Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért egyedül az antiszemitizm...

Pro Patria kérdése:

Miért egyedül az antiszemitizmus fogalma létezik a politikában?

Figyelt kérdés

Mindenhol meghökkenést vált ki az antiszemitizmus terjedése, vagy akár csak eltűrése bármely országban. Külügyi bizottságok vannak az antiszemitizmus ügyére a világ meghatározó kormányaiban.


De miért nincs emellett párhuzamosan antiszlavizmus, antigermanizmus, antihellanizmus, antihungarizmus, antiiranizmus, antiturkizmus, antikeltizmus?


Miért ez a kivételezett, felülreprezentált szerep?


2012. jún. 30. 01:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
tájékoztatlak barátom, hogy az ateista gondolkodásmód józanabb döntéshozalt eredményez. másrészt szerintem a vallás álljon a legtávolabb a politikusoktól, ugyanis, ha a döntéseiket X kamumesére alapozzák, az nem tesz jót se Y kamumesébe menekülőre, de pláne ne rám ne akarják, és a többi objektív emberre se sózni a zsidó hazugságaikat-mert igenis a biblia az-, se a mohamedán marhaságaikat, se semmilyen meséket.köszöntem a lepontozásokat azoknak a szánalmas veszteseknek, akik nem képesek magukban hinni, mert nekik valami "felsőbb jobb igazság" kell ahhoz, hogy ne lőjjék fejbe magukat az első adandó alkalommal
2012. jún. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%

Ha körbenézel, a világ szinte minden pontján jelentős számú antiszemita embert találsz. Hogyha csak a közvetlen környezetemet nézem, akkor nem találok olyan embert, akinek a zsidókon (és a cigányokon) kívül bárkivel problémája lenne.

Nem mintha a neved és maga a kérdés nem mutatná tisztán, hogy te szeretsz ilyen szépen és visszafogottan zsidózni, tehát teljesen feleslegesen írtam le a véleményem, nyilván nincs igazam, és egyébként is egy idegenszívű zsidóbérenc vagyok, aki tönkre akarja tenni az országot. :D

2012. jún. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Én is egy idegenszívű zsidóbérenc vagyok, és szerintem azért foglalkoznak sokkal többet az antiszemitizmussal, mert egyrészt bűntudatuk van a holokauszt miatt, másrészt nem szeretnék ha megismétlődne.
2012. jún. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
azért mert a válságot is 5 zsidó hozta össze és a világ vagyonának a 80%a az ő kezükben van. most gondolj bele:ha a te kezedben lenne a világ vagyonának a 80%a, nem fizetnél ügyvédeket, akik antiszemitaellenes gangként emlegetik magukat?
2012. jún. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

"tájékoztatlak barátom, hogy az ateista gondolkodásmód józanabb döntéshozalt eredményez. másrészt szerintem a vallás álljon a legtávolabb a politikusoktól"


Azért a tízparancsolatot betarthatnák, a felét legalábbis.. (ne lopj. stb. -.-)

2012. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

"a válságot is 5 zsidó hozta össze"


Mi érdekük lett volna? A pénzembereknek érdekük hogy menjen a gazdaság mert akkor keresnek többet! Nem marhák hogy a saját érdekeik ellen dolgozzanak!Nem tudod mi a túlköltekezés?

2012. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Őket utálják a legtöbben a világon azért,főleg a a népesség jókora részét kitevő tanulatlanabb réteg.


A többiekkel akiket említettél viszont komolyabb baja legfeljebb egy két szomszédos ország lakosainak van.


Iránnal nem értenek egyet, nem rokonszenveznek vele,de az utálattól még messze van.("Antiiranizmus"? Ez a szó hatalmas:-D Le is mentettem azonnal :)


Mellesleg az "antiromaizmus" lemaradt? Pedig elvártam volna hogy megalkosd ezt a fogalmat.


Ennél már a valláskritikába kiért kérdésed volt már csak szánalmasabb ahol egy majd 4000 éves könyv (amit már a az ultraortodoxokon kívül senki sem vesz komolyan tanításai szerint akartad bebizonyítani hogy milyen sátániak a zsidók.

2012. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
12%
A politikusok mind ateisták, EZÉRT TART IT A VILÁG !
2012. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Olyan túl sok hasznos válasz nem érkezett...


Kedves 05:22-es!

"szerintem azért foglalkoznak sokkal többet az antiszemitizmussal, mert egyrészt bűntudatuk van a holokauszt miatt, másrészt nem szeretnék ha megismétlődne."

- Miért csak erre vannak kiélezve? Tucatnyi milliós, vagy ennél még nagyobb mértékű népirtások is voltak a történelemben, akár még itt, Európában is, a holokauszttal nagyjából egy időben. Ezekről senki nem hall, senki nem beszél.


Kedves 09:29-es!

"Ennél már a valláskritikába kiért kérdésed volt már csak szánalmasabb ahol egy majd 4000 éves könyv (amit már a az ultraortodoxokon kívül senki sem vesz komolyan tanításai szerint akartad bebizonyítani hogy milyen sátániak a zsidók."

- Ne hazudj, ne vádaskodj... Felhoztam néhány példát, és egy filmjelenetet, illetve idézeteket az Ószövetségből, és megkérdeztem, hogy hogyan tud ilyet bárki is tiszteletben tartani.

2012. jún. 30. 12:18
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

"Tucatnyi milliós, vagy ennél még nagyobb mértékű népirtások is voltak a történelemben, akár még itt, Európában is, a holokauszttal nagyjából egy időben. Ezekről senki nem hall, senki nem beszél."


Ha nem hall róla senki, akkor te honnan tudsz róla? Onnan, hogy lehet róla hallani. Mindenki tisztában van ezekkel a dolgokkal, iskolában tanítják, satöbbi, de te valószínűleg konkrétan egy témára kihegyezve nézelődsz a világban.

2012. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!