Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országba érdemes még...

Melyik országba érdemes még kiköltözni és dolgozni? A legtöbb helyen már szinte minden munka telített.

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Oda érdemes menni, amelyik ország nyelvét jól beszéled. Szakmával, jó nyelvtudással még mindig elég jó esélyekkel lehet állást találni Nyugat-Európában.
2013. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
20%

Sehova. Mostanra Magyarországon éppolyan életkörülmények lettek, mint bárhol a nyugati világban. Aki itthon csóró minimálbéres munkás, az kint pont ugyanaz lesz, csóró minimálbéres munkás, aki épphogy ki tudja fizetni a lakbért/rezsit, mindennap be tud kapni pár falatot, be tud járni tömegközivel dolgozni és szórakozásnak max. internet vagy a helyi megfelelője a Balatonnak. Ez van. Akinek meg értékes tudása, végzettsége van, annak meg azért felesleges elmennie, mert itthon is jó pénzeket kereshet.


Magyarország ugyanolyan fejlett és ugyanolyan lehetőségeket kínál, mint mondjuk Németország vagy Amerika, innen nincs hova "menekülni" a jobb élet reményében, mert máshol ugyanazt fogod találni, mint itt.



Ez a "menekülés" csak akkor jön be, ha valaki valami csóró afrikai vagy más harmadik világbeli országból kerül ide. Igaz, hogy ő is dőnersütőként vagy wc-pénztárosként a csóró minimálbéresek életét fogja élni, csakhogy neki megváltás lesz az a tudat, hogy nem kell félnie a trópusi járványoktól, a fegyveres miliciáktól, a boltok roskadásig vannak étellel, van áram és tiszta víz, van egészségügy, és azt mond amit akar, amíg nem árt vele senkinek.

2013. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

Mi ez a lepontozás? Fáj az igazság? Magyarország már nem egy elmaradott hely, mint a szocializmusban, Magyarország felzárkózott a Nyugathoz (a Nyugat meg egy kicsit "lezárkózott" hozzánk a válság miatt).


Amit ma Magyarország nyújtani tud egy versenyképtelen vagy végzettség nélküli embernek, ugyanazt tudja nyújtani neki a világ többi fejlett országa, a XXI. század elején, 2013-ban. Nem élünk a Paradicsomban, nincs kolbászból a kerítés, sosem éltünk és sosem volt.

2013. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"Oda érdemes menni, amelyik ország nyelvét jól beszéled."


Ez alapján leginkább Magyarországot javaslom.

2013. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
8%

Van egy ország,

ahol álmomban jártam:

Magyarország,

ahol az arcodban láttam

a magam arcát.

Az ölelésben bőség,

az igaz ügyben hűség

voltál.

Én ezt az arcot már őrzöm,

Magyarország!

Hiszek az álmomban egy életen át...



Az az igazság, hogy ennél jobb helyet a világon úgysem fogsz találni. Természetesen ki mehetsz világot látni, de sem olyan jól élni, sem olyan jól érezni magad, sohasem fogod sehol mint itthon.

2013. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
6%

Egyetértek 5-ös!


Régebben nem szerettem Magyarországot én se, de miután bejártam több országot, arra az elhatározásra jutottam, hogy itthon a legjobb.

2013. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

"Mi ez a lepontozás? Fáj az igazság? Magyarország már nem egy elmaradott hely, mint a szocializmusban, Magyarország felzárkózott a Nyugathoz (a Nyugat meg egy kicsit "lezárkózott" hozzánk a válság miatt). "


Muhaha, mert mi aztán szárnyalunk a válságban, itt a tündérmese. 89-ben közelebb voltunk a Nyugathoz mint most, amihez közel kerültünk az Románia.

2013. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
6%
Igen, mi "szárnyaltunk" a válságban a Nyugathoz képest, mert a kedvenc Gyurcsányot és Bajnaid olyankor vették fel Kádár-stílusban a töménytelen hiteleket, hogy a proli minél kevesebbet érezzen meg a válságból és nehogy elkezdjen filózni a politikáról. Máig emlékszem rá, ahogy 2009-ben a vélságban, a hitelből finanszírozott jólét közepette 10.000 forintos családi pótlékot kaptunk. Mivel jólértesült voltam a világ pénzügyi helyzetéről a dolgot egy abszurd, újra visszakísértő Kádár-rendszerként éltem meg.
2013. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen környezet tetszik.


Én javasolnám Hongkongot , angollal tudsz boldogulni és az életszínvonaluk nyugati.


Hongkong igaz Kínához tartozik , de önálló terület és szólásszabadság van és rendes piacgazdaság.És van európai negyede.


Egész Kína szépen fejlődik.

2013. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

"Magyarország már nem egy elmaradott hely, mint a szocializmusban, Magyarország felzárkózott a Nyugathoz"


Ebben igazad van, az árak már elérték a nyugati szintet, csak a fizetések maradnak messze el tőle.

Aki kint minimálbéres jobban megél, mint itthon az itteni minimálbérből.

2013. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!