Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugat-európaiak tényleg...

A nyugat-európaiak tényleg lenézik a kelet-európaiakat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Le bizony...
2012. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Néha egy beszólás erejéig. De azt elismerik, hogy többet és jobban dolgozunk, mint ők. Legalábbis itt. Nem tudom, a többi országban mi a helyzet.
2012. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szellemi szinten van az illető, de ez igaz Magyarországra is.
2012. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, legalabbis van bennuk egy fajta felsobbrendusegi tudat.Persze ez a lenezes, addig igaz rajuk , amig meg nem tapasztaljak, hogy a kelet-europai ember sem kevesebb nyugati tarsainal.Viszont valoban tobbet kell tenni azert egy "keletinek" ahhoz , h befogadjak mint egyebb nyugati orszag lakoinak.Bar engem szemely szerint nem izgat, hogy mit kepzelnek magukrol.Ha tortenelmuket nezzuk, nem kulonbek nalunk, sot...
2012. máj. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez így általánosítás lenne, viszont nekem van egy érdekes észrevételem.

Nevezetesen: ismerek pár embert, akik kimentek nyugatra, és hébe-hóba hazajönnek.

Tapasztalataim szerint míg egy "vérbeli" nyugatitól még soha nem hallottam lenéző beszólást a magyarokra, addig a fent nevezettektől igen.


Példa: kivándorolt apuka gyereke itt nyaralt, majd miután jól berúgott, tört-zúzott mindent maga körül. Mire megkérdezte tőle valaki hogy ez kint is szokás - e, gúnyosan közölte hogy nem, ezt csak itt csinálja, mivel itt megteheti.


Egy svédbe szakadt magyar öreg f@szi egy pénzváltóban sokat várt a sorára, amin úgy felháborodott, hogy ordibált, hogy milyen sz@r ez az ország, és hogy reméli, soha nem fogunk csatlakozni az EU-hoz:) ( 2002)


Amúgy szerintem biztos van valamiféle sztereotípia-szemüveg, amin keresztül nézik az ittenieket, de ez inkább tudatlanság mint gonoszság.


Jómagam pl. Afrika hallatán szinte mindig a fűszoknyás, "pirszinges" kunyhólakó bennszülöttekre asszociálok, és nem mondjuk a csodálatos Tuniszra:)

2012. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is szellemi színvonaltól függ. Ami nagyképűségnek tűnik, az inkább a jólét magabiztosságából eredő nyugalom, szemben a nélkülözéstől frusztrált emberek szemében. Ők ezt szokták meg, ezt tartják természetesnek, és sajnálják, nem értik (de nem lenézik) a mindentől idegeskedőket. Én nyugaton a kevés felsőbbrendűről mindig azt tudtam megállapítani, hogy buta. A többi meg segítőkész és udvarias, ha kellő öntudattal közelítesz, legfeljebb nem sok időt szentel rád, de ez nem lenézés, hanem nem találta olyan fontosnak a problémádat, ami több időt igényelt volna.

Egyes intézmények bürokratái ettől kismértékben eltérhetnek, de ott is a szellemi színvonal a meghatározó.

2012. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, főleg a képzetlenebbek, akik elől a képzettebb, barbár keletiek elveszik az álláslehetőségeket.
2012. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban elmondható hogy van a világban egy "lenézési sorrend". Azt hiszem úgy kezdődik hogy Manhattan. New York - USA - Anglia - Német/Francia - NyugatEurópa - KeletEurópa. Inkább felsőbbrendűségi sorrend. Nyugat és KeletEurópát is szét lehetne szedni amúgy.

(tudjátok, hogy van egy angol képregény ahol a gyíkemberek magyarul beszélnek? :))

2012. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemárnaésosztmelyikazaképregény???!!!
2012. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!