Észak-Korea minek keménykedik, amikor maguk sem akarnak semmilyen konfliktust, még Dél-Koreával sem?
Megfenyegették Japánt, Dél-Koreát, az USA-t. Kína sem nézi jó szemmel, amit művelnek. Erre most hirtelen békét akarnak.
Oké, ez a legjobb a vérontás helyett, de mire jó ez nekik?
Elpazarolják az ország összes pénzét ilyen hülyeségekre, a nép meg közben éhen hal. Segélyezésnél is pofátlanok, mert ha nem segélyeznék őket, éhen halna a fél ország.
Akkor minek keménykednek?
Oké, hogy a vezető így mutatkozott be de akkor is....mire jó az nekik, hogy a fél ország éhen hal?
Mit csinálnának, ha beszüntetnék a segélyezést?
Miért nem döntik meg ezt az undorító rendszert, amikor már Kína is ellenzi a hőzöngésüket?
Hát ahogy elnézem keveset olvastál még É. Koreáról, de azért megpróbálom felvázolni a helyzetet minél tömörebben.
Ugye az alaphelyzet az volt, hogy katonai gépekkel megsértették a légterüket, majd közvetlen ez után egy kooperatív amerikai-dél koreai hadgyakorlatot tartottak az északi határ mentén, mely a következő terheket rótta a vezetőre:
Vagy elkezd keménykedni amitől
1. A katonai vezérkar elégedett lesz
2. A nép szemében tekintélyt szerez magának
3. A katonai vezérkar nem fogja agyonlőni és egy új vezetőt a helyére rakni.
Az óriási nagy tévedés, hogy Kim Dzsong Un-nak ott annyira nagy tejhatalma van, ugyanis ha nem a rá kiszabott szerepet játsza, akkor a katonai vezetőség egyből elintézné és ezzel ő is tisztában van. Egyébként te is egész jól le írtad, hogy az új vezető így mutatkozott be.
Az éhínség kapcsán pedig azt is érdemes tudni, hogy É. Korea az nem azt vesz amit akar, mert mindenféle embargók és szankciók sújtják, területe nagy része pedig nem művelhető. Ezek a szankciók csak akkor szűnnének meg, ha az egész vezetői garnitúra váltásra kerülne, amit se a vezetők, sem a nép nem akar.
Hogy miért nem döntik meg a rendszert? Egy részt azért, mert az szikla szilárd, de a legfőbb oka az, hogy nem akarja a nép megdönteni, mert maga a nép is erősen kommunista és egészen gyermekkortól a lojalitásra lettek nevelve.
A tűzszüneti szerződést nem rúgta fel senki, ugyanis nem lőtt senki sem át a határon, mindössze a határ mentére lettek pozicionálva a rakétakilövő járművek. utóljára a tűzszünet akkor tört meg, amikor egy sziget körül területi viták törtek ki pár éve és az minimális áldozatokkal zárult le. Akármennyire is úgy látod, hogy ez "keménykedés", de én ezt ott inkább hétköznapi dolognak mondanám. Az a két ország így "tárgyal" egymással.
Kína kérdésénél az a kulcs, hogy ha ez a két erő összecsapna, akkor Kínának választania kellene a kommunizmus melletti kiállás és az amerikai befektetésekben lévő lehetőségek között, melyből mindkét opció nagy veszteségeket idézne elő számára.
Amúgy azt, hogy a keszongi ipari parkot újra megnyitották nem mondanám olyan nagy békét akarásnak, elvégre még mindig háborúban áll a két ország egymással szemben hivatalosan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!