Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcban hogy hogy nincs...

Svájcban hogy hogy nincs ennyi gond a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, Svájcban is rengeteg a bevándorló, de mégsem randalíroznak , törnek zúznak. Ismerősömtől is hallottam, hogy nyugodt a helyzet, nem úgy mint Angliában vagy Franciaországban.


Miért van ez?

Vagy milyen a bevándorlók helyzete ilyen téren Svájcban?


2012. máj. 11. 11:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként a bevándorlók elég nagy része nyugat-európai, tehát civilizált ember. A legtöbben a németek vannak; mármint Németországból meg Ausztriából indult németek. Miért lenne velük gond?
2012. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy azért vannak arabok, kurdok, tamilok stb-k is....
2012. máj. 11. 14:02
 13/17 anonim ***** válasza:
37%
Svájcban van annyi pénz. hogy a bevándorlóknak is jusson.
2012. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
Azért, mert Svájc egy kicsi, unalmas, kisvárosokból álló Disneyland. Ez általában negatív, itt viszont pont pozitív dolog, mert a bevándorlók az egész országban szétszóródtak és nem alakultak ki a nagyvárosok kületerületein gettók (mivel nincsenek is nagyvárosok), így jóval könnyebb az integráció.
2012. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
most van egy olyan szabály, amivel "csökkentik" a bevánorlók számát.A külföldiek se mindig különbek a svájcinál, elsősorban fiatalokra gondolok.Vannak nagyon kedvesek, segítőkészek, de vannak randalírozós tipúsok is.Nekem van külföldi és svájci barátnőm is, de csak ránézésre látod a különbséget,viselkedésre hasonlóak.De vannak olyanok is, akik kukát borogatnak, drogoznak, cigiznek, másoknak beszólogatnak, sőt, legrosszabb esetben ölnek is, és nem mind külföldi.Svájc sem szent,ez nem egy katonai légió, ahol mindenki "jógyerek".A svájciak is emberek, vannak rosszak( talán kevesebb, de vannak)és vannak jók is.Nekem negatív és pozitív tapasztalataim is vannak.De több a pozitív, mint a negatív:)
2012. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Retekszisz ***** válasza:
Most korlátozták éppen a Kelet-Európaiak bevándorlását (ebben Magyarország is benne van) összesen évi max. 2000 főre.
2012. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Svájcban hogy hogy nincs ennyi gond a bevándorlókkal?"


Ha nem lenne velük "gond", akkor nem róluk szólna a választási kampány.


"Svájcban is rengeteg a bevándorló, de mégsem randalíroznak , törnek zúznak"


Máshol sem. Nem kell bedőlni a szélsőjobbos uszításnak.


"Ismerősömtől is hallottam, hogy nyugodt a helyzet, nem úgy mint Angliában vagy Franciaországban."


Ismerősöd mindhárom országban élt, mégpedig sokféle helyen, és mindegyiken huzamosabb ideig? Akkor elég öreg lehet.

2012. máj. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!