Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberiség mikor hagyja...

Az emberiség mikor hagyja maga mögött a nacionalizmust, sovinizmust?

Figyelt kérdés

Mikor döbbennek rá az emberek, hogy országszintű problémáknál sokkal átfogóbb gondokkal néz szembe a Föld?


2050 után (a jelenlegi technológiát feltételezve) nem biztosított az élelmiszerellátás. A globális felmelegedés fajok ezreit irtotta már ki, ha így megy tovább mi is a listán leszünk. A jelenlegi népesség kizsákmányoló életmódjának a fenntarthatóságához jelenleg 1,5 Föld méretű bolygó lenne szükséges, 2030-ra ez a szám már 2.


Mikor jön el az a pont, amikor Chilétől Norvégiáig rádöbbennek ezeknek a dolgoknak a súlyára és globális társadalom alakul ki globális politikával?



2013. júl. 23. 22:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
39%

"A történelmi kizsákmányolás okozta fejlődéskülönbségbe meg ne is menjünk bele."


Te mégis milyen történelmi kizsákmányolásról beszélsz? Ha a fehér ember nem teszi be a lábát Afrika szubszaharai felére, akkor az ottaniak még mindig a kőkorszakban tengődnének és egy szál farokban menekülnének a vadászó oroszlánok elől. Mondjuk egy részük még mindig ezt csinálja, de jobb a helyzet, mint ha nem mentünk volna oda.

2013. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
57%
Az európai békét is csak tűzzel-vassal, egzisztenciális fenyegetéssel lehet fenntartani.
2013. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

#11, valahogy ezzel az álláspontoddal a kultúrantropológusok, szociológusok, politológusok ezrei annyira nem értenek egyet.


Remek dolog, hogy üveggyöngyökért veszünk ezer rabszolgát meg 3 gőzösért a komplett ország bányászati jogait, de a helyieknek kevésbé.

2013. júl. 23. 23:37
 14/38 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy az afrikaiaknak óriási a civilizációs , kulturális lemaradásuk és szegények nagyon buták.

Amelyik okosabb az elköltözik Afrikából ,vagy korrupt politikus lesz aki eladja a hazája ásványkincseit meg a nyersanyagokat.

A támogatást amit nyugatról kapnak abból meg megcsinálja 24. elnöki palotáját.

A kenyai politikusokon nagyon meglepődtem, hogy ennyire magas a fizetésük és fel vannak háborodva,hogyha csökkentetni akarják velük.

2013. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

A kérdés nagyon nem erről szól, pont az ellenkezőjéről.


Látom még van pár évtizedünk népnemzetieskedni.

2013. júl. 23. 23:46
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
Az emberiség soha nem hagyja maga mögött a nacionalizmust, sovinizmust.
2013. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

én most soviniszta rasszista náci vagyok, ha azt mondom, hogy lesz*rom az afrikai éhezőket? Nem az én gondom. Ahelyett, hogy segélyeket küld oda az emberiség, meg adományozz a kis kuntakintének kajára, el kénegondolkodni azon, hogy ez meddig tartható. Ez ugyanis átmeneti megoldás. Hosszú távon kimondottan rossz, mert a kis kuntakinte megszokja, hogy jön a fehér bácsi, és hozza neki a husit. Az már érdekelni sem fogja, hogy az honnan van (ami persze nem az ő hibája).


Az embereket pedig mindig az érdekelte, amit látnak. Ezért drágább a tévés (de már lassan egy felkapottabb netes portálon elhelyezett) reklám, mint egy ráiós. Egyszerűbbre forditva ez annyit tesz, hogy engem, és sok más embert egyáltalán nem érekel, hogy dél-amerikában mi történik. Épp elég baj az, hogy a számlákat, a lakást, és a benzint miből fizessem.


Az, hogy afrikában meg dél-amerikában mi a helyzet, talán akkor fog érdekelni, ha abszolút semmi problémám nem lesz, és mindenem meglesz, ami kell. Mit gondolsz, miért a milliárdosok adományoznak főleg?

2013. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
43%
Remélhetőleg soha. :)
2013. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Értő olvasás látom nagyon nem megy sokaknak. Nem a jelenlegi korra vonatkozó véleményetek érdekel, hanem a nagyon is megélhető 3-4 évtized múlva esetlegesen bekövetkező világméretű éhínségre, porciózásra, élet-halál harcra vonatkozik.


Erre itt elkezd egy hülye n1ggerezni és mindenki követi. Zseniális.

2013. júl. 24. 00:40
 20/38 Pro Patria ***** válasza:

Mikor olvastam a kérdést, sejtettem. Mikor megláttam a "népnemzetieskedő" szót, már tudtam, hogy ismét te vagy az.

Egyfelől kértelek, hogy bővítsed a szókincsedet, mert ez már unalmas is, és nem mellékesen tudatosan sértő, degradáló.


Másfelől, hogy a kérdésre is válaszoljak. Éppen a jóléti társadalmakra igaz, hogy a népesség stagnál, vagy pont csökken. (Európában egyedül két ország népessége növekedik 1% felett, a többi 0-1% között, vagy fogy.)

A túlnépesedés pontosan a szegénységgel leginkább sújtott földrészeken, Afrikában és Délkelet-Ázsiában jelentős probléma.

A Földnek pedig nem a férőhelye kevés:

https://www.youtube.com/watch?v=b8udRn83Pec

Bár nem néztem utána a számoknak, de a NatGeo-nak elég magas a presztízse, hogy látatlanba is elhiggyem: az összes ma élő ember elférne egy metropolisz területén.

2013. júl. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!