Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szíriai konfliktus megoldásá...

A szíriai konfliktus megoldásához tényleg meg kellene szállni az országot?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy ahhoz, hogy megoldódjon ténylegesen a konfliktus, meg kellene szállni az országot. Viszont ezt a nyugat sem akarná, az oroszok sem, és a környező arabok sem. (Irak, Jordánia, Libanon, Szaúd-Arábia)


Miért csak így lehetne megoldani a teljes konfliktust?


Miért nem csinálnak valamit a környékbeli arab országok a fegyvertámogatáson kívül? Hisz hozzájuk menekülnek a szíriaiak. Meg ugye ott van Törökország is.


Mi lesz ennek a vége?

Most attól, h orosz érdekszféra, nem tudna csinálni semmit sem Putyin, ha mondjuk Jordánia, Libanon, és Szaúd-Arábia megszállja Szíriát....(Kadhafit is a sorsára hagyta Oroszország)


Hogyan lehetne ezt megoldani? Miért nem tudnak megegyezni? Az elnöküknek tényleg semmit sem számít, ha elnéptelenedik Szíria, és visszasüllyed Szomália szintjére? Mert szerintem az egész ország már romokban hever.



2013. júl. 6. 18:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(meg h mindenki arra vár, h más végezze el helyettük a piszkos munkát)
2013. júl. 6. 18:43
 2/15 anonim ***** válasza:

A lázadóknak drukkolsz?


Tudod, hogy mit akarnak ők?

2013. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem drukkolok én senkinek, csak a vérontással nem értek egyet.

Aszad a hatalmat akarja, a lázadók meg leváltani.

2013. júl. 6. 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A lázadók egy teokratikus diktatúrát akarnak , azaz egy vallási rendszeren alapuló államot.


A karhatalmiak nem vágják ki az ellenséges katona szívét , míg a lázadók igen.

Aszad is követett el bűnöket a civilek ellen ,de nála nem végeznek ki , ha azt mondod, hogy ateista vagy , nem hiszel Allahban.

Míg a lázadók szemében halálos bűn és Istentagadás.

2013. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát a teokratikus állam eléggé nehézkes, révén, hogy vannak a szunniták, a síták, meg az alaviták.

Irán is veszélyes épp emiatt, pl volt már nem egyszer vallási összecsapás, pl a szunniták által lakott Huzesztán régióban.

Most Szíriában ez sokkal jobban kiütközne, mert 3 féle van, nem 2, plusz ugye akkor arabok és kurdok.

2013. júl. 6. 18:59
 6/15 A kérdező kommentje:
De egyébként sokan ezt mondják, hogy azért nem szállják meg, mert nem tudják, hogy mi lenne utána.
2013. júl. 6. 19:00
 7/15 Vadkan01 ***** válasza:
Pont azért nem szállták meg Szíriát, mert Putyin nem engedte (Kína sem), tanulva a líbiai hibájából, ha tényleg tudnának támadni akkor már megtették volna, de olybá tűnik, hogy visszatartó ereje van Putyin védelmének, gondolom a forródróton elmondta az általad említett országok vezetőinek, hogy mi lesz ha támadnának. Nehogy azt hidd, hogy a nyugat nem akarja megszállni, mert amikor még Clintonné volt a külügyminiszter, akkor elég sokszor emlegették a légtérzárat(vagyis szétbombáznak mindent válogatás nélkül) és máig nem szállnak le erről a témáról, most azzal akarják elérni a beavatkozást, hogy rákenjék a kormányra, hogy vegyi fegyvert használt, de valószínűleg nem használt, mert tudja, hogy az öngyilkosság lenne. A megszállás nem megoldás Líbiában sem volt az, folytatódna a lázadók között, ne higgy el mindent amit olvasol. Azt szeretnéd, hogy megismétlődjön a történelem egyik baklövése?
2013. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tarak ***** válasza:
58%
es meg keresztenyek is vannak 10%ban. egyebkent en a Baasz Partnak szurkolok, azaz Asszadnak, nekem nagyon szimpatikus amit kepvisel.
2013. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tarak ***** válasza:
69%
csak az a feltuno ha a Baasz Part/Aszzad szekularis akkor miert tamogatja Iran-t, Hezbollah-t es a Hamaszt. Illetve Asszad Londonban vegezte az egyetemet, es nekem nagyon ugy tunik hogy ha mashogy lenne az erdekkapcsolat, nagyon konnyeden lehetne a Nyugat baratja.
2013. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy meg kellene-e szállni, de általában azt szokták csinálni... Úgy halottam, hogy Oroszo. támogatja Assad-ot és hogy azért nem csinálnak semmit, de az arab országok meg a lázadókat (=forradalmárokat) támogatják. De ők sem csak egy csoport, hanem valami 30, úgyhogy ha Assad-ot kivégeznék, akkor kezdődne az újabb polgárháború.

Az egész a politikáról szól. Úgy látszik, hogy senkit nem érdekel, hogy egyfolytában ölik az embereket.

2013. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!