Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon milyen hatásal lenne a...

Prométeum kérdése:

Vajon milyen hatásal lenne a világ gazdaságra a kina, és észak korea demokratizálodása és egyesülése?

Figyelt kérdés
Mert ugye bàr az arab orszàgok is demokratizàlodni kezdenek. Valamint ha kina vilàghatalom lesz akkor? milyen vàltoások lesznek. vajon több lesz a kinai film és a kinai zene?
2013. júl. 17. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

kötelző lesz a kínai élet társ,és Mao kép,szobor,akármi.

meg persze kimdzongun-rol bármi-és ezeket kell inádni napi 8 rában,a maradék 16ban azért fogunk robotolni,hogy ne dögöljünk éhen.

2013. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jò lenne ha ide mostmàr szakértő hozzàértő szociologusok,politologusok közgazdàzok írnànak mert amitt leírtál. az hülyeség.
2013. júl. 17. 15:25
 3/8 MolotovPunk ***** válasza:

Ha tényleg így lesz,biztos nem lesz jó világ.

Igaz,gagyi bovli ócska termékeikkel már elárasztották az egész világot.

Azért fejlődik gyorsan,mert nekik van hova fejlődni még.USA elérte a csúcsot és életszínvonalban is jó,iparban meg kiváló.Megjósolom Kína iparilag soha nem fogja utolérni USA-t,de életszínvonalban sem.Még egy Oroszországot sem.Japánt meg sem említem,mert japánok jókat röhögnek kínai silány termékeken.

2013. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem értek egyett széppen kifog kupàlodni kina is. Gazdasàgilag iparilag de ha ilyen peszimistàk vagytok könnyen lehet hogy nem fogtok sokàig élni. Èn tuttira jol fogom magamatt. érezni ti nem ennyi. De még mindig. laikusok nem hozzà èrtő emberek írnak. Mostmàr tényleg írjanak közgazdàszok, szociologuso, filozofusok. Olyanok pl; mint Bogàr Làszlò és Boros Imre, ja és több kérdést feltettem abbol csak egy vàlaszt kapttam az sem hozzà értő vélemény
2013. júl. 17. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igaz,gagyi bovli ócska termékeikkel már elárasztották az egész világot."

Japán is bóvlikkal kezdte, ma mégsem mondod azt, hogy gagyikat termelnek!


"USA elérte a csúcsot és életszínvonalban is jó,iparban meg kiváló."

Milyen csúcsot, ember? Van valami mutató és akkor ezt maximalizálták? Kb. olyan szánalmas ez a mondat, mintha azt állítanád a középkori agrártársadalmak stagnálására, hogy elérték a csúcsot! De milyen csúcsot? Van hová fejlődni, hidd el! Arról nem is beszélve, hogy az egész gazdaság és társadalom egy átalakulás kezdetén van, válságok is általában korszakváltáskor alakulnak ki. Egyre előtérbe fog kerülni az információ, a tudás, mint a gazdaság fő hajtóereje! Ellentétben az ipari korral, a posztindusztriális társadalmakban és gazdaságokban a fizikai munka marginális lesz, ahol tudják ipari robotokkal fogják ellátni ezeket a feladatköröket!


"Megjósolom Kína iparilag soha nem fogja utolérni USA-t,de életszínvonalban sem."

Valamilyen természeti törvény tiltja vagy a kristálygömbödben láttad?


"Japánt meg sem említem,mert japánok jókat röhögnek kínai silány termékeken."

Ja, a japánok tényleg jókat röhöghetnek, főleg úgy, hogy ők is a nyugat másolásával és silány szarok tömegtermelésével kezdték. Hurrá, de okos vagy!


"Mert ugye bàr az arab orszàgok is demokratizàlodni kezdenek."

1. Az nem biztos, hogy az arab országok demokratikusak lesznek, amikor konszolidálódik a politikai helyzet! Simán lehet, hogy valami vallási fanatikus rezsim kerül a helyükre; azt is tudni kell, hogy az USA által támogatott diktatúrákban a vallás háttérbe volt szorítva, és én úgy látom, hogy évtizedek óta elfojtott érzések fognak a felszínre törni. Elég megnézni Törökországot, Erdogan egy vallási államot kezd kiépíteni.

