Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelt miért kell támadni?

Izraelt miért kell támadni?

Figyelt kérdés

Tegnap néztem egy dokumentum filmet, amiben Magyarországról kivándorolt fiatal magyar-zsidó anyuka mesélt Ciszjordániai helyzetükről, megdöbbentő volt.

Egy izraeli ember azt mondta hogy ők tették termővé e földet, ők építettek utakat, ők vezették be az áramot.

Gyakorlatilag fel vannak háborodva hogy azokat a telepeket melyeket kemény munkával építettek, úgy átadják Araboknak. Ami teljesen jogos.


Egyik zsidó ember azt mondta hogy ők nem hagyják el az ő általuk felépített Izraelt, fogadjuk be mi az arabokat, aztán meglátjuk hogy milyen élet lesz velük.


Szerintem itt dőlt meg hogy Magyarországon akarnának letelepedni.


S felmerült egy kérdés. Arabok miért nem fogadták el az ENSZ felosztási tervét 1948-ban.

Miért kell riogatni Izraeli bevándorlókkal Magyarokat? S miért kell jobbiknak Izraelt elpusztítani?

Miért nem lehet közvetíteni Izrael és Palesztína között?


2012. dec. 18. 10:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4%

"Es a torokok itt epp olyan betolakodok voltak, mint ott a palesztinoknak nevezett arabok."


Akkor ilyen alapon a zsidók is betolakodók voltak azon a területen a megkérdőjelezhető ószövetség szerint. Ha jól tudom, már akkor is éltek ott más népek mielőtt a zsidók betolakodtak oda az exodus jegyében. (ami erősen kétséges, hogy megtörtént-e egyáltalán)

2012. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Ezen az alapon a magyarok is betolakodtak a Karpat medencebe.


Nezd oregem, ezen nem erdemes vitatkozni, mert az a kerdes, hogy mennyit megyunk vissza az idoben.

Ezert aze egy orszag, aki

- belakja, megmuveli es felepiti

- es aki MEG TUDJA VEDENI.


Izraelt pedig bizony a zsidok epitettek fel modern, fejlett orszagga, meghozza ugy, hogy az araboknak is bevezettek a vizet, letrehoztak szamukra is az elektromos halozatot, negepitettek az uthalozatot.

Es a zsidok meg is vedik az orszagukat.

2012. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4%

Akkor az egy lényegtelen dolog, hogy ki, mikor, mit épített.

Erről ennyit.

2012. dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%
Elozo, megmagyaraznad ezt a hulyeseget?
2012. dec. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

éppen előttem magyaráztad meg magadnak a "hülyeséget". Ezert aze egy orszag, aki

- belakja, megmuveli es felepiti

- es aki MEG TUDJA VEDENI.

2012. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
16%

En felsoroltam nehany dolgot, hogy mitol valakie egy orszag. Ezek kozott ott a " felepiti " szo is.


Erre te azt mondod, hogy "Akkor az egy lényegtelen dolog, hogy ki, mikor, mit épített. ".


Hat, ha te a sajat valaszodat logikusnak talalod es nem hulyesegnek - akkor nincs tobb kerdesem.

2012. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
5%

"Hat, ha te a sajat valaszodat logikusnak talalod es nem hulyesegnek - akkor nincs tobb kerdesem."


ez a te válaszod volt, csak idéztem belőle. de ezek szerint te is hülyeségnek tartod. nekem sincs több kérdésem.

2012. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%

de ha már ott tartunk, hogy ki épített oda, akkor a palesztinok is "belakhatják".

zsidók-palesztinok 1-1

2012. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%

"

a palesztinok is "belakhatják"

"


PONTOSAN errol van szo. A palesztinok szeretnek belakni azt az orszagot, amit a zsidok epitettek fel. Meghozza kizarolagosan ok szeretnek belakni, ezert nem ismerik el Izraelt.

A zsidok viszont ezt nem hagyjak, vagyis megvedik az orszagukat.

2012. dec. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"PONTOSAN errol van szo. A palesztinok szeretnek belakni azt az orszagot, amit a zsidok epitettek fel. Meghozza kizarolagosan ok szeretnek belakni, ezert nem ismerik el Izraelt.

A zsidok viszont ezt nem hagyjak, vagyis megvedik az orszagukat."



Nem szeretnék, hanem már évszázadok óta belakták a zsidókkal szemben, akik kb 60 éve szeretnék belakni.

2012. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!