Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vélemények erről a filmről?...

Vélemények erről a filmről? (wake up call/ébresztő film)

Figyelt kérdés
[link]

#wakeupcall
2011. júl. 17. 14:07
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

nézzétek meg mindenféle képen,

elgondolkodtató!!!

2011. júl. 17. 14:09
 2/54 anonim ***** válasza:
31%

A szokásos paranoid hülyeségek. Bilderberger-csoport, trilaterális bizottság, CFR, új világrend stb.


Elég unalmas az összeesküvéselmélet-hívők élete: minden, amit írnak, olvasnak vagy néznek, ezeket a témákat járja körül, és mindig felületesen, szakszerűtlenül, bután.


Nagyon szűk látókörű, zárt gondolkodású szektáról van szó, és a legtragikomikusabb az, hogy pont ők tartanak magukon kívül mindenki mást "birkának" meg "agymosottnak".


Kedves kérdező, azt tudnám tanácsolni, hogy ha tényleg érdekel a gazdaság, akkor olvass valamilyen közgazdasági szakkönyvet vagy tankönyvet. Ha érdekel a politika, akkor politológiai szakkönyvet olvass. És persze lehet olvasni klasszikusokat is, pl. a politikához Arisztotelészt vagy éppen Webert, a diplomáciához Kissingert, vagy a közgázhoz Smith-t meg Marxot. Ha nem érdekelnek ezek a dolgok annyira, hogy komoly erőfeszítést tegyél az olvasásra, akkor pedig jobb, ha nem tudsz semmit, mint hogy paranoid ökörségekkel butítsd magad.


Attól ugyanis nem fogsz semmit se megérteni, viszont tele lesz a fejed kurucinfós-molnáreffárpádos agybajjal.

2011. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
51%

A legjobb az eddig általam látott Új Világrendes filmek közül. A gond vele hogy ez is elhallgatja az igazság egy részét...nyílván ez az "alternatív" propaganda..

ma 17:03-asnak: látom nem érted a filmet, se a paranoidnak nevezett gondolkodást... sikeres volt a "kockafejűvé" nevelésed

"kurucinfós-molnáreffárpádos agybajjal."-fontos hozzáfűzni, hogy ezen webhelyek mögött a titkosszolgálat van, és hogy ilyenek ülnek ott, az az ő bajuk, őket minősíti és léteznek más, manipulatív, titkosszolgálati kiszivárogató helyek is....

Se Arisztotelészt, se Webert, se Kissingert, se Smith-et, se Marxot olvasva nem jut el az ember oda, hogy megértse mi is folyik valójában és ami a legfontosabb, MI VÁRHATÓ!

2011. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
37%
Óh, csak nem egy újabb Cájtgájszt klónhoz van szerencsénk? A Rekviem egy álomért helyett most a Carmina Burana dallamaira tudhatjuk meg a hőn áhított (és az illuminátusok által görcsösen eltitkolt) nagy igazságot :)
2011. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:04


Veled értek egyet teljes mértékben! Közgazdásznak tanulok, előtte meg jogot tanultam első válaszoló, szóval némi rálátásom van a dolgokról...emellett hvg minden hónapban meg van! Kicsit utána olvasgattam ennek most...hát elég szomorú dolgok vannak amik még a filmben benne sincsenek és ez a film 2008-ban készült...azóta meg vannak dolgok amik megvalósultak amik ebben a filmben is vannak...meg most hirtelen eszembe jutott hogy Osama bin laden testét se mutatták meg ami volt meg kiderült, hogy hamisítvány ...feltevődik akkor a kérdés a film után, hogy az Al kaida lehet tényleg kitaláció...,mostanság feszegetik, hogy Amerika az olajért támadta meg Irakot, ezt a filmben már tényként mondták...van még egy csomó érdekes felvetés melyben a filmben talán választ lehet találni...

2011. júl. 17. 19:21
 6/54 anonim ***** válasza:
34%

18:04


"látom nem érted a filmet"


Aki valamivel nem ért egyet, az "nem érti"? Bravó, akkor nem érted az általam felsorolt ajánlott irodalmat sem. Akkor ez lehet nálad a baj.


"ezen webhelyek mögött a titkosszolgálat van"


Kicsit sem paranoid a gondolkodásmódod, ugye?

2011. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
65%

19:21


"Közgazdásznak tanulok, előtte meg jogot tanultam első válaszoló, szóval némi rálátásom van a dolgokról..."


Jogot tanultál? Elvégezni nem sikerült?


Az meg, hogy közgázt tanulsz, nem sokat jelent, ha nem érted meg. Hiába biflázod be a jegyzetet és vizsgázol le hármasra, ha aztán lepereg rólad a tananyag és hiszel tovább az elmebeteg zöldségekben.


"emellett hvg minden hónapban meg van!"


Hávégé? Jó, hogy nem a Nők Lapja.


"mostanság feszegetik, hogy Amerika az olajért támadta meg Irakot"


1991 óta "feszegetik".

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nagyon jó, elgondolkodtató film. Sajnálom azokat akik csak paranoid zagyvaságnak fogják fel, legalább kicsit érdemes lenne elvonatkoztatni a hétköznapi álomvilágtól és kicsit gondolkodni, nem kell egyetérteni mindenben vele csak elgondolkodni!
2011. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
50%

20:39


"érdemes lenne elvonatkoztatni a hétköznapi álomvilágtól és kicsit gondolkodni"


Értem, szóval gondolkodni = elfogadni a zeitgeist meg a wake up call zöldségeit.


És a hétköznapok = álomvilág, ezzel szemben a cejtgejszt meg a wake up call = maga a Valóság és a Gondolkodás.


A közgáz tanszék téved, a történészek rosszul tudják, a politológusok mind hülyék, egyáltalán, minden tanult ember hülye, a klasszikusok is hülyék.


Ellenben a cejtgejszt meg a vékápkól készítői mindent tudnak :)))


Tudod, hogy hívják ezt? Szektás gondolkodásmódnak meg csordaszellemnek. Van egy szektátok, vannak vezérei, akik kimondják az Igazságot. Ti vakon követitek őket, és azt gondoljátok, hogy aki nem tart veletek, az "nem gondolkodik". Ez önmagában még nem vicces, viccessé ott kezd válni a dolog, amikor a cejtgejsztes birkacsorda mindenkit, aki nem tagja a szektának, lebéget, hogy "beeee, mi önállóan gondolkodunk, ti meg neeeem" :))))

2011. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kell itt kötözködni, szintem túlzottan földhözragadtak vagytok és úgy mondjátok az eszement gondolataitok, hogy meg sem néztétek a filmet ill. a komfort zónátokon kívül estek már meg áll nálatok a tudomány...csak azt ne mondjátok már, hogy ezek mind normális véletlen sorozatok, egy vki ill. vkik állnak a háttérben nem féltetlen ez a szekta....stb...de kicsit kintibb kéne merészkedmi a tankönyv rizsáin stb és talán meg lehetne látni a lényeget is...szintem...nem összeveszés céljából raktam ki csak eszmecserére ennek ellenére tipikus jó magyar szokás szint reagáltak páron...grat.!
2011. júl. 17. 21:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!