Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Normálisak ezek?

Normálisak ezek?

Figyelt kérdés

[link]


Mit hisz Izrael? Hogy ő az atya úr isten? És már megint ki kezdi a közel-keleti háborút? Hát perszer hogy Izráel (sic!).


2012. aug. 17. 16:18
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Miért ne állíthatna elő Irán atombombát? Ha akarja csinálja.
2012. aug. 17. 16:19
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem gondolod, hogy furcsa a hozzáállásod? mert szerintem igen. Semmi szükség atombombára.
2012. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint a nemzeteknek joga van az önrendelkezésre
2012. aug. 17. 16:33
 4/29 anonim ***** válasza:
19%

Szvsz az a legnagyobb baj, hogy ezek az USA-t úgyis megfűzik, hogy csatlakozzanak és akkor megy az egész NATO - velünk együtt.


De ha Magyarország kimarad belőle, akkor felőlem ők úgy ölik halomra egymást, ahogy akarják, engem nem zavar :))

2012. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Shai-Hulud ***** válasza:
57%

"Tudomásom szerint a nemzeteknek joga van az önrendelkezésre"

Persze, de a másik ország atomfegyverrel történő fenyegetése nem tartozik bele az önrendelkezésbe.

Senki nem bántja Iránt mindaddig, míg nem kezd atommal fegyverkezni. De ha igen, az feltehetően nem az iráni önrendelkezés megvalósítása érdekében történik, sokkal inkább háborús céllal, nem gondolod?


Pedro

2012. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
55%
Lassan már Izrael ellen lenne szükség megelőző csapásra. Hihetetlen mekkora darázsfészek az az ország. Miatta ilyen labilis az egész környék. Most is az veri a tamtamot, hogy háborúzhasson. A Iránt sem szeretem jobban Izraelnél, de remélem kellőképp felkészül a védekezésre.
2012. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

"De ha igen, az feltehetően nem az iráni önrendelkezés megvalósítása érdekében történik, sokkal inkább háborús céllal, nem gondolod?"


Vagy önvédelmi célra. Irán sem olyan hülye, hogy nukleáris fegyvert vessen be. Főleg a saját hátsóudvarában, viszont kevesebbet cseszegetné a szomszéd, ha legalább a lehetőség adott volna. Ha Irán valóban atomfegyvert fejleszt, azt ugyanúgy nem fogja használni, mint a többi atomhatalom.

2012. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

"...azt ugyanúgy nem fogja használni, mint a többi atomhatalom"

Nagyon szeretném hinni, hogy igazad van.

A baj csak az, hogy én nem bízom az "iszlám köztársaság" mértékletességében. A HIT (és nem csak az iszlám) nevében már borzalmas tömegmészárlásokat hajtottak végre, és egy vallásilag fanatizálható tömeg igen veszélyes tud lenni.


Nem mondom azt, hogy Izraelt ok nélkül bántják, mert adott rá bőven okot, az igaz. De én akkor sem hagynám, hogy Irán atomfegyverhez jusson.

És nem csak Izrael védelmében!!!


Pedro

2012. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem semmivel nem lennének veszélyesebbek, mint Izrael, aminek szintén van atomfegyvere.
2012. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

Izrael MESSZE NEM fanatizálható olyan mértékben, mint az irániak.

Innen kezdve megmosolyogtató az előbbi kijelentésed. :-)


Pedro

2012. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!