Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki olvasta a Mein Kampf...

Ki olvasta a Mein Kampf (harcom) Hitler művet és mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Aki valóban olvasta az irjon!
2009. aug. 15. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Olvasd el te is..benne van, hogy Hitler nem akarta kiírtani a zsidókat, hanem csak elakarta deportálni őket egy másik kontinensrecsak a sok agymosott, aki Rtl klubb híradon meg Tv2-én él meg stb szennylapokon hiszi azt.


[link]


.

2009. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam. Elég NS gondolkodású ember vagyok, ezért is vettem a kezembe. Hát megmondom őszintén, életem egyik legnagyobb csalódása volt a könyv. Úgyértem amit leír az oké meg minden de holt unalmas.

Ja, és nem tudom miről magyaráz az átlagember hogy "ilyen gonosz könyv meg lyan gonosz könyv" amikor semmi olyat nem találtam benne h fajirtás, meg ilyenek...Százoldalakon nagyon száraz gazdasági és tudományos kérdésekkel foglalkozik, néha pedig megjelenik az élterajz és nagyjából ennyi az egész....

Tárgyilagosan ismertet dolgokat, pl. a zsidók iránti ellenérzést is, de semmi olyasmi nincs a könyvebn,a mi olyan "nagyon lázító" lenne. Ezt nem viccből mondom, én nyomtatásban olvastam végig, és egyetlen Blikk újságban több a provokáció meg a gyűlölködés mint a Mein Kampf 600 oldalában. Ami a MK-ban a fajokról szól, meg faji kérdésekről (de az sem népirtásról!) az alig pár oldal.

Gyakorlatilag nem ártalmasabb könyv mint az Egri Csillagok. Tehát alapvetően nem rossz iromány, csak nekem nagyon unalmas és száraz volt, én is olyanra számítottam mint amiket hazudnak róla (húha, démonok, gyűlölködés, durvaságok) aztán semmi de semmi ilyen nem volt benne...

Aki olvasta az úgyis tduja miről beszélek.

Aki nem olvasta az meg úgyis lefog pontozni mert sajnos ilyen az átlag bunkó kispolári mentalitás: úgy alkotnak véleményt hogy nem is ismerik a dolgot

2009. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Én olvastam.


Hát mindenképp csak olyan olvassa el akit tényleg nagyon érdekel a nemzetiszocializmus,politológia,filozófia vagy történelem vagy a korszak.

Mert egy ilyen témakörökben járatlan vagy érdektelen embernek halálosan unalmas olvasmány lesz.


Véleményem a műről:

Szerintem remek kis mű.Sok politikusnak a művét olvastam már...de ennyire "brilliánsat" még egyik sem alkotott.

Hitler a mű elején az korai élettörténetét meséli el és azt hogy eközben hogyan alakult ki benne a meggyőződés.

De mindeközben mintegy szakértő elemzi a korabeli politikai történéseket,eseményeket.Elmeséli hogy Bécsi tartózkodása alatt hogyan ismerkedett meg a zsidókérdéssel és hogy a saját bőrén tapasztalta meg a szociális gondolatot.

Mesél a 1.vh-s háborús eseményekről,meg a mozgalom kezdeti harcos időszakáról.

Saját filozófiai,politikai gondolatait is rögzíti....

És minden logikus-összefüggő és lényegretörő.


Egyszóval összességében szerintem egy politikai remekmű.

2009. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem feltétlen járatlan az eszmében aki unalmasnak találja, legfeljebb nem érdekli annyira a gazdaság.....
2009. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 15. 14:48
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Én ma olvastam ki. Nagyon kellemeset csalódtam a könyvben, nem gondoltam volna, hogy Hitler ilyen szépen tudna fogalmazni, és logikusan gondolkodik a könyvben. Ajánlom mindenkinek a könyvet, nagyon érdekes.
2010. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
51%

Olvastam. Történelmi szempontból nagyon hasznos olvasmány, és forrásmű. Viszont azért tegyük már rendbe az itt elhangzottakat, hiszen a nemzetiszocializmus alapművéről van szó, ami többmillió áldozatot követelt, és nem holmi esti tündérmesés könyvről...

