Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy Szlovákia...

Miért van az, hogy Szlovákia már az euroövezet tagja Csehország pedig még nem?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy Csehország egy kicsivel fejlettebb, mint Szlovákia és mégsem vezette (vezethette) be az eurót...
2013. ápr. 10. 13:59
1 2
 11/12 rémuralom ***** válasza:
Talán kicsit off, te azért azt ugye mindenki tudja, hogy a 2004-ben és az után csatlakozott országoknak már kötelező lesz idővel bevezetni az eurót? Persze még csak körül-belüli céldátum sincs hozzá, a feltételeknek való megfelelés és tagállam önként jelentkezése szükséges hozzá, úgyhogy nem tudom, mennyire lehet ezt a passzust betartatni - de az biztos, hogy kötelezettséget vállaltunk az euró bevezetésére, és a csehek is.
2013. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

De ebben a jelenlegi káoszban inkább ne akarjuk. Örüljünk hogy itt még viszonylag nyugalom van.


A napokban a csehek állítólag azt nyilatkozták, hogy nekik jó ideig nem kell még euro.

2013. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!