Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Még mindig ilyen sok híve van...

Még mindig ilyen sok híve van a Fidesznek és Orbánnak?

Figyelt kérdés

Láttam az október 23-ai megemlékezésről szóló kis vidót és azt látom hogy még mindig nagyon sokan vannak.

Csak azért írok mert nagyon sokan pocskondiáznak és mondják, hogy a Fidesz így meg úgy, de a látszat nem ezt mutatja.



2012. okt. 23. 21:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

17-es: Tehát 2.5 millió szavazója volt igazoltan 2 éve, és akkor most reálisabb az 1 millió, mint a 3? Ki ferditgeti a valóságot?


Közvéleménykutatásból pedig egészen egyszerűen nincs megbízható, mivel ez képes manipulálni tömegeket a vonat elv miatt, tehát élnek is vele..

2012. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%
Még a kormánypárti közvéleménykutatók is alábecsülnék ennyire a Fideszt? Nem vagy semmi öcsém...
2012. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
52%
Mutass kérlek egy kormánypártit, nézzük meg, mit állítanak.
2012. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Shai-Hulud ***** válasza:
71%

"Igen, 2010-ben az európai válság ellenére képesek voltunk visszarántani hazánkat a csőd széléről."

Csak halkan mondom, hogy ezt még a Bajnai-kormány csinálta.


"Igen, húsz évvel a rendszerváltás után képesek voltunk új alkotmányt adni a nemzetnek."

Bár ERRE aztán SENKI sem hatalmazta fel a kormányt.


"Igen, kilencven évvel Trianon után képesek voltunk a határokon átívelő nemzetegyesítéssel több százezer embernek visszaadni a magyar állampolgárságát."

És a szavazati jogát... Majd én is megyek szavazni Kolozsvárra. Gondolod a románok is engedélyezik nekem?


"És igen, az elmúlt két évben a válság szélviharában is képesek voltunk faragni az adósságunkból."

Azért nőtt...

az államadósság:

- a Bajnai-kormány megalakulása előtt: (2009.03.31.): 20 447,38 Mrd forint,

- a Bajnai-kormány megbízatásának megszűnésekor (2010.05.31.): 19 933,4 Mrd forint,

- 2011 végi új csúcs: 20 955,5 Mrd forint, miközben 2011 során több ezermilliárdos nyugdíjpénztári megtakarítás vált semmivé.

[link]


"Igen, az elmúlt két évben a pénzvilág ellenében is képesek voltunk kimenteni több százezer devizahiteles családot az adósságcsapdából."

Jaj de jó, akkor már nincsenek is hitelkárosultak! Nagyszerű!


"Igen, a nehéz pénzügyi helyzet ellenére is képesek voltunk megvédeni a nyugdíjakat és a béreket, emelni a minimálbért és csökkenteni a családok adóterheit."

Ezt főleg az egységes 16%-os adókulcs bevezetésével, és az adójóváírás eltörlésével érték el, ugye?


"Igen, miközben egész Európában csökken a munkahelyek száma, képesek voltunk segély helyett munkát adni kétszázezer embernek s vele a segélyt kétszeresen meghaladó munkabért."

Értem, szóval a segélyezettek átnevezése közmunkássá azt jelenti, hogy csökkent az állásnélküliek száma. Hát igen, valahogy elő kellene teremteni azt az egymillió munkahelyet - bár mi nem egymillió KÖZMUNKAHELYRE gondoltunk.


"És ha kitartunk, képesek leszünk megnyitni a kifizetődő munka és a nagyobb megbecsülés távlatát a bérből és fizetésből élők előtt is."

Igen, éppen emiatt a távlat miatt akar a fiatal értelmiségiek 30%-a(!!!) külföldre menni dolgozni (vagy letelepedni). Fantasztikus távlatok! Hurrá!


"És képesek leszünk olyan Magyarországot ácsolni, ahová néhány év múlva visszajönnek a ma idegen földön szerencsét próbáló fiataljaink is."

Szerintem nem jönnek vissza. Ha már kialakították OTT az egzisztenciájukat, stabil (és jobb) megélhetésüket, akkor nem tudod visszacsalogatni őket.

Főleg akkor nem, ha ugyanaz van kormányon, aki miatt elmentek innen...


"Mi nem azt üzenjük a fiataloknak, hogy el lehet innen menni, hanem azt, hogy haza lehet ide jönni. Mindenkit visszavárunk! Tudjuk, sokan nem hiszik, hogy sikerülhet. A hegy valóban magas, de van út a tetejére. A csüggedőket, a megfáradtakat, a reményvesztetteket szeretném emlékeztetni, mi volt 1956 legnagyszerűbb leckéje."

