Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Al-Kaida siíta vagy szunnit...

Az Al-Kaida siíta vagy szunnita szervezet?

Figyelt kérdés
Az iszlám melyik formája "hatja át őket".

#iszlám Al-Kaida
2012. okt. 31. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Szunniták.A siíta muszlimok más értékeket képviselnek és nem ilyen "szentháború" meg ilyen terror mániásak , jóval békésebbek.


A talibánok is szunniták.

2012. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

"A siíta muszlimok más értékeket képviselnek és nem ilyen "szentháború" meg ilyen terror mániásak "


Mint pld Iran. :)


De egyebkent egyik kutya, masik eb.

2012. okt. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Szunnita. A siítáknál az nem fér bele, amit az Al-Kaida csinál, ők másképp képzelik el a "békét" ,mint ezek az iszlamisták. A siítáknak megvannak a maguk teológiailag képzett vallási vezetőik, akik kordában tartják a híveket. A szunnitáknál ahány közösség annyi "iskola".
2012. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Irán más téma.

Én dolgoztam együtt perzsákkal , és jártam már Perzsiában , mások mint amilyennek mondják őket.A nők hordanak fejkendőt de csak azt és látszódhat a hajuk , arcuk , és sminkelik is magukat, divatosan öltözködnek , Perzsiában végzik a legtöbb orrplasztikát a világon , ha végigmész Teheránon sok ember gipszes orral mászkál.

A perzsák nyitottabbak , toleránsabba, és a vallásukat megtartsák maguknak , nem "szentháborúznak".

2012. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

toleránsabbak*

megtartják maguknak*

2012. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Irán alapján megitélni a síitizmust elég sekélyes, de az tény, és való, hogy a síitáktól sem kell valami magas erkölcsi szintet elvárnunk, hogy más az értékrendjük, azt nem tudom mire írtad, de Rushdie-t Homeini akarta leginkább megölteni (az értékrend nélküli szunniták nagyrésze ezt helytelenítette), azonkívűl szerintem az Ashura magáért beszél. A kérdésre válaszolva a szunnitizmusnak jelenleg 3 nagy irányzata virágzik, a szufizmus, ikhwan vagy Muszlim Testvériség (attól még mert a kereskedelmi csatornák szélsőségersnek mondják, nem az), és a szelefizmus, ez a harmadik, ami a legtöbb terrorista szervezetet szüli, az önygyilkosmerénylet szintén az ő nagy ötletük volt (annak ellenére, hogy a Quran minden féle formában tiltja az önygíilkosságot), persze mivel a gazdag olaj-államokban ez az uralkodó nézet így mindig lesz aki majd pénzeli a csecsen és pastu emberek fegyvereit, de ez a szelefizmuson belül is csak szélsőség, tehát ez alapján megitélni a szunnitákat nem értelmes.


Allah áldjon benneteket érdeklődésetekért.

2012. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

6-os

"Kicsit" vitatom, mivel egyszer egy riportfilm mutatott egy pakisztáni iskolát, ahol éppen a Quránt oktatták, s miközben a műsorvezető arról beszélt, hogy milyen békés vallás az iszlám, a háttérben kivehető volt egy mondat: "a hitedért, ha szükséges, az életedet kell áldoznod".

Allahu akbar

2015. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És, akkor, mert te azt láttad a TV-ben, hogy egy pakisztáni Korán iskolában ezt tanítják, minden egyes muszlim így is cselekszik ugye, ennyi erővel meg minden katolikus pedofil.....
2015. júl. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kissé sarkosan kezeled a kérdést.

Pedofilok vannak nem csak a papok között, de elenyésző számban ahhoz képest, mint amennyi a szélsőséges az iszlám világban. Talán elég csak az IS-t, a Boko Haram-ot, stb. említenem.

Én arról beszélek, hogy a Koránt különböző csoportok, különféleképpen magyarázzák. Olvastam korábban kiragadott részleteket -melyekre hivatkoznak a szélsőségesek-, ezek nem éppen az iszlám "békésségét hangsúlyozzák". Azaz ki lehet ragadni a Koránból erre is, arra is példázatot.

Csak hogy felhozzak neked még egy példát.

Bali robbantások után -nagyrészt asutrál nyomozóknak köszönhetően- elkapták a robbantókat. Ahhoz, hogy el tudják ítélni őket, előbb néhány keresztényt -tüntetésért (nem történtek sérülések)- halálra ítéltek. Ha ezt nem teszik, a "közvélemény" nem fogadja el a robbantók elítélését, súlyos zavargások törtek volna ki az országban. Ugyanakkor a világ -elsősorban az ausztrálok- követelték a súlyos büntetést.

Tudni kell, hogy még a kevésbé kemény, majdhogynem demokratikus iszlám országokban a vallás és az államigazgatás összefonódott, a vallási vezetők jóváhagyása nélkül nem történhet szinte semmi.

2015. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor mondjál nekem kérlek példát már ezekre az országokra, amik "majdnem demokratikusak" és mégis sz iszlám klérus irányít, mert ahol ilyen van (mert van ilyen azt nem tagadom) azon országoknak köze nincs a demokráciához, szélsőségek meg mindenhol vannak, az tény, de nem az az általános, ha megnézed, az I.S. ellen is tobb muszlim harcol, mint pl, keresztény, mármint a szélsőség, a hétköznapi muszlimokra ugyan olyan veszélyes mint a nem muszlimokra.....
2015. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!