Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért egyedül az antiszemitizm...

Pro Patria kérdése:

Miért egyedül az antiszemitizmus fogalma létezik a politikában?

Figyelt kérdés

Mindenhol meghökkenést vált ki az antiszemitizmus terjedése, vagy akár csak eltűrése bármely országban. Külügyi bizottságok vannak az antiszemitizmus ügyére a világ meghatározó kormányaiban.


De miért nincs emellett párhuzamosan antiszlavizmus, antigermanizmus, antihellanizmus, antihungarizmus, antiiranizmus, antiturkizmus, antikeltizmus?


Miért ez a kivételezett, felülreprezentált szerep?


2012. jún. 30. 01:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%

"Én utálom és hátrányosan megkülönböztetem a zsidókat?"

Az eddigi hozzászólásaid alapján: igen. Ez a Radnótis meg olyan, mintha azt mondanád, hogy nem vagy szexista, mert a kedvenc szakácsod nő.


Természetesen a többi népirtást is elítéli minden egészséges ember, de lásd be, hogy a Holokauszthoz sokkal több közünk van, és mint már mondtam, elvileg kéne hogy legyen egy visszatartó szerepe: azért van kiemelve, hogy itt, Magyarországon ne ismétlődjön meg.

Holokausztipar/biznisz/propaganda meg nem létezik, csak pár paranoiás antiszemita találta ki, akiknek az okoz örömöt, hogy összefüggéseket keresnek ott, ahol nincs.

2012. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

"Az eddigi hozzászólásaid alapján: igen"

- Akkor rosszul látod. Magamat is diszkriminálom...?:)

De senkit sem kezelek érinthetetlen szent tehénként, az igaz.


A holokauszt kultusza pedig túlnőtt. Itt írt egy másik felhasználó, Al_bacsi választ, akivel maximálisan közös álláspontot tudtam kialakítani:

"Igen, támogatom, hogy beszéljünk többet a hideg napokról, a gulágról, az erdélyi etnikai tisztogatásokról, falurombolásról. De ezeknek a témáknak az ismertségét kell felemelni a holokausztéhoz, nem az utóbbit lecsökkenteni az előbbiekhez."


Mégse lehet olyan ördögtől való, amit mondok...


"Holokausztipar/biznisz/propaganda meg nem létezik, csak pár paranoiás antiszemita találta ki, akiknek az okoz örömöt, hogy összefüggéseket keresnek ott, ahol nincs."

- Pedig ezt még egy olyan masszívan liberális, Amerika-szimpatizáns, elismert értelmiségi is vallja, mint a Pécsi Tudományegyetemen egyik tanszéki vezetője, Hahner Péter, és maga is visszataszítónak minősítette.

2012. júl. 1. 12:27
 23/31 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, beszélgess a barátaiddal a többi népirtásról, senki se tart vissza. Most is te hoztad fel ezt témának, nem a "Holokauszipar".
2012. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nem "baráti szinten" kell ennek így lennie, hanem állami szinten, épp erről szól! Rémesen álságos, ahogy próbálod kimagyarázni.


Hadd mutassak valamit, egy nap termése a History-n:

6:00 – Nácivadászok

10:00 Úttörők, akikből milliomos lett (Levi Strauss)

14:00 Nácivadászok (ha esetleg valaki lemaradt volna róla)

19:00 Anne Frank naplója

21:00 Rutka – Holokauszt-napló

3:00 Anne Frank naplója


Mondj egyetlen másik eseményt, amely ennyire rivaldafényben van. És ne védekezz azzal, hogy "de nekünk ehhez van közünk", mert ez éppen egy amerikai csatorna. És ha már amerikaiak, és ez a kifogásod, mint előbb írtam, akkor nekik éppenséggel sokkal inkább kellene az amerikai japán koncentrációs táborokról, a drezdai gyújtóbombázásról, vagy Hirosima és Nagaszaki atomtámadásáról ennyi dokumentumfilmet leadni, elvégre is "ahhoz van közük", és "fontos, hogy ne ismétlődjön meg ilyen", mert "ma is van olyan hangulat, hogy bombázzunk le országokat", illetve "zárjunk táborokba pusztán származás alapján veszélyesnek ítélt személyeket". Nem?

2012. júl. 1. 15:08
 25/31 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, de te se gondolod komolyan, hogy majd az amerikai állam háborúellenes propagandát fog erőltetni?

Ez olyan, mintha azt várnád a keresztény egyházaktól, hogy dokumentumfilmet készítsenek a Biblia belső ellentmondásairól.


Egyébként a History kereskedelmi csatorna, azt sugározzák, amire kereslet van. Amúgy nem tudom az "Úttörők, akikből milliomos lett (Levi Strauss)"-nek mi köze a vitához, illetve esetleg bemásolhattad volna az egész napi műsort, mert így nem látszanak az arányok.

2012. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

"Értem mire gondolsz, de te se gondolod komolyan, hogy majd az amerikai állam háborúellenes propagandát fog erőltetni?"