Köszönjük, hogy Orbán Viktort idézted, bár illett volna idézőjelbe tenned, és odaírnod, hogy tőle plagizáltál... (Ha már saját fejedből nem tellett ilyen szép fogalmazásra.)

Én is meghallgattam a beszédét, de engem nem ragadott magával a folyamatos szabadságharc eszméje.

Látom, téged igen.

2012. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Komplikato ***** válasza:
90%

"Úgy védték meg a nyugdíjakat, hogy az IMF azt akarja, hogy CSÖKKENTSÉK a nyugdíjakat a hitelért cserébe. Megvédte, mert a kormány nem megy bele ebbe a feltételbe."


Boltos voltam, tudod bolt, amiknek fűrészeltek, hála Matolcsynak. van egy boltos mondás tudod:

Könnyű azt olcsón adni, ami NINCS.

Könnyen tagadták meg a NEM LÉTEZŐ feltételeket.

Három napon belül kétszer bukott bele Viktor, hogy bekamuzta az IMF feltételeket, másnapra kiderült nem is léteznek, majd rá akarta kenni az EU-ra, de még aznap kiderültek a valódi "feltételek".

2012. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A Századvég augusztusi felmérése szerint nem változott érdemben a pártok támogatottsága, továbbra is Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP a sorrend. A DK viszont csak 3 százalékon áll a biztos szavazó pártválasztók körében, tehát nem jutna be a parlamentbe.


A Századvég augusztusi közvélemény-kutatása szerint a Fidesz támogatottsága a teljes népesség körében 24 százalék, az MSZP-é 14, a Jobbiké 10, az LMP-é 6, míg a DK-é 1 százalék. A biztos szavazó pártválasztók között a Fidesz 40 százalékon, az MSZP 26, a Jobbik 20, az LMP 8, a DK 3 százalékon áll.


A felmérés szerint a választókorúak 46 százaléka venne részt biztosan egy most vasárnapi parlamenti voksoláson. A megkérdezettek 43 százaléka bizonytalan pártszimpátiájában. Mindkét adat lényegében változatlan az előző hónaphoz képest."


Ja és az egymillió a hozzád hasonló fanatikusokra vonatkozott nem az összes Fidesz választóra.

2012. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
82%

"Mi nem azt üzenjük a fiataloknak, hogy el lehet innen menni, hanem azt, hogy haza lehet ide jönni."


Gyurcsány sem a fiataloknak üzente, hanem Széles Gábornak és a vállalkozóknak. Persze ilyen apróságok egy fideszbirkának nem tűnnek fel :)

2012. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Na elolvastam mindenki hozzászólását. Nagyon tanulságos. Köszönöm.

2014-ig még sok idő van meglátom kire fogok szavazni.


OFF: érdekességképp mondom, hogy erre a kérdésemre 1 óra alatt annyi válasz gyűlt össze mint az utolsó 3 kérdésemre kb 10 nap alatt együttvéve. Szoktam én ide írogatni, meg segítséget kérni, tippet, tanácsot kérni stb, de úgy látszik az nem érdekel senkit. Úgy tűnik mi magyarok imádjuk, ha vitatkozhatunk egymással és azok a kérdések népszerűek amiken lehet egymást fikázni, meg lehet okoskodni. Gratulálok.

2012. okt. 23. 22:54
 29/33 anonim ***** válasza:
11%

24-es: Olvasd el a hozzászólásomat, beleírtam, hogy Orbán Viktor beszéde. A tárgyilagosabb kommentjeidre nem reagálok, mert nagy részük szimplán hülyeség, vagy semmi köze az eredeti állításhoz, így nincs értelme vitatkozni.


26-os: Köszönöm, hogy másoltál be felmérést. A teljes lakosság körében 24% a fidesz támogatottsága, tehát 2.4 millió ember. Te 1-et mondtál, én 3-at. Nincs több kérdésem.

2012. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Shai-Hulud ***** válasza:

"A tárgyilagosabb kommentjeidre nem reagálok, mert nagy részük szimplán hülyeség, vagy semmi köze az eredeti állításhoz, így nincs értelme vitatkozni. "


Aha, értem... Ezt már lassan megszokom. Narancs szemüvegen át sok minden másképp látszik.

(24-es)

2012. okt. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!