Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki olvasta a Mein Kampf...

Ki olvasta a Mein Kampf (harcom) Hitler művet és mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Aki valóban olvasta az irjon!
2009. aug. 15. 08:30
1 2
 11/14 anonim válasza:
27%

Bár egy kicsit későn reagálok, de csak most akadtam rá a kérdésre. Szóval olvastam és meg is van nekem a könyv. Valójában azzal a szándékkal kezdtem olvasni, hogy megtudjam, mégis mit írhat le egy közismerten elmeháborodott ember, de ez a könyv tényleg csak száraz történelmi körkép: aktuálpolitika, társadalom elemzés és sok magánvélemény.

Történelem szakos hallgatóknak, vagy szociológia, politológia szakosoknak, melegen tudom ajánlani. Ha valaki horrort keres benne, az inkább olvasson Stephen Kinget, vagy Koontz könyveket. Töri könyvnek jó, egyébként hulladék.

2012. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem teljesen a kérdésre válasz, de szükségesnek érzem - még így 3-4 év távlatából is - hogy írjak egy gondolatot. A nemzetiszocializmus mint írták előttem, nem "egy tündérmese". De azért mielőtt ezeken a milliós halálokon bánkódunk nem kéne elgondolkozni, hogy most a fenenagy demokráciátokban hány ember lesz öngyilkos nap mint nap? Hány ember hal esetleg éhen? Hány ember megy tönkre lelkileg, mert nincs munkája stb? Őket nem kell sajnálni? Tehát csak tisztánlátás végett. Most sem jó mindenkinek, akkor sem volt jó. Tehát akkor sem az ördög irányította a világot.


Amúgy a könyvet olvastam, ajánlom mindenkinek a figyelmébe. Kell bizonyos nyitottság és a legfontosabb szerintem, hogy tisztában legyünk bizonyos természeti törvényekkel. (Tehát hogy az erősebb kutya ....szik, stb)

2013. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hitler műve üdítő bestseller, a konkurens főnökök (Lenin, Sztálin)műveihez képest. Különösen elektronikus formában élvezhető, és ha az embernek szöget üt a fejébe, hogy mi a fenének bajlódott a zsidókkal, amikor fontosabb feladatai is voltak (például megnyerni, vagy legalább túlélni egy világháborút), és miért dugdossák előlünk olyan elkeseredetten? Már régen nem kerestem rá az interneten, de a Navracsics úr provokatív megugatása arra ösztönzött, hogy egy kicsit utána nézzek a dolognak. Örömmel állapítottam meg, hogy nem kell a MK-t tananyagba iktatni, akit érdekel kényelmesen beleolvasgathat az internetről letöltve, ahol bőséges kínálat van a témában.
2014. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Én csak tervezem elolvasni(kezdeném hogyha találnék magyar nyelvű pdf-et) .


Amúgy aki azzal jön hogy ördögi könyv meg mittomén , az remélem nem keresztény , mivel a biblia és a vizen járó zsidócska több ember vesztét , és szenvedését okozta mint hitler , a mein kampf , és az egész 3. birodalom egybegyúrva .


Angolul érdekes , csak nehezebben érthető .

Hát , nem egy tolkieni mű , de jobb mint a politikai korrektségnek nevezett elnyomó ideológiát hirdető könyvek. :D

2019. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!