fegyver nélkül szállt le a vonatról.
2013. okt. 31. 20:53
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha ezt Horthy megteszi ,kitudja mekkora bosszút állnak Magyarországon a németek.
2013. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem te is itt olvastad: [link]
2013. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, de nem az a kérdés hogy hol olvastam, hanem, hogy igaz e?
2013. okt. 31. 21:26
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Nyilván nem igaz. Horthy is volt akkora gazember, mint Hitler.
2013. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"(Horthy Miklós: Emlékirataim, Európa-História Kiadó, 1990. 281.o.)"


Ezek után miért kételkedsz?

2013. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
ja és nem hazudhatott?
2013. okt. 31. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!