Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Montenegró leválás "szerb...

Montenegró leválás "szerb trianon"?

Figyelt kérdés

Nem kérek az engem becsmérlő okoskodó s*ggfejek dumáiból!!!

Tudom,hogy nem ez a jó megfogalmazás, hisz egészen más ,de nem tudom másképpen megfogalmazni, ez jutott eszembe.

Tehát, nekik ez a saját trianonjuk, hogy Montenegró kivált belőlük?



2012. ápr. 17. 18:22
1 2
 11/16 $ € Ž ***** válasza:
58%

"Viszont ezt a szerbek fele-részt saját maguknak köszönhetik"


A mi Trianonunkat nem magunknak köszönhetjük? De most komolyan.


Mert lehet azzal magyarázni, hogy közel voltunk Németországhoz, meg nem lehetett mit csinálni, de a lengyelek küzdöttek, a csehek küzdöttek, a franciák, a hollandok, a belgák, a norvégok, a dánok, még talán a luxemburgiak is. Mármint fizikailag értem. Magyarország 1940 november 20-án csatlakozott a tengelyhatalmakhoz. Megérte?


Lehet legyalulták volna az országot a németek, ha nem csatlakozunk, ahogy tették a felsorolt többi országgal. De végül mégis ők álltak a győztes oldalon.


Ráadásul mi még ki se tudtunk ugrani, mint a románok. Mondjuk azt legalább megpróbáltuk.

2012. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejted, hogy a kortársak nem láthatták előre az eseményeket. A monarchia számára Németország volt a természetes szövetséges, és akkoriban a legtöbb ember (még az antant hatalmak is) német győzelmet tartottak valósínűbbnek.

A második világháborúban pedig azért a tengelyhatalmakhoz csatlakoztunk, mert csak ők támogattak minket a revíziós törekvésekben - akkoriban az volt a központi kérdés.

2012. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Nincs itt valami alapvető félreértés?

Magyarország több, mint 1000 éve egy közigazgatás volt (leszámítva a török megszállást, illetve következményeként az erdélyi fejedelemségeket), annak ellenére, hogy soknemzetiségűnek számított. Ezt szüntette meg Trianon, a nagyhatalmak érdekpolitikája miatt.

Jugoszlávia viszont - éppen a régi Magyarország szétdarabolásának indokaival ellentétben - az I. világháború után alakult meg. Montenegró, Horvátország, Szlovénia, stb. soha nem volt szerb közigazgatás, hanem "jugoszláv". Csak Jugoszlávia felbomlása utáni maradékban volt szerb közigazgatás - formailag. Tehát Montenegró, Koszovó, stb. fájhat nagyon a szerbeknek, de se formailag, se tartalmilag nem vonható párhuzam a magyar eseményekkel.

2012. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 $ € Ž ***** válasza:
74%

Világos, világos persze. Csak sok ember nem bírja felfogni, ahogy manapság sem tudják más témát illetően felfogni az emberek, hogy MI SZARTUK EL!


Lehet jobbnak tűnt, de nem jött be, vesztettünk. És a vesztesekkel azt csinálják, amit csináltak.


Mindig másokat okoltunk és okolunk, ma is és akkor is. Emellett mindig a múltba nézünk, már szinte abban élünk. Mondjuk én nem, inkább csak az átlag magyarról beszélek. Bár már átsiklottam egy másik témába.

2012. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 mustafa33 ***** válasza:
74%
$€, elvesztettünk 2 háborút, de nagyon is úgy volt hogy: Hé magyarok ez most Szlovákia és nektek kus, fogjátok be a pofátokat vagy ugassatok tótul. Nagyapámn a szibériai fogságban nem értette, miért engedik a szomszéd falu tótjait haza őt meg nem. Nem tudta hogy ő már Csehszlovákiai és azokat már haza viszik ő meg mindig csak azt mondta hogy magyar faluban lakik.
2012. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%
Majd az lesz a szerbtrianon ha az albánok délről, mi meg északról harapunk belőlük egy-két zsíros falatot!
2012. ápr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!