Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik az az amatör film...

Melyik az az amatör film amiben megsértették az amerikaiak a muszlimokat? Nevét nem mondták, pedig kíváncsi vagyok mi bántotta meg öket ennyire.

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 22:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a muszlimokat az zavarja a filmben, hogy ábrázolja a prófétát. Őket, pedig arra nevelik, hogy semmi féle képpen nem lehet ábrázolni.
2012. szept. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

" arra nevelik, hogy semmi féle képpen nem lehet ábrázolni."


És arra is nevelik hogy ezért gyilkolni kell? Szép nevelés!!

2012. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 bumbi02 ***** válasza:
33%

Ne keverjük már össze a muszlim nevelést, a muszlim szélsőségekkel.


Keresztényi nevelés is arra volt jó, hogy pénzért feldúlják a Közel keletet, keresztesháború néven, "jézus nevében"?

2012. szept. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Én azt hallottam, hogy Mohamed prófétát rossznak állítja be a film és még egyéb csúnya jelzőkkel illetik, ezért dühösek a muszlimok. Más részt eleve utálják az amerikaiakat, mivel az USA megvetette a lábát a közel keleten és még segít is a terrorista Izraelnek. Ez olyan mint az 1. vh kirobbanása csak kicsiben. Ott is igazából már régóta lehetett tudni, hogy lesz valami a gyarmatok miatt, meg már szövetségi rendszerek alakultak ki (most is épp ez zajlik) és 1 ember miatt robbant ki a háború.Úgyhogy én megértem a muszlimokat.
2012. szept. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

Valóban ne keverjük az átlagembert a szélsőségekkel!


Ha Obama pislant egyet miközben az irániakról beszél, már felrobbantanak 5 amerikait ezzel az indokkal!


nem véletlen hogy annyi a menekült tőlük! Az átlagembernek ott is elege van ezekből!


Mint ahogy nálunk is vannak ilyen szélsőségesek de attól még nem értünk velük egyet...

2012. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha a Youtube keresőbe beírsz egy i betűt, akkor az első keresési javaslat a zájfón öt, a második pedig az "Innocence of Muslims". Ezt minimum elérték a tiltakozással, hogy egy marginális film mindenkit elkezdjen érdekelni.


A film meg. Kábé olyan, mintha Ed Wood rendezné a Brian életét (ami egy jó film), még annál is rosszabb.

2012. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy a muszlimok elleneznének egy Mohamed prófétáról szóló történelmi filmet. Valószínűleg nem pusztán a képi megjelenítés miatt sértődtek meg, hanem mert sértő a film. Az, hogy erre egyes szélsőségek hogyan reagálnak, ettől függetlenül nem az egész iszlám világ reakciója.

Egyébként miért kell olyan filmet készíteni, ami jóérzésű embereket sért a vallásukban? Miért kell negatívan ábrázolni egy olyan prófétát, aki olyanokat tanított, hogy "Minden élő után jutalom jár." meg hogy "Jöjjetek el az egyforma szóhoz köztetek és köztünk."? Természetesen ő is saját korán keresztül átszűrve látta és ábrázolta a dolgokat, ami mai szemmel nem pc, de ki nem? Én nem vagyok vallásos, de ha van olyan, hogy Isten prófétája, akkor Mohamed az volt!

Amúgy mégegy dolog: a keresztény világ mit szólna egy Jézust gyalázó filmhez?

2012. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy a muszlimok elleneznének egy Mohamed prófétáról szóló történelmi filmet"


Nos, még a pozitív színben feltüntető filmekben sem mindig ábrázolják, annyira erős az ábrázolását tiltó tabu. (Igen, létezik olyan film Mohamedről, amiben nem szerepel. Abszurd, de igaz.) Tehát itt többről van szó, mint hogy az ábrázolás milyen, maga az ábrázolás is "veszélyes".


"Egyébként miért kell olyan filmet készíteni, ami jóérzésű embereket sért a vallásukban?"


Mert megsértődni a legkönnyebb a világon. Attól, hogy a film buta, provokatív, még rengeteg kérdés van minden vallásról és minden vallásalapítóról, amit akár egy filmben akár valamilyen más módon fel lehet és fel kell tenni, legyen az történelmi, etikai, teológiai kérdés, és sokan nem fogják szeretni.


"Miért kell negatívan ábrázolni egy olyan prófétát, aki olyanokat tanított"


Mert ezen kívül még egy teljes könyvet teleírt a tanításaival, amelyekből nem minden mondat ilyen szép. Illetve egy szót sem értek abból, amit ideidéztél. Nem mondanám, hogy kedvelem Jézust, de a "szeresd felebarátodat, mint tenmagad", meg hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltess" azért viszonylag érthető mondatok kontextus nélkül is.


"ha van olyan, hogy Isten prófétája, akkor Mohamed az volt! "


Ha bármelyikről igaz, amit a legendák állítanak róla, akkor bármelyik vallásalapító az. Anélkül csak egy ügyes kora középkori arab politikai vezető.


"a keresztény világ mit szólna egy Jézust gyalázó filmhez?"

Elég nagy a hiszti, amikor valamelyik tévé műsorra próbálja tűzni Krisztus utolsó megkísértését, de halálos áldozat még nem volt.

2012. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

Tulajdonképpen igazad van, bár ezek inkább költői kérdések és a bennem összekapcsolódott érzések leírásai voltak, semmint egzakt kijelentések pl Mohameddel kapcsolatban, vagy köznapi kérdések. Abban mélységesen egyetértek veled, hogy megsértődni a legkönnyebb, csak itt hozzá kellene fűzni, hogy a nyugati média a reakciót is egy szűrőn keresztül láttatja. Van, aki tüntet, előfordul, hogy halálos áldozat van. Ezutóbbi ugyan nem elfogadható, de nem is reprezentatív.

A Mohamed prófétával kapcsolatos kijelentésem csak az iránta érzett tiszteletemet volt hivatott kifejezni. Mint ahogy egyébként a Jézus történeteket is szeretem. A Koránban vannak valóban kevésbé békés versek is, ám a Bibliában is benne van 1001 dolog, ellenkezőjükkel együtt. Hivatkozás az idézetekhez: 3. szúra 64. (jöjjetek el az egyforma szóhoz).

6. szúra 38. "Nincs földön járó lény, sem mi két szárnyon repül, mi ne alkotna hozzátok hasonlatos társadalmat. Nem mellőztünk az Írásból semmit. Majdan Uruknál összetereltetnek." (Egy másik fordítás szerint: Uruknál lesz az ő gyülekezésük) - tehát az állatokat élő lélekkel bíró lényeknek ismerik el. A "minden élő után jutalom jár" nem Korán idézet, hanem prófétai hagyomány: "Allah küldötte (Allah dicsérje és üdvözítse) azt mondta: „Volt egyszer egy ember, aki úton volt, majd nagyon megszomjazott, azután talált egy kutat, lement abba és ivott, majd mikor kijutott a kútból, egy lihegő kutyával találta magát szembe, ami a port ette szomjúságában. Azt mondta a férfi: Ez a kutya olyan szomjas, mint amilyen én voltam. Erre lement a kútba, megtöltötte saruját vízzel, és megtartotta szájával, és megitatta a kutyát, Allah pedig megköszönte neki, és megbocsátott neki”. Azt kérdezték: Ó Allah küldötte! Vajon jár nekünk jutalom az állatok után is? Azt felelte: „Minden élő állat után jutalom jár”"

Nekem ugyanis személyesen sérelmem a kereszténységgel kapcsolatosan az állatokhoz való hozzáállás.

2012. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!