Létezik olyan ország, ahol nincs rasszizmus? Vagy ez az emberi természet velejárója?
Esetleg olyan országban ahol nincs sajtó, média, és szándékos félelemkeltés.
Nem az a lényeg mi a valóság, hanem a különböző érdekcsoportok épp mit írnak az újságban vagy éppen a tv "híradóban".
A világ nem olyan gonosz, mint ahogy azt a firkászok és tv szerkesztők beállítják.
"Máshol nincs ilyen mértékű, mint nálunk. Nem velejárója az emberi természetnek, hanem egyes pártok hatása."
Nem-e?
Szlovákiában ugyanilyen.Viszont ott kevesebb az impotens ember és jobban kiosztják a cigányokat.
A legnagyobb ellentét a cigányok és az európaiak között Magyarországon és Szlovákiában van.
Azért mert a szlovák és a magyar kultúra inkább "nyugatibb" , mint "balkános" ,ezért mi nem fogjuk tolerálni sohasem az életmódjukat és a viselkedésüket.
Nekik kell bizonyítani , nem nekünk.
Először azt akartam válaszolni, hogy a ma érzékelhető rasszizmus nagyobb, mint valójában. De a válaszok elolvasása rádöbbentett, hogy a rasszizmus annyira mélyen beivódott, hogy sok jó szándékú ember észre sem veszi, ha így fogalmaz, hiszen valójában nem eszerint gondolja. És mégis.
Mára a világ rendkívüli mértéken (és természetellenesen) differenciálódott. Ugyanakkor a technika lehetőségei olyan nagyok, hogy bárki bármiről hírt kaphat. A hír igazságtartalmát ellenőrizni persze már jóval nehezebb.
A rasszizmus nem egyéb, mint a különbségek bizonyos fajtáinak természetes elutasítása. Ennek általában a hétköznapi életben nincs túl nagy jelentősége, többnyire személyes csetepaték formájában zajlik. Ha viszont az eltérések mesterségesen túl nagyok lesznek, akkor szükség lesz annak megindoklására, hogy a mesterséges valójában természetes. Ez az indok természetesen hamis. De lehet jól hangzó. A rasszizmus annak szervezett bizonygatása, hogy a mesterséges állapot valójában természetes. Ha ezt a létrehozók nem tudnák bizonyítani, kiderülne, hogy ők a vétkesek, ez pedig nem jó nekik. Persze ez a folyamat nagyon régóta zajlik, megy oda-vissza, ezért olyan rendszerré állt össze, ahol konkrét kitalálót már nehéz mutatni, mindenki átveszi a korábbit, legfeljebb igazítja a kor igényeihez. Ami biztos benne, az a mesterségessége, és ez addig így lesz, míg természetellenes különbségek lesznek. Népek és rétegek között. Nem kell ehhez feltétlenül etnikum, bármi jó, amit úgy kreálnak. És még az fontos tulajdonsága, hogy mindig azok szítják, akik ebből hasznot húznak. Ha nem lenne hasznuk belőle, nem is tennék. Csak Magyarországon rengeteg hely van (kisebb nagyobb közösségek), ahol a rasszizmus akkor jelent meg, amikor egyesek elkezdték szítani. Addig legfeljebb (mindig nagyon konkrét) kocsmai szóváltás, utcai szitok formájában létezett. Viszont a szítás hatására szervezetté vált.
A kérdés éppen erre vonatkozik.
De ha ezek a szerinted mesterséges, természetellenes különbségek a világon mindenhol kialakulnak, akkor be kell látni, hogy mégiscsak természetes jelenségről van szó.
Próbálhatunk ellene tenni hatalmas erőfeszítésekkel, mint például az USA-ban, Egyesült Királyságban, Skandináviában, de mégsem lehet megszüntetni.
A rasszizmus jó dolog.
Most azért gondoljuk rossznak, mert azt mondják, hogy roszz.
Meg büntetik is.
Nem kéne hinni a médiáknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!