- Nálunk meg még az utolsó masinisztát is elszámoltatják, és még a MÁV-ot is perelték, amiért "asszisztált" az "egyedülálló, és semmimással nem összehasonlítható" katasztrófához? De nincs biznisz, nincs...


A kommunista bűnösök miért élnek ma is vígan? Miért nem kért számon senki senkit semmilyen más népirtásban sem? Míg a holokausztnál a legutolsó lágerőrt is üldözik még 70 év múltán is Dél-Amerikán keresztül?

Ez az az aránytalanság, ami kiváltja az emberekből az igazságtalanságérzetet, és joggal mondjuk, hogy egyetlen más népnek sincs ilyen nagy érdekképviselete szerte a világban. Ez akkor is tény, ha szemellenzőt vesznek egyesek.


"Egyébként a History kereskedelmi csatorna, azt sugározzák, amire kereslet van. Amúgy nem tudom az "Úttörők, akikből milliomos lett (Levi Strauss)"-nek mi köze a vitához"

- Csupán arra utaltam vele, hogy ezeken a csatornákon állandóan a zsidó kultúra folyik. Még érdekelne is engem, de mondj már egy másik kultúrát, amelyikről ennyi dokumentumfilm van. Ha nem valamilyen ókori zsidó felkelésről, a jeruzsálemi templom rekonstrukciójáról van szó, akkor nincstelenekből lett sikeres és gazdag zsidó üzletemberekről, vagy persze a holokausztról. Az embernek már a könyökén is ez folyik ki.

És ezzel épp ellenkező hatást váltanak ki, mint amit egyébként szándékoztak volna.


"illetve esetleg bemásolhattad volna az egész napi műsort, mert így nem látszanak az arányok."

- Nyilván nem ez volt az egész napi program, de ha valami témáról egy nap alatt már 5-öt vetítenek, az azért így is szembetűnő.


És most biztos megint megkapom, hogy "mert én ezt keresem". Mint ahogy a 13:25-ös válaszoló írta ezt korábban. És ironikus módon, direkt bekapcsoltam a TV-t, odanyomtam a History-ra, és lám, ki nem találnád, mi ment épp rajta...:)

Megírtam a neki címzett válaszomban, olvasd vissza.

2012. júl. 1. 21:11
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

Aha, tehát már nem is a Holokauszttal van baj, hanem a zsidó kultúrával. Ráadásul egy olyan műsorral kapcsolatban, ami tulajdonképpen egy cégről szól.

Bónuszként szépen sikerült implikálnod, hogy a Holokauszt a zsidó kultúra része.

De nem vagy antiszemita, mert vannak zsidó rokonaid és Radnóti az egyik kedvenced.


"És ezzel épp ellenkező hatást váltanak ki, mint amit egyébként szándékoztak volna."

És itt el is értünk a világszintű zsidó összeesküvésekhez.

2012. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Neked szelektív olvasásod van?


Kiemelem: "...Még érdekelne is engem, de mondj már egy másik kultúrát, amelyikről ennyi dokumentumfilm van."


"És ezzel épp ellenkező hatást váltanak ki, mint amit egyébként szándékoztak volna.

-> És itt el is értünk a világszintű zsidó összeesküvésekhez."

- Ebben mi az összeesküvés?

2012. júl. 1. 22:14
 29/31 anonim ***** válasza:

"bűntudatuk van a holokauszt miatt, másrészt nem szeretnék ha megismétlődne."


Nézd, szerintem a ma emberének csak akkor lehet bűntudata olyan tettek miatt, amit akkor követtek el, amikor még nem is élt, ha lenne kollektív bűnösség.

Én nem hiszek ebben, szerencsére az emberek többsége sem.


De ha van ilyen, akkor bizony nem csak mi magyarok vagyunk bűnösek, hanem a zsidóság is. A magyarországi kommunizmus bűnei miatt.


Bulgakovával meg ne foglalkozz, Pro patria, neki az apja antiszemita és ezért lett ilyen kényszeres, hogy mindenkit zsidógyűlölőnek kiált ki, aki egy rossz szót mer írni a zsidókról.

Holott ugyanolyan emberek , mint bárki más, ugyanúgy van köztük nemeslelkű ember, mint hitvány.

Csak ezt a nagy jogvédők valahogy mindig, de mindig elfelejtik.


A többi kommentedben is nagyon sok az igazság, az már egyéni tájékozottság kérdése, hogy valaki ezt tudja, vagy leantiszemitáz inkább téged a fene nagy tudatlanságával.


Antiszemitizmus az én olvasatomban az, ha kollektíven utálja valaki a zsidóságot. De urambocsá', engedtessék már meg annak a lehetősége, hogy negatívumot lehessen mondani egy-egy zsidóra vagy a zsidóság egy részére..

2012. szept. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Üdítő volt ezt olvasni a sok sárdobálás után.
2012. szept. 30. 20:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!