Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Montenegró leválás "szerb...

Montenegró leválás "szerb trianon"?

Figyelt kérdés

Nem kérek az engem becsmérlő okoskodó s*ggfejek dumáiból!!!

Tudom,hogy nem ez a jó megfogalmazás, hisz egészen más ,de nem tudom másképpen megfogalmazni, ez jutott eszembe.

Tehát, nekik ez a saját trianonjuk, hogy Montenegró kivált belőlük?



2012. ápr. 17. 18:22
1 2
 1/16 $ € Ž ***** válasza:
90%

Nekik inkább az, mikor szétesett Jugoszlávia. És persze folytatódott Montenegró és Koszovó leválásával.


Nem tudom, miért meglepő egyébként a jelenség, mind a magyar, mind ezt a "Trianont" illetően. Egyetlen népcsoport sem akar más ország tagja lenni, keresik az utat a függetlenedésre. Ez inkább természetes folyamat szerintem.


Ahol nincs kulturális, vagy nemzetiségi egység, ott szerintem idővel lesznek ilyen szakadások, legyen az bármelyik ország.

2012. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem egészen.Ők is elvesztették a földjeiket de nem úgy mint mi hanem kivívták a függetlenségüket.Tőlünk meg pofátlanul elvették és szétosztották.Meg mondjuk az sem mindegy hogy az 1000 éve őrzött területeinket vették el.
2012. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 $ € Ž ***** válasza:
40%
Csak megjegyzem, hogy elvesztettünk egy világháborút. Vagyis kettőt. Tehát nem az volt, hogy "Héé magyarok! Mától ez itt Szlovákia, meg még kap pár ország a területetekből. Barátkozzatok meg a ténnyel!"
2012. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván nem örülnek neki, de azért Koszovó szerintem jobban fáj nekik, mert az most történik.

Amúgy meg Montenegróban 178 ezer szerb él, ami közel sem Trianon mértékű. Nem fájhat annyira, és gazdaságilag sem érezteti annyira a hatását, mert Szerbia nem egy nagy kereskedőország...

Még lehetne sorolni, de az közel sem akkora eset, főleg, hogy előtte is Szerbia és Montenegró volt. "Szerbia-Montenegró a 2003. február 4-én történt megegyezés alapján jött létre, melynek értelmében Jugoszlávia ezen az új néven államszövetséggé alakult."

Államszövetség, azaz majdhogynem mellérendelve voltak egymásnak.

"2006. május 21-én Montenegró lakosai népszavazáson az államszövetségtől való elszakadás mellett döntöttek, június 3-án pedig hivatalosan is kinyilvánították függetlenségét, így az államszövetség felbomlott."

Népszavazással döntöttek, ez így igazságos. Közel sem lehet a "saját Trianonjuk", mint mondottam, az inkább Koszovó.

2012. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

> Egyetlen népcsoport sem akar más ország tagja lenni


Ez nem igaz. Apponyiék azért kértek népszavazást, mert bizonyos népcsoportok bizony nem bánták volna, ha Magyarországhoz tartoztak volna. Elég megnézni a német többségű Sopront, ahol sikerült népszavazást elérni.

2012. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

"Egyetlen népcsoport sem akar más ország tagja lenni"


És pont ez az, amit Trianonban nem vettek figyelembe!

És nem vettek figyelembe Montenegrónál sem, Koszovónál sem, Palesztinánál is "elfelejtik".

Etnikai határok kellenének, szerintem ez szülné a legkevesebb konfliktust.


Amúgy meg Trianonban elég nehéz lett volna csak "véletlen átsiklani" több millió magyaron.

2012. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerbianak Koszovo hianyzik mert a tortenelme odafuzi Montenegronak nem tudom mennyivel jobb ott mar szinte mindenki orosz mentek es lecsaptak ra szegeny Montenegroiak szinte eladtak az egesz orszagot...
2012. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Erről a szerbeket kéne megkérdezni. De nekem az a gyanúm, hogy nekik jobban fáj a 90-es évek veszteségei, mint nekünk Trianon. Koszovó főleg. A szerbeknél nagyon jelen van az a gondolkodás, hogy ők áldozatok. Így a délszláv háborút is polgárháborúnak fogják fel és szerintem némileg igazuk is van.

Erről jut eszembe: Nem tudom olvasta e valaki a Magyar Nemzetben Húsvét táján az erről szóló cikkeket. Kedvencem mikor egy magyar, sőt akár egy szerbiai magyar mondja meg, hogy a szerbek hülyék, hogy Koszovó miatt annyira sírnak, hiszen 90%-a albán és az is hülye (burkoltan persze), aki Koszovót Erdélyhez hasonlítja, meg egyébként is a szerbek a hibásak az egészért, a többi balkáni népet pedig még csak azért nem avatták szentté, mert jelenleg a Vatikán Szenttéavatási Kongregációjánál nem szokás.

Ilyen egy "jobboldali", populista lap, az igazságtól nagyon messze.

2012. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerbekben tobb becsulet van jo par emberben aki ide irogat akinek nem inge ne vegye magara es nem szabad a szerb embereket es a politikat egy kalap ala venni Koszovo hianyzik a szerbeknek tortenelem miatt peldaul van egy nepdal a csatarol amikor Lazar fejedelem Murad szultannal harcolt es midnenki meghalt a csatateren es egy harcos Milos Obilic megolte Muradot amikor eleterdelt leszurta de persze ot is kivegeztek es sok ilyen dolog van aztan albanok bejottek erre e tersegbe es elszaporodtak albanoknak van hogy 9-10 gyerek van egy csaladban szoval szaporak.A szerbek sem szentek de nehogy ti azthidjetek hogy az albanok mekkora nagy "aldozatok" ok is azert terrorizaltak a szerbeket es gyujtogattak templomokat a szerbek probaltak letelepiteni szerbeket Koszovoba kapsz lakast jo munkat stb csak szaporodj hogy KOszovo megmaradjon ugyhogy ez van arra.Es hasonlit Vajdasag tortenetehez csak annyi hogy itt a szerb tobbsegben van.Aki szerint szerbeknek nincs kulturajuk az vagy barom vagy nem latott meg egy szerbet sem.Tito okos ember volt azert rakta meg Jugoszlavia fovarosat Beogradba hogy Szerbia csondben legyen es ne problemazzon :D.Jah es Montenegrorol csak annyit hogy kivalt de minek ? Most oroszok felvasaroljak szepen az egeszet egesz Sveti Stefan szigetet(Szent Istvan) felvasarolta az orosz maffia baratom minidg mondja nemsoka az orosz lesz a hivatalos nyelv :).
2012. ápr. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

A szerbek könnyebben tudomásul vették Montenegró leválását, az államszövetség megszűnését, mert 1918 előtt Montenegró sohasem tartozott Szerbiához. Külön álló kis állam volt.


A "szerb trianon" az ténylegesen Jugoszlávia volt, igaz hogy ebbe Montenegró is benne volt, de nem ez okozta a fő problémát. Szerbia rengeteg szerbet vesztett el a levált Horvátországban (