Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A többi ország közemberei...

A többi ország közemberei közül miért csak a lengyelek és az angolok állnak ki mellettünk?

Figyelt kérdés
A többi ország "aggódik a kialakuló diktatúra" miatt vagy éppen véres szájjal támad minket, csak a varsói gyorssal ideutazó lengyel szimpátiatüntetők és a Daily Mail nevetséges diktatúrát kiáltó cikkeire racionálisan reagáló jobboldali angol emberek vannak velünk.

2013. máj. 6. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az angolok azért mert ők is utálják az EU-t.

És hát ,"az ellenségem ellensége a barátom".


A lengyelekkel-magyar barátság pedig elég híres.

2013. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Te miért nem állsz ki magyar közemberként azokért az angolokért, akik az EU ellen vannak? Megmondom: magasról cseszel rá az EU-ellenes angolokra. Ők is így vannak velünk, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a felsőbb körökben egyfolytában azt kántálják, hogy Magyarországon mekkora diktatúra van. Nem érdekli őket Magyarország, ezért nem állnak ki értünk.
2013. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem így van. A példák amiket hozol nem a közemberek véleménye, hanem a hatalomé, a médiáé.


Menj csak el nyugodtan magad Olaszországba, Görögországba, Ciprusra, Spanyolországba, Franciaországba, német területekre, Hollandiába, és még számos országba...beszélj velük pár mondatot és rájössz, hogy pontosan tudják, hogy Közép-Kelet Európa milyen szörnyű helyzetben van. Hogy mekkora itt a kizsákmányolás és milyen gond a népes cigányság...és azt is tudják, hogy ezen az EU csak rontani tud.


A hétvégén egy barkácsáruházban pakoltam ki a grillsütőket (én egy beszállító ügynöke vagyok és nem az áruház alkalmazottja). Odajött hozzám egy német házaspár és kérdezősködtek...majd panaszkodtak, hogy nem találnak eladót, senki nem szolgálja ki őket, nem lehet csak sza.rt kapni azt is drágábban, mintha Németből idehozatnák a minőséget etc...


Visszakérdeztem, hogy szerintük ez miért van?

Pontosan tudták a választ. Azt, hogy mi vagyunk az EU szemétkukája. Hogy a magyar és a térség más állampolgárai csak azért kellenek, hogy valahová elpaterolhassák a nyugatiak a szemetüket. Mert ott nyugaton csak addig élhetnek jobban, amíg van kit kizsákmányolni. Gyarmat vagyunk. Ugyanolyan lenézett és kifosztásra ítélt gyarmat, mint pl. India volt az angoloknak...

2013. máj. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pro Patria ***** válasza:

Nem csak ők, de a hagyományosan konzervatív országok. Az EU vitáiban Németország, Olaszország, a balti államok is kiálltak mellettünk. A kelet-közép-európai országokkal közös a sorsunk.


Anglia pedig már a Rákóczi-szabadságharcot, majd a '48-as eseményeket is támogatták. Előbbi esetében még lehetett magyarázat, hogy "ők is szorult helyzetben lévő protestánsok, a testvéreink", hiszen nekik is meg kellett védeniük magukat a katolikus spanyolokkal és franciákkal szemben, mint nekünk a katolikus osztrákokkal.

1848-ra már ez sem igazán érvényes. Az angoloknak hagyományosan erős talán az igazságérzetük, a szó jó értelmében vett liberális szemlélet bölcsője, ami minden társadalmi fejlődésben irányadó volt. Talán ezért. De az is lehet, amit itt fentebb írtak, nem tudom. Abban is biztos vagyok, hogy nem készült erről reprezentatív felmérés, szóval nem mondhatjuk, hogy ez vagy az a nemzet általánosan támogat, vagy ellenez.

2013. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gazi ***** válasza:

Tudjátok mind ez szép és jó, de mindig csak szavakban állnak ki a gyengébb ország mellett, igazán cselekedni nem fognak és nem is akarnak.

Őfelsége népe már a múltban is csak papolni tudott, de "segíteni" csak akkor "segített", ha utána gyarmatosíthatták is az adott nemzetet/országot.

2013. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!