Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik lesz a következő balkáni ország, amelyik EU-tag lesz?

Figyelt kérdés

2013-tól Horvátország is az Európai Unió tagja lesz végre, de ezek után szerintem sokáig megtorpanhat a bővítési folyamat (illetve Izlanddal bővülhet a közeljövőben, de ugyebár az nem Balkán:D).

Mit gondoltok, melyik lesz a következő ország a Balkánon, amely EU-tag lesz?

Bosznia-Hercegovina? Szerbia? Koszovó? Montenegró? Macedónia? Albánia?


2012. aug. 7. 18:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Senki sem szajkózza azt, hogy minden rendben van, mert mindenki tudja, hogy nincs.

De azért elég nagy hiba szerintem az EU-t a Szovjetunióhoz hasonlítani, mert teljesen más a kettő. Már eleve azért, mert a tagállamok önként akartak csatlakozni a szövetséghez, és nem az erőszak miatt, mint a SZU-ban.

De csak egyet mondj el nekem: miért lesz jobb az EU nélkül? Ha nem vetted volna észre, azóta nem volt háború Európában, mióta létezik. Máskor pedig ilyen nem volt!

És ha nem lenne EU, mi lenne Magyarországgal? A saját lábán meg tudna állni szerinted egy 10 milliós ország? Mert ez bármennyire is szép ábránd, de sajnos lehetetlen.

Az EU-nak rengeteg hibája van, de szerintem még mindig a lehető legjobb dolog Európa történetében.

2012. aug. 8. 14:30
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

A statisztikák mást mesélnek:

2004 előtt 9 cukorgyárunk volt, most 1 van.

A hazai tejtermelés tizedére esett vissza.

Majdnem minden élelmiszerből behozatalra szorulunk, holott a magyar mezőgazdaság kétszer ennyi embert is eltudna tartani. Ennyit az eudról! Arról meg ne is beszéljünk, hogy folyamatosan adósítják el e kiszolgáltatottá tett országokat.

2012. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem Montenegró még ebben az évtizedben csatlakozhat, utána esetleg Macedónia. Szerbia és Koszovó csak akkor csatlakozhat, ha sikerül megegyezniük egymással a területi vitákban. Koszovót Szerbián kívül még 5 EU tag most sem ismeri el. Hosszú ideig még biztos, hogy az ENSZ-nek sem lesz tagja, nemhogy az EU-nak.

Bosznia-Hercegovina a jelenlegi közigazgatási formájában egy működésképtelen állam, hosszabb távon szerintem ott is a felosztás lesz a megoldás, mint Szerbia esetében.

2012. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan úgy gondolom, mint "Ki vagyok" kommentelő. Észvesztően sok szankciót vezetett be az EU amivel tudatosan tették tönkre a gazdaságunkat. Nagyon jól megvoltunk 2004-ig nélkülük. El tudtuk látni az országot, a mezőgazdaságunk meg bőven elég nekünk. Emlékszem gyerekek koromban a szomszédos országokba is exportáltunk. Apám 15 évet dolgozott öblösüveggyárban, azért van egy kis sejtésem róla, hogy mennyi terméket vittek Európa szerte. Néha olvasgass bele úgymond EU ellenes cikkekbe is. Tudtad például, hogy évi 16 milliárdot fizetünk a brit gazdáknak kárpótlásként? Mire fel kérdem én. És még mennyi mindenről nem tudunk. De fárasztó napom volt, úgyhogy nem áll szándékomban erről vitázni.
2012. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!