2. Ha valóban demokratizálódnak az arab államok, akkor sem biztos, hogy Kína és Észak-Korea is követi őket.

3. Ha Észak-Korea demokratizálódik is, még nem biztos, hogy rögtön egyesülnek déllel. Rohadt sok pénz lenne az északi állam felzárkóztatása, stb. Nem titok, hogy a déliek várnának vele.

4. Ha Kína demokratizálódik, az nem jelenti azt, hogy nyugatbarát lesz, Kínának akkor is meg lesznek a saját érdekei.

5. Úgy gondolom, hogy ha Kína túl hamar demokratizálódna, akkor akár az Újgur és Tibeti tartomány el is szakadhat. Azért ez egy elég nagy területe az országnak, viszonylag kevés lakossal és sok erőforrással. Ez nem lenne jó dolog.


"Valamint ha kina vilàghatalom lesz akkor?"

Mármint mi van akkor? Kína sosem lesz világhatalom, ahogy az USA sem! A világ több pólusú lesz, mármint hatalmi szerkezetét illetően. Nagyhatalmak lesznek: USA, Kína, Oroszország, Brazília, India. És az EU is, ha sikerülne egy harminc év alatt föderalizálni, ha nem akkor a kontinens és kicsi, jelentéktelen államai sanyarú sors elé nézhetnek.


"milyen vàltoások lesznek. vajon több lesz a kinai film és a kinai zene?"

Nem lesz több kínai zene és film. Kína most is ontja a filmeket a saját piacára, csakhogy az ő kultúrájuk az euró-atlantihoz képest eléggé giccses (és ezt nem én mondom, hanem egy ázsiai saját állítása) ezért esélye nincs, hogy nagyobb mennyiségben áramoljanak be a filmek, zenék.

2013. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Olyanok pl; mint Bogàr Làszlò és Boros Imre, ja és több kérdést feltettem abbol csak egy vàlaszt kapttam az sem hozzà értő vélemény"

Bogár László egy bogaras, marxista médicurv@, megélhetési médiaszereplő. A szakmának Borosról sincs jó véleménye. Vicces, hogy a közember ezeket tartja szakembereknek, tekintélyeknek, csak mert megerősíti őket a gyermeteg világlátásukban. Nyilván egy-egy konteó jobban és egyszerűbben hangzik, mint pár száz oldalas szakkönyvek elolvasása, ami a tudáshoz és a világ megértéséhez segít...

2013. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MolotovPunk ***** válasza:

Boros Imre egy vicc.

Attól,hogy Kínát pártolja sok dologban,attól még jó sok dologban nincs igaza.

Bogár eléggé fid felé húz szerintem,ő pont hasonló,bár ő neki tényleg van viszonylagos tudása azért.

Ha már ilyen lista van inkább Róna Pétert írnám a jó közgazdászokhoz,vagy mondjuk Drábik Jánost...és stb.


Egyébként USA dologhoz,csak annyit reagálnék,hogy mindenben jobb,mint Kína, (szinte mindenben.)

Ráadásul,ha valami válság történik Amerikában az kihat úgy átlagban az egész világra mindig.

Amerika majdnem olyan,mint egy nagy Svájc. :D

Innentől kezdve lehet következtetni,ki a legerősebb mai napig is.

Egyébként Japán mikor gyártott bovlikat?Csak kérdem,mert már első világháborúban jobb fegyverei voltak,mint Németeknek,pedig azért egy Németország akkor is és most is ipari hatalom volt és az is maradt.


Várom a válaszokat.

2013. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MolotovPunk ***** válasza:

Ui 1970-es évek óta mondják,hogy Amerika el fog bukni,aztán azóta is nagy lábon él,akarom mondani áll.

Sok magán bank van ott meg tőkés,innentől kezdve ha bukni is fog (egyszer)az sem az elkövetkező 20 évben lesz.

2013. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!