Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik siratják 9/11-et, azok...

Akik siratják 9/11-et, azok miért nem gondolnak az előzményekre is?

Figyelt kérdés
Tudom, több ezren haltak meg akkor. De érdekes módon az évek alatt még sehol sem láttam, hogy megemlékeztek volna azokról a halott arabokról, akiket az amerikaiak öltek meg/ döntöttek nyomorba; miközben ép beavatkoztak az iszlám világ belügyeibe vagy esetleg magán háborúiba...

2012. szept. 13. 10:21
1 2
 1/17 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

"még sehol sem láttam, hogy megemlékeztek volna azokról a halott arabokról, akiket az amerikaiak öltek meg/ döntöttek nyomorba;"

Azokról is megemlékeznek a saját országukban.


De akárhogyan is van, a világ problémáira SEMMI ESETBEN SEM lehet a terrorizmus a megoldás.


Mellesleg most mit vársz? Ne emlékezzenek meg az eseményre? Vagy az amerikai áldozatok hozzátartozóitól várod el, hogy az arabokról emlékezzenek meg?


Nem értem, mi nem tetszik neked abban, hogy New Yorkban megemlékezést tartottak egy borzalmas terrorcselekmény 11. évfordulóján?


Pedro

2012. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nem akarom védeni az amcsikat, mert megérik a pénzüket, de szerintem különbség van háború és a nyíltan felvállalt, célzott tömeggyilkosság között. Az amcsik nem azért öltek meg sok muzulmánt, mert halottnak akarták látni őket, inkább csak hülyén áltak egy problémához, rossz megoldást választottak, és azt sem tudták rendesen megcsinálni. Vagy éppen a kusza gazdasági és egyéb érdekviszonyok miatt alakult így. (Ez nem menti fel őket a bűnök alól!)

A WTC elleni támadás célja viszont semmi más nem volt, mint a gyilkolás, minnél több ember minél látványosabb és sokkolóbb halála. Ezt engem sokkal jobban felháborít.


De még egyszer mondom, az USA-t nem felmenteni akarom, csak a kérdésedre keresem a választ.

2012. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha kiköltöznél mondjuk Iránba, és napi szinten csak az Al Jazeera-t néznéd a TV-ben, talán éppen fordítva látnád a helyzetet. :)
2012. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Ja ,az iszlámok nem úgy emlékeznek ám meg áldozataikra hogy felolvassák a nevüket egy listáról hanem kb úgy hogy teleaggatják magukat gránáttal aztán elvegyülnek a "hitetlen kutyák" közt és a levegőbe repítik magukat.

Attól hogy gondolunk az eéőzményekre is semmit nem csökken 9/11 terrorgyilkosságának EMBERI borzalma,akár a CIA,akár az iszlámok követték el.Az emlékezés az áldozatokról mint emberekről szól,nem a szorosabb értelemben vett politikáról.

2012. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antimod ***** válasza:
53%

"Ja ,az iszlámok nem úgy emlékeznek ám meg áldozataikra hogy felolvassák a nevüket egy listáról hanem kb úgy hogy teleaggatják magukat gránáttal aztán elvegyülnek a "hitetlen kutyák" közt és a levegőbe repítik magukat."


Ne általánosíts, ez baromira nem így van!

2012. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok amerikai párti.

DE!

Nincs mocskosabb dolog annál amikor ártatlan hétköznapi emberek halnak meg egy eszméért.

Az arabok ha annyira bosszút akarnak a társuk haláláért akik háborúban, harc közben haltak meg, akkor tessék harc közben ölni a KATONÁKAT akiknek ez a hivatásuk, életük.

Ne olyan embereket akik dolgoznak, akik nem politizálnak, akik családos emberek, vagy ne terhes nőt..

Akárhogy is nézzük borzalmas volt amit műveltek

(az már másik téma, hogy tudtak róla hogy be fog következni, mégsem tettek ellene semmit..csak a zsidók nem mentek be dolgozni aznap)

2012. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Megpróbálom megmagyarázni, kedves kérdező. Az teljesen más kérdés, hogy a WCT-ügynek volt-e előzménye vagy sem. De leképezve kicsire a dolgot: mondjuk Budapesten néhány idióta elfoglal és lezár egy hidat a kormány politikája miatt, vagy szavazatot akar újraszámoltatni, vagy bármit. Nem a kormányt bántja, nem Orbánt vagy Gyurcsányt vagy a kormányból, hanem engem, meg a sok tízezret, aki a performance miatt nem tud közlekedni, nem jut haza. És ettől kezdve iszonyatosan nem érdekel az előzmény, a kiváltó ok, csak az hogy pár kretén megbéníthat egy nagyvárost.
2012. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Az irakiak lerohantak egy önálló államot és gyilkoltak halomra azt hagyni kellett volna az amerikaiaknak? Láttam a felvételt ahol a halott iraki lógott egy teherautóból és mellette ott volt egy baba amit a gyerekének akart hazavinni, csakhogy egy baja volt a dolognak hogy ezt a babát kuvaiti emberek meggyilkolásával szerezte ilyent hagyni kellett volna? Az amerikai hadsereg állította meg a délszláv háborút ami magyarországot is veszélyeztette ezt is hagyni kellett volna az amerikaiaknak?
2012. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


Ha valamit nem tudsz akkor NÉZZ UTÁNA!!!


Rengeteg tüntetés volt amcsiknál is a háborúik ellen!

A legtöbb ideológiai utánpótlást épp amcsi állampolgárok gyártják! A magyarok nagy része is az ő szövegeiket linkeli...


Az meg hogy megemlékeznek-e a mondjuk afganisztánban egy támadásban meghalt civilekről az elég fura lenne.


Mi magyarok hány olyan esetről emlékezünk meg amikor mondjuk egy magyar külföldieket őlt meg? Egyszer sem!

És hány esetről amikor minket támadtak meg és közülünk sokan meghaltak? Sokról!


Nem várom el a törököktől hogy megemlékezzenek a megszállásuk alatt megőlt és elüldözött magyarokról! Mert h.lyeség!!

Akkor te miért várod el ugyan ezt????


Az a baj az amerikaellenesekkel hogy képtelenek tisztán gondolkodni és akár csak minimálisan végiggondolni hogy reális-e a kérésük, elképzelésük!


Pedig csak annyit kéne hogy vesznek egy hasonló magyar esetet és végiggondolják hogy ŐK(!!!) megteszik-e ugyan azt mint amit elvárnak mástól!!!

Hát nem!!

2012. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

"Az arabok ha annyira bosszút akarnak a társuk haláláért akik háborúban, harc közben haltak meg, akkor tessék harc közben ölni a KATONÁKAT akiknek ez a hivatásuk, életük.

"


Nem tudom hallottál már a drón repülőgépekről? Az is nagyon férfias, amikor a hülye amcsi el megy a new yorki munkahelyére egy kicsit videójátékozni, közben pár ezer km-re meghal pár ember, ő meg haza meg a műszak végén haza megy a családjához.

2012. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!