Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országba érdemes még...

Melyik országba érdemes még kiköltözni és dolgozni? A legtöbb helyen már szinte minden munka telített.

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 20:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Iszonyatosan jól értesült voltál mondhatom. De akkor kicsit a tényekről, 2005 és 2011 között így nőtt az alábbi országok gazdasága:


-Magyarország: 4,7%


-Németország: 10,9%

-Auszria: 13,2%

-Svédország: 15,9%

-Finnország: 10,9%

-Hollandia: 10,8%

-Belgium: 9,9%


Még durvább a közeli országoknál:


-Csehország: 24%

-Szlovákia: 38,3%

-Lengyelország: 36%

-Románia: 20,8%

-Bulgária: 23,6%


Ezen gondolkozz el!

2013. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Aki kint minimálbéres jobban megél, mint itthon az itteni minimálbérből."


Tevedés, csak amikor kimegy valaki dolgozni akkor hajlamosabb jobban spórolni és az igényeket leadni, akár észreveszi, akár nem.



Ha itthon kibérelnél Budapesten valami ZS-kategóriás patkánylyukat és az is elképzelhető, hogy más emberekkel is hajlandó lennél osztozni rajta, a munkahelyen állandóan próbálnál törtetni, ismerkedni, kapcsolatokat építeni, semmi szórakozásod nem lenne csak az internet, és mellette a kajázdában sütnéd a gyros-t, pont ugyanúgy élnél, mintha Londonban, Berlinben vagy Párizsban csinálnád ugyanezt.

2013. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
12: Ja persze, nem is értem miért nem onnan jönnek ide vendégmunkásnak. :D
2013. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%

"Magyarország: 4,7%


-Németország: 10,9%

-Auszria: 13,2%

-Svédország: 15,9%

-Finnország: 10,9%

-Hollandia: 10,8%

-Belgium: 9,9%"


2005 és 2011 között az MSZP dominálta a politikát, és épphogycsak eltudott indulni a FIDESZ. A balos rablóbanda mégis mit tudott volna fejleszteni az országon, amikor egy dolgot tudott, segélyből befogni a proli száját? 2002 és 2010 között Magyarországon szinte állt az idő.



"-Csehország: 24%

-Szlovákia: 38,3%

-Lengyelország: 36%

-Románia: 20,8%

-Bulgária: 23,6% "



Magyarország volt a legjobb helyzetben lévő volt kommunista ország, és ahogy látom még mindig az. A többiek sokkal lejjebbről indultak, és a lejjebbről indulásból könnyű hirtelen nagy növekedést mutatni, mert az ő saját szintjükhöz képest sokat fejlődtek. Lengyelországban pl. luxus volt a húsevés, Romániában meg minden evés luxus volt, hogy csak a legdurvábbakat említsem. Ez olyan, mint amikor valaki előáll vele, hogy az utóbbi 10,20,30 stb évben Brazília, Kína és India mennyit fejlődött és ezt szembeállítja az "alig fejlődő" USÁ-val, Németországgal. Közgazdasági analfabetizmus.

2013. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

" nem is értem miért nem onnan jönnek ide vendégmunkásnak. :D"


Azért mennek innen oda, mert ha valaki odakint keres pénzt és abból valamennyit hazaküld ide a családjának, akkor egyből nyereséges lesz az a pénzt itthon elköltve az árkülönbségek miatt. Így megéri kimenni. De aki akár egyedül akár családostól kimegy és az ott keresett pénzt ott költik el ottani életre, az csöbörből vödörbe fut.

2013. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Te egyáltalán nem vagy birtokában a tényeknek. A csehek már 2005-ben is jóval előttünk jártak (már 89 előtt is..), a szlovákok alig voltak lemaradva tőlünk, a lengyelek sem sokkal. Egyedül a románok és a bulgárok voltak számottevően elmaradva, csak az a nagy büdös helyzet hogy már eléggé felzárkóztak. Ma annyira vannak előttünk a csehek, amennyire mi a románok előtt. A Nyugatról meg ne is beszéljünk, egyszer látogass ki és nézd meg a saját szemeddel mielőtt osztod az igét!
2013. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz ott "dolgozni"? Hát ha seftelni és privatizálni akarsz akkor valamelyik Közép-Afrikait ajánlom.
2013. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt 43%-os válaszoló,

nem tudom eldönteni, hogy direkt provokálsz itt mindenkit, vagy tényleg ennyire hülye és vak vagy...


Menj ki bármelyik környező (nem feltétlenül nyugati) országba nézd meg az árakat és a fizetéseket.

Majd hasonlítsd őket az itthonihoz.


Magyarországon bőven megvannak a nyugati árak, sőt van ami itthon jóval drágábba, ellenben a fizetések itthon nevetségesen alacsonyak...

Ezek TÉNYEK, ha nem hiszed, nézd meg magad.

2013. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szösszenetet észre sem vettem.


"2005 és 2011 között az MSZP dominálta a politikát, és épphogycsak eltudott indulni a FIDESZ. A balos rablóbanda mégis mit tudott volna fejleszteni az országon, amikor egy dolgot tudott, segélyből befogni a proli száját? 2002 és 2010 között Magyarországon szinte állt az idő. "


Te komolyan ennyire degenerált vagy? Azt a 4,7%-ot is az MSZP kormányzás húzta fel, ha tetszik ha nem. Kiszámolhatod a 2010 utánit is, az összesen 0,4% lesz. Ez a FIDESZ-es tündérmeséd, lehet prolizni meg Bajnaizni.

2013. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

2:"Mostanra Magyarországon éppolyan életkörülmények lettek, mint bárhol a nyugati világban."


Az utóbbi 10 évben a külföldi utazásokról hazatérve mindig gondolkoztam, hogy mit vihetnék az otthoniaknak. Gyakorlatilag otthon minden kapható, 30 éve még az ismerős ha Mars csokit hozott külföldről az maga volt a csoda. Tavaly külföldre költöztem, errefelé a boltokban sincs sokkal nagyobb választék mint otthon. Van amiből igen, van amiből nem, de átlagban otthon sincs kevesebb termék.


Ami viszont nincs otthon, az a korrekt bérezés amiből ezeket meg lehetne vásárolni, a megbecsülés és a tisztelet. Sok kiköltözőnek mondják, hogy máshol csak egy lenézett bevándorló leszel. Miért, otthon meg voltunk becsülve????? Csak egy fejőstehénnek néztek, amiről miután a bőrt is lehúzták még bele is rúgtak.


Cs.szhetem otthon a bazi nagy választékot, azt, hogy a sarki boltban is volt nádcukorszirup, avokádó és kuszkusz, ha a pénztárnál meg akarnak verni, mert bankkártyával fizettem volna de a terminál nem működött (nem az én kártyámmal volt gond), ezért a mögöttem levőt 42 másodperccel tovább tartottam fel amíg a pénztáros megpróbálta még egyszer lehúzni, majd mivel az sem sikerült elővettem egy tízezrest. Ezt a fennakadást a mögöttem álló igencsak nehezményezte.

Szemben itt, ahol csak egy "jöttment bevándorló" vagyok, halál nyugalommal fogadta a pénztáros és a mögöttem álló 5 ember, hogy a saját hülyeségem miatt rossz PIN kódot ütök be, majd rájövök hogy ezzel a kártyával nem is tudok fizetni, mert a napi limitem fölé mentem egy korábbi tranzakcióval, szóval másik kártya kell, stb...

2013. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!