Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcban hogy hogy nincs...

Svájcban hogy hogy nincs ennyi gond a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, Svájcban is rengeteg a bevándorló, de mégsem randalíroznak , törnek zúznak. Ismerősömtől is hallottam, hogy nyugodt a helyzet, nem úgy mint Angliában vagy Franciaországban.


Miért van ez?

Vagy milyen a bevándorlók helyzete ilyen téren Svájcban?


2012. máj. 11. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

svájc keményen nacionalista. védi a saját állampolgárait. magukat tekintik fontosabbnak, nem a külföldit. ennyi a nagy titok.


a külföldi bevándorló így már annak is örül ha beengedik az országba kicsit dolgozni. tudja, hogy ha szabálytalankodik, akkor egy életre kitiltják onnan.

2012. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Amit az 1. írt, másfelől mivel nem EU-tag, csak EFTA, így megteheti, hogy szabályozza, hogy hány letelepedési engedélyt ad és kinek. A szerencsepróbáló román segédmunkásnak nem ad.


Egyik ismerősöm próbálkozik kimenni (nem tudom mennyire sikerül neki), de minden álláshirdetésnél alapfeltétel, hogy nagyon jól beszélj németül, franciául, vagy olaszul (attól függ hol vagy) ráadásul a svájci dialektus szerint.


Nem úgy, hogy Angliába kimész úgy, hogy "Job, yes?", aztán mosogathatsz is.

2012. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
A lényeget az első válaszoló adta meg. Ha szabálytalankodik akkor kitiltják onnan. Egyszerűen kiutasítják az országból, és ezt egy egyszerű lopásért is megteszik. Igazán példát lehetne venni róluk.
2012. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam hogy Svájc lakosságának 20%-a bevándorló.

Ez igaz? És ha egyszer ők lesznek többen?


Vagy aki megkapta nehezen a svájci állampolgárságot, az kemény svájci nacionalistává vált? és úgy gondolkodik mint az ott élők?


Vagy hogy van ez?

2012. máj. 11. 12:29
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

igen, aki megkapja az állampolgárságot, az úgy gondolkodik.


tesóm mesélte, h megkapta, sok pénzt fizetett érte. a pénzért pedig keményen dolgozni kell, de mint az állat, egész nap, mert a többi svájci megköveteli, ők is dolgoznak.


állítólag volt egy népszavazás, hogy több szabadság járjon a dolgozóknak. Az emberek leszavazták. Szóval, ők ilyenek, de így érzik jól magukat.

2012. máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jah, szóval aki megkapja nehezen, az svájcinak érzi magát?:) Még az afrikai bevándorló is vagy az arab?? És ő is olyan lesz, hogy ő svájci, és büszke rá?


Kíváncsi vagyok.

2012. máj. 11. 12:36
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Egész nyugat Európa kivan (Svájccal az élen) hogy mindenki mézes bödönnek nézi őket. Utálják a bevándorlókat, mindenhol feszültséget okoz. Svájcban van egy törvény ha 3 éven keresztül a népesség X%-ával nő a bevándorlók aránya folyamatosan, akkor korlátozhatják a népvándorlást. (X= kb3, nem akarok valótlant írni, ekörül van) Ezt pont most akarják megváltoztatni, hogy megállíthassák a bevándorlást, mert a tökük kivan a sok csóróval.
2012. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de rokonom is mondta, hogy nem randalíroznak ott, mert tényleg nagyon szigorúak a szabályok.

Tehát akkor maga a svájci lakosság növekszik? Ha már korlátozzák a bevándorlást....

2012. máj. 11. 12:58
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
nem olyan egyszerű megkapni a svájci állampolgárságot.én ott élelek és rengeteg osztálytársam csak 14 év után kapta meg.És igen, aki már ott született vagy már régóta ott él, az svájcinak érzi magát, akkor is, ha török, vagy tamil vagy szerb stb.Tapasztalat
2012. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És úgy is viselkedik? És hasonló véleményen lesz a svájciakkal a bevándorlás szigorításáról stb?:O
2012. máj. 11. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!