Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az észak ir...

Mi a véleményetek az észak ir konfliktusrol?

Figyelt kérdés
Én spec rühhelm a terrorista ir fattyakat!
2013. júl. 14. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én inkább az íreket pártolom. Ők az őshonosak a szigeten, az angolok csak később hódították meg és települtek be a szigetre.

És a magyarok tudják, hogy milyen fájdalmas, amikor az ország egy részét elcsatolják és elnyomják a kisebbséget.

Az Ír-szigeten élő írek 20%-a még mindig brit fennhatóság alatt él, igaz ők sokkal erőszakosabbak, mint a határon túli magyarok, így 1999-re sikerült elérniük egy széleskörű autonómiát, saját parlamentet.


Az írek már azt is megtapasztalták, milyen amikor a szegénység, kilátástalan helyzet miatt a nép inkább kivándorol a jobb élet reményében. A 19-20. század alatt az írek közel 2/3-a emigrált, főleg Amerikába, Ausztráliába, Angliába, Új-Zélandra.

2013. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már nem azért de amennyire én tudom a britek voltak akik kiéheztettek egy egész népet, embargót vetettek ki mindenre, és bevonultak mészárolni is, szóval én már 8 év (10 éves korom) óta szimpatizálok az írekkel hasonló a helyzetük , mindig is sajnáltam, hogy a britek elraboltak egy oly gyönyörű területet az ott őshonos írektől merő egóból és imperialista ideológiából adódóan. Szóval én nem rühellem őket.
2013. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!