Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy Szlovákia...

Miért van az, hogy Szlovákia már az euroövezet tagja Csehország pedig még nem?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy Csehország egy kicsivel fejlettebb, mint Szlovákia és mégsem vezette (vezethette) be az eurót...
2013. ápr. 10. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert Csehországnak van esze. Szlovákiában élek, így a saját boromon tapasztalhattam meg, mit jelent olyan országban élni, ahol ido elott vezették be az Euro-t.

Szép dolog az Euro, de feltételek is kellenek hozzá - eros gazdaság, magas életszínvonal. No, itt ez nem volt meg. Nincs arányban a jovedelem a kiadásokkal: a fizetés annyi, mint a Korona idején volt, a megélhetés pedig annyiba kerul, mint az eros nyugati országokban. Így tortént meg az, hogy a 10 000 Sk fizetésbol meg tudtál élni, de az ugyanennyinek megfelelo 300 Euro-ból már nem. Mi lettunk az Euro-zóna legszegényebb, legmagasabb munkanélkuliséggel rendelkezo országa. Az államadósság hihetetlen gyorsasággal novekszik, megélni napról napra lehetetlenebb.

Ez a forgatókonyv várt volna a csehekre is, de nekik volt eszuk és nem akartak magukkal kitolni. Szlovákia pedig az Euro nevezetésével akarta bizonyítani, hogy milyen "nagy legény" és megmutatja a cseheknek, hogy jobb náluk. Megmutatta. No, de milyen áron? Azzal már nem dicsekszenek, hogy hogy ellehetetlenult a lakosság nagy része.

2013. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Csehországnak esze ágában nincs bevezetni az eurót.
2013. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És csak még annyit, mert erről itthon rengetegen megfeledkeznek, hogy nem az euró bevezetése a cél elsősorban, hanem egy olyan gazdaság létrehozása, ami képes bevezetni az eurót. Nem a minimumfeltételekkel kellene törődni, hanem építeni a gazdaságot rohamtempóban, a csehek ezt teszik.
2013. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a cseheknek ahogy a briteknek sincs szükségük az euróra, pedig lehetne nekik. Szlovákia meg vért izzadva az alsó határt tudta tartani mindenből egy rövid ideig. Ami sokba került ezért a lovak közé dobták a gyeplőt. Így beinthettek nekünk meg a cseheknek, hogy bezzeg mi tagjai vagyunk az eurózónának, viszont a presztízsen kívül mást nem nyertek, csak fizethetnek ők is a déli államok a szarból való kihúzását. Csehország meg amúgysem sem csak kicsivel fejlettebb mint Szlovákia...
2013. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy az Uniónak folyamatosan ellenőriznie kéne a konvergenciakritériumok betartását és szankciókkal kéne sújtani akik erről az útról letérnek. Ez eddig elmaradt és az adatok valóágtartalmával sem törődtek sokat.
2013. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért akarnánk mi is eurót? Sok ország megvan nélküle.

Szlovákia a rosszat választotta. És mostanában derül ki/fog kiderülni, hogy mások is (lásd a kríziseket).


Én nem örülnék neki, ha itt is be lenne vezetve. Minek, mikor az egész övezet az összeomlás szélén táncol?

2013. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a szlovákok beinthetnek, csak már nem értenénk mire fel, meg úgy érzem, hogy lassan azok inthetnek be, ahol nincs euro.


Ebben a helyzetben pl a lettek helyében (be akarják vezetni), nem kapálóznék euroért. Pár hónap, és elérné a mi dominónkat is a dőlés.

2013. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Mert a csehek jóval eszesebbek mint a tótok!

És szerintem nem is nagyon erőltetik az ejrót ezután sem, látva egyes tagállamok helyzetét.

2013. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, ami most az eurozónával történik, abból jó, ha tanulnak az euronélküliek. Mi is. Végül is más kárán sokkal jobb tanulni, mint sajáton.


Az eurozóna szerintem most nagyjából úgy néz ki, hogy vannak, akik állnak a nagy szószban, és vannak, akiknek segíteni kell a többit, közben remélik, hogy nem fog ugyanez velük történni 1, 2, 3 hónap múlva. Mert itt aztán egyik hónapról a másikra kerülnek az országok lehetetlen helyzetbe. Ma kimentik Ciprust, holnap jönnek a szlovének.


Javítson ki valaki, ha nem így van, de én ezt olvastam. Dominóként dőlnek be a tagállamok. Jól teszi az, aki kimarad ebből a buliból.

2013. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MolotovPunk ***** válasza:

Sok igaz válasz van.Szerintem is jobb,hogy nem vezettük be anno eurót.Egy jó darabig nem is fogjuk,bár ki tudja.

Nem is lehetne mondjuk,mert tényleg az összeomlás szélén vagyunk mi is.

2013. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!