Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európából valaha is el fognak...

Európából valaha is el fognak tűnni a monarchiák?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a király, uralkodó nem bír semmilyen hatalommal. Engem aztán nem is zavar, csak kíváncsi vagyok. Szóval az Egyesült Királyság, Norvégia, Svédország, Dánia, Spanyolország, Hollandia stb. valaha is feladják a monarchia államformájukat? Vagy ezzel némely ország szét is szakadna? Mit gondoltok? 2050-re eltűnhetnek a kontinensről?

2012. jún. 5. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem fognak eltűnni sőt 2050-re több királyság lesz mint most.
2012. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
ahogy Európa, sőt az egész tejút rendszer is elfog tűnni egyszer, de ezt nem fogod megélni.
2012. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy feladják. Ez náluk hagyomány és összetartó erő. Miért is kellene feladniuk? (A briteknél még néhány nagyobb botrány, és már nem vennék rá mérget, hogy megmarad ez a szerepe, de máshol még sokáig ragaszkodnak hozzá.)

Sőt, már mi is afelé tartunk. :)

2012. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Összetartóerő és hagyomány, viszont rengetegbe kerül. Amíg lesz pénzük fenntartani, addig nem fognak eltűnni.
2012. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Amíg a nép nagyrésze nem ellenzi a királyok,hercegek közpézből való fényűző eltartását,addig nem szűnnek meg.
2012. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Kpetike te olyan hülye vagy mint a sgg. Már mégis miért lenne több monarchia? Szerinted mégis melyik országban alakulna ki a királyság intézménye?
2012. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Mudri Lav, pl:

Oroszország: Putyin Cár

Magyarország: Orbán fejedelem

2012. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: Elméletileg talán mégsem lehetetlen,hogy több monarchia lehet még,bár kérdéses,hogy milyen utakon-módokon,s hogy szükség lenne e rájuk. Én momentán nem kívánnám vissza a földes urakat,grófokat,bárókat s miegyebeket, De azt hiszem hogy amíg vannak-lesznek monarchista érzelműek,pl Magyarországon is,addig még nem vennék arra mérget,hogy esetleg még minálunk is valamelyik választott politikusunk nem döntene úgy,hogy királlyá koronáztatja magát,ha ezzel egy esetleg igen széles választói kör erre mutatkozó igényét kielégítheti,az már más kérdés,hogy ezt az európai,s világ közvélemény hogyan fogadná el,s hogy idehaza ezt hogyan tudnák véghezvinni. A nagybirtok rendszer már többé-kevésbé kialakult,egy slepp elit is van már,amelyből elméletileg kinevelődhet egy amolyan modern nemesi elit osztály,s azt hiszem a társadalmi rend is nem áll már messze ettől,csak az a kérdés,hogy ki legyen it a király!
2012. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15:03: igen, ez kétségtelenül rendkívül valószínű. :D
2012. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss kedves #8-as,de nem sok ismeretet árulsz el országok államformáinak kialakulási módjáról.

Mára Európában elég nehéz lenne új királyság létrehozása.


A kérdezőhöz:

A királyság, mint államforma hagyomány, megváltoztatásához több feltétel együtthatása szükséges. Először is az adott társadalom nagy többségének tartós ellenszenve. Kérdezz egy angolt erről. Örülj, ha nem ver meg, csak leköp. Pedig az angol királynő hasonlít a leginkább a korábbi idők hagyományos királyaihoz. A legtöbb helyen olyan szimbólum, mint egy köztársasági elnök, csak nagyobb kötöttségekkel, mert őt nem választják. A legtöbb uralkodó folytat valamilyen polgári foglalkozást is - gazdálkodik, ipart menedzsel, ír, stb. Az említett országokban jól kialakult, körülhatárolt, elfogadott és stabil formája van a királyi ház tevékenységének, a politikába sokkal kevésbé ártják bele magukat, mint mondjuk nálunk Csányi, vagy Demján. De mindenképpen nagyobb körültekintéssel.

Hogy 40 50 év múlva mi lesz, nem tudhatjuk, de most úgy tűnik, ezen államformák megváltoztatása nem indokolt jobban, mint mondjuk a Francia Köztársaságé.

2012. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!