Érdemes elolvasni, egyrészt azért, hogy az ember tisztába kerüljön azzal, hogyan működik a szélsőséges gondolkodásmód, másrészt azért, hogy betekintést nyerjünk Hitler (és követői) gondolkodásmódjába. A zsidók kiirtásáról valóban nem esik szó benne, hiszen ezt Hitler valamikor 1941 folyamán határozta el, mert addig nem sikerült kiűznie Németországból az összes zsidót (akik egyébként a német népesség egy százalékát tették ki...). Szó esik viszont ideológiájáról, a fajelméletről, amelyet a szociáldarwinizmusra alapozott, vagyis hogy a különböző "fajok" különböző értékkel bírnak (arról nem szól a fáma, hogy az emberiség maga egy faj, ezen belül vannak rasszok...): vannak a kultúrateremtő "árják", a kultúrahordozók és kultúrarombolók. Természetesen utóbbiak csak rosszat tesznek a világnak stb, az összes sztereotípia, amit fel szoktak hozni ilyen esetekben.


Azoknak az ide íróknak, akik két sorban meg tudták fogalmazni (pozitív) véleményüket, és efféle linkeket szúrtak be, azt javaslom, talán iratkozzanak be történelem szakra, tájékozódjanak (ne az internet, hanem) megbízható szakkönyvek alapján, vagy esetleg utazzanak ki egy német levéltárba, ahol meg lehet találni az SS, és náci vezetőség által írt dokumentumokat, amik igazolják, hogy a 2. világháború alatt Európából eltűnt közel ötmillió ember...


egy történész

2010. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát nagy csalódás volt. Ahhoz képest hogy mi még milyen dolgokat tanultunk róla a suliban még egy jó recept sincs benne hogyan kell zsidóból szappant főzni:)) és a zsidó lámpaernyővel kapcsolatos leírások is hiányoznak:) De ami a leginkább felháborított hogy még a gázkamrák műszaki leírása és a "holokauszt" szó sem szerepelt benne.

Ezzel szemben tele van ilyen magától értetődő filozófiai fejtegetésekkel hogy az európai fehérek a "kultúrateremtő faj" hát ezt eddig is tudtuk max. nem fogalmaztuk így meg de történelmi tény hogy a legtöbb művészeti, technikai vívmány európai fehérek nevéhez fűződik. Ezen felül gazdaságilag is azok az országok a fejlettek ahol a fehérek vannak többségben pl amerikának is az északi része ahová a fehérek mentek fejlett lett, a déli rész ahová a színesek mentek elmaradott maradt. Aztán jön azzal hogy a színesek azok "kultúrarombolók" Hát valahogy tudat alatt ezt is tudtuk fehér nem megy színesek közé mert hamar megfosztják a kultúrcuccaitól:) rosszabb esetben az életétől is. Aztán jött az hogy a szlávok a "kultúramegtartók" Hát ezen egy kicsit elgondolkodtam elsőre de aztán a történelem ezt is igazolta. Pl. az oroszok amerikaiak "kultúrájával" tehát fegyvereikkel legyőzik a németeket:)De ha maguktól kell kultúrát alkotni az már nem megy nekik: a szovjet technológia "magas színvonalát" eleget tanulmányozhattuk a régi rendszerben:) Csak azt nem értettem hogyan lettek a zsidókból "bacik" de lehet hogy ezt Hitler maga sem értette lehet ezért gyűjtette össze a zsidókat hogy aztán doktor Mengelével bacikká alakítassa őket:) de erre már nem került sor mivel a "kultúramegtartók" -akik mellesleg a svájci órámat is megtartották- szétlőtték őket.

2010. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni, igaz nem olyan mintha egy író írta volna, és vannak benne kevésbé érdekes részek is,és ami meglepő,hogy milyen sok hasonlóság van az 1900-as évek eleje és napjaink között ,ezt is meg lehet tudni a könyből ,csak tudni kell felfogi! És tényleg nincs benne semmi ilyen hogy "az összes zsidó a gázkamrába" Én 6 hét alatt olvastem el, naponta átlagban 12 oldalt olvastam.
2010. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
1%
szivesen megismerném azt az embert aki erre kiváncsi.hitler elmebeteg volt skizofréniában szenvedett.még mindig kiváncsi vagy irj és beszélgess erről velem
2010. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!