Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed a mongol...

Mi a véleményed a mongol urándúsításról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenkit hidegen hagy, mert ott nincs olaj.
2012. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én például meg nem is hallottam róla.
2012. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nos igen, az ultra liberális nyugat szent hadserege, nem lép olyan földre ahol nincs olaj/földgáz stb.
2012. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Komplikato ***** válasza:
Érdekes kérdés. Ugye mindenki tudja, hogy kik azok az országok akiknek van nukleáris fegyvere? Na annak a fele sem igaz kb. Nagy Valószinüleg pl. több EU államnak is van ilyen fegyvere. És kétlem pont az USA ne tudna. valószínűleg pár SZU utódállamnak is vannak. Arról meg a ruszkik tudnak szerintem. Indiának meg elnézték anno, hiszen őket ugye Kína megtámadta kellett a nagy védelemhez. Mongólia nem pici ország és nem igazán baráti erők veszik kőrbe. természetesen elítélem az összes tömegpusztító fegyvert és azok birtoklását, de pont annyi joga van rá, mint bármelyik másik országnak, bármit állítsanak a jenkik erről.
2012. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi ilyenről nem hallottam, csak annyi volt, hogy a mongol államfő (vagy ki) elsőként mehetett valami iráni dúsító üzembe. Ennyi.


Viszont az iráni - észak-koreai atomenergia megállapodás kicsit ijesztő.

2012. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem hogy van ilyen, de amennyire én tudom, Mongóliát nem vallási fanatikusok vezetik, akiknek deklarált céljuk, hogy elpusztítsanak más vallású/életstílusú országokat.
2012. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem atombombát akarnak gyártani (hanem pl atomerőműhöz kell) akkor nincs ebben semmi különös.

Atombomba az más tészta.

Mongólia nagyon szegény ország, ráadásul a történelem során csak ellenséges országok vették körbe.(ma is)

Az ellenségest ne úgy értsd, hogy fenyegetik Mongóliát, hanem a mongolok féltik az országukat, mert állítólag egyre több ott (is) a kínai.


Mongólia jóval szegényebb ország Iránnál, így kicsi az esélye, hogy képes lenne előállítani valamilyen mértékű nukleáris fegyvert.

Iránnak ott van a rengeteg olaja, amit most roham ütemben vásárol meg tőle Kína és Oroszo., ami nagy üzlet.


Le lett ugyan pontozva a válasz, de sajnos igaz, hogy Iránt vallási vezetők irányítják, és közkedvelt skandálásuk főleg ünnepségeken a "Halál Izraelre" mondat.


Mongólia senkit nem fenyeget, valamint Mongóliát sem fenyegeti így senki.


Ezért érdekes és kétarcú a helyzet. Nekem van mongol egyetemista évfolyamtársam, ő mondta, hogy a mongolok félnek a feltörekvő Kínától, hogy őket bekebelezik (mint annó Tibetet). Lehet ez is közrejátszik valamennyire.

2012. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem hallottam róla, de feltéve ha van vagy lesz ilyen, addig semmi gond nincs benne, amíg az az atomsorompó egyezmény által aláírt módon, tehát nemzetközi ellenőrökkel együttműködve, és ezáltal tutira békés célra történik.

Ha ez így lenne Iránnal is, akkor senki bele nem köthetne az atomprogramjukba - csak hát ők ugye évek óta kategorikusan elzárkóznak attól, hogy hozzájáruljanak az atomprogramjuk nemzetközi ellenőrzésétől, és ezáltal tisztázzák az atomprogramjuk valódi célját.

2012. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként most nézem a híreket, nincs (még) ilyne hír, hogy uránt dúsítana Mongólia, hanem csak olyan hírek vannak, hogy iráni urán meg atom létesítményt nézhetett meg a mongol elnök.
2012. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az urándúsítás nem nukleáris fegyverek előállítását jelenti.

Nem értem, miért mindenkinek a mongol atombomba jut eszébe.

Valószínű atomreaktorba készítenének fűtőanyagot és lehet, hogy nem is ők fogják felhasználni, hanem eladják Franciaországnak vagy Kínának.

2012. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!