Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik lesz a következő balkáni ország, amelyik EU-tag lesz?

Figyelt kérdés

2013-tól Horvátország is az Európai Unió tagja lesz végre, de ezek után szerintem sokáig megtorpanhat a bővítési folyamat (illetve Izlanddal bővülhet a közeljövőben, de ugyebár az nem Balkán:D).

Mit gondoltok, melyik lesz a következő ország a Balkánon, amely EU-tag lesz?

Bosznia-Hercegovina? Szerbia? Koszovó? Montenegró? Macedónia? Albánia?


2012. aug. 7. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Szerbia. Vagy talán Montenegró (vagy egyszerre a kettő). Macedóniának a görögökkel van bajuk de a csatlakozási szerződést minden tagállamnak ratifikálni kell így ha nem változik a viszonyuk ők egyenlőre nem.
2012. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én egyébként Montenegróra tippelek, az a legfejlettebb jelenleg (és ráadásul már eleve eurót használ).
2012. aug. 7. 18:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet gondolkozni, hogy melyik ország lesz a következő, de mikor. Szerintem a következő 10 évben örülnek, ha stabilizálni tudnak, felvétel nem nagyon lesz. Amíg a gazdasági különbségek ilyen nagyok az Unió csak a vitáról és tehetetlenkedésről fog szólni.
2012. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg előbb fog összeomlani az unió. Volt egy nagyon érdekes beszélgetés erről a Hír TV-n. Vagy az egész összeomlik, vagy a gyenge gazdaságú országokat kiszórják. De tagfelvétel szerintem már nem lesz.
2012. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország! Oh várjunk...
2012. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bosznia, Szerbia, Koszovó, Macedónia, Albánia esetében ki van zárva, hogy mostanában EU tagok lesznek. Talán Montenegró, amit te is írtál, de az is lehet, hogy Görögország példája után most egy jó darabig nem fognak balkáni országot felvenni az EU-ba.
2012. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szentem Koszovó
2012. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az euro bedől jövő év közepére (elvileg) :D Úgyhogy hülye lenne bármely ország csatlakozni. Ugyanis ez több éves folyamat, tehát eleve lehetetlen, hogy bárki is csatlakozzon már. Valamint ha gyors folyamat lenne, tehát mondjuk már ebben az évben csatlakozna valamely ország, akkor át kéne állnia az eu játékszabályaira, ami megterhelő 1 gazdaságnak( lásd 9 cukorgyárunkból 1 maradt), és még be se fogja tudni fejezni az átállást, már bedől az eu, ezzel simán csődbe mehet az adott ország
2012. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt, hogy az euró bedől jövőre, már kb. 2010 óta folyamatosan szajkózzák. És bedőlt? Nem. Senkinek nem érdeke, hogy a világ egyik legerősebb pénzneme "bedőljön".
2012. aug. 8. 00:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért szajkózzák 2010 óta, mert egyre instabilabb az egész. A Szovjetunióról is tudták már a 80-as évek elején, hogy szétesik az egész. Még ideig-óráig fenn marad, de remélem minél előbb darabokra hullik az egész. Egyébként meg Angliában már készülnek rá, az olaszoknál és a spanyoloknál is óriási sztrájkok vannak. Csak hát ezeket nem rágja az emberek szájába a tv és azt hiszik, hogy minden a lehető legnagyobb rendben van.
2012. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!