Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Al-Kaida siíta vagy szunnit...

Az Al-Kaida siíta vagy szunnita szervezet?

Figyelt kérdés
Az iszlám melyik formája "hatja át őket".

#iszlám Al-Kaida
2012. okt. 31. 14:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Éppen az előbb volt szó róla: például Indonézia -demokratikus választások vannak, de a klérusnak bőven van hatása a politikára. De hasonló a helyzet Malájziában, s talán Egyiptomban, Tunéziában is.
2015. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Indonézia, jelenleg meg Magyarországnál is demokratikusabb, és mindamellett szekuláris ország is, míg Tunézia a légszekulárisabb arab ország, Egyiptomnak meg köze nincs a demokráciához, de azért olvasd el ezt a cikket is: [link]
2015. júl. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es

Nem tudom a linked mennyire példa az indonéz demokráciára. Hacsak arra nem, hogy ott a keresztények is "hőbőrögnek" a terjeszkedő iszlám ellen. Meg is fogják "kapni a magukét".

Érdekes, hogy a wiki a "transzmigrációs programot" Szuhartóhoz köti, közben 35 éve még Balin egyetlen mecset sem volt, s ma már szinte minden faluban van. Közben a balinézek megmaradtak az ősi hindu vallásuknál.

Pápuán, a korábbi Irian Jayán élő pápuák ősi tradiciók miatt talán a legkevésbe békés nép Indonéziában, ezért van az, hogy ők azok akik a legkevésbé "békésen fogadják" a jávaiak terjeszkedését. A látszólagos iszlám-ellenesség inkább a jávaiak terjeszkedése elleni fellépés.


Azért "megnyugtatlak", a mindenkori elnök ellen "a nálunk demokratikusabb Indonéziában" a médiákan nem találsz kritikát.


A korrupcióra példának elmondok egy indonéz viccet:

Amerikai testvérváros polgármestere meghívja vendégségbe indonéz kollégáját. A kolléga ámuldozik a gazdagságon: hatalmas villa a tengerparton, három legújabb mercerdes a garázsban, jaht áll a saját kikötőben, stb.

Megkérdezi:

-Miből futja erre neked?

Válasz:

-Te a barátom vagy, neked elmondom. Látod azt a hidat ott a folyón?

-Látom.

A kolléga rákacsint és a zsebére csap:

-30 százalék.

Következő évben az amerikai kolléga viszonozza barátja látogatását.

Egyik ámulatból a másikba esik: még a kád is aranyból van, 3 rolls royce, 2 lamborghini a garázsban, stb.

Ő is megkérdezi:

-Miből futja erre neked?

Az indonéz kolléga:

-Látod azt a hidat a folyón?

-Nem látom.

-Na látod -zsebére csap- 100 %.


Vagy akár a korábbi elnök megjegyzése is jó példa:

"Ha egy orangutan lenne a mostani vezérigazgató helyén, az indonéz állami kőolajipari vállalat biztos, hogy nyereséges lenne".


A szekularitásról is lehetne bőven beszélni.

2015. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A link arra volt példa, hogy nem csak az iszlámban vannak szélsőségek, csak ugye erről a nyugati média nem igazán szeret beszélni, meg ugye Andreas Breivik-re is azt mondták, hogy beteg, de az aztán nem terrorizmus, az meg teljesen mindegy, hogy az indonéz kormány, mit csinál, Indonéziában, nem lehet mondani, hogy terjeszkedne az iszlám, ahogy Magyarország is sokkal vallásosabb volt a kommunizmusban, mint most most az Orbán-kormány alatt, a transzmigrációs programnak pedig az elsődleges célja az volt, hogy a sűrűn lakott területekről p, a kevéssbé zsúfolt területekre felépítsék a lakosságot, es képzeld alig értek el vele valamit... Itt meg egy link arról, hogy mi is van Indonéziában: [link]
2015. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jó kis propaganda film. Olvasd el a hozzászólásokat is. Eleve keresztény muszlimmal csak úgy házasodhat, ha felveszi az iszlám hitet. Ezért van jónéhány muszlim európai Indonéziában. Iismerek közülük néhányat. A néhány nem vallási alapon működő iskola drága, kivéve az iszlám iskolák. Ezekben a tanítás abszolut vallási alapon megy.
2015. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne beszélj hülyeségeket, az ilyeneket, max a kuruc.infó írhat muszlim vagyok, tehát jobban tudom nálad, muszlim férfi vehet el zsidó vagy keresztény nőt, muszlim nő az aki nem mehet hozzá más vallásuhoz, de Indonéziában, még akár át is térhet a keresztény hitre egy muszlim, meg azt is engedélyezi, az allam, szerintem hagyd inákbb itt abba mielőtt még nagyobb hülyeségeket mondasz.
2015. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16

Csakugyan nem tértem ki arra, hogy csak a muszlim nő nem mehet hozzá más vallásuhoz. Másrészt: hosszú ideig életem Indonéziában, valamelyest ismerem az ottani viszonyokat.

2015. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
# éltem
2015. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ezüst Vitéz válasza:
Egyik sem. Vahabita-szalafista.
2017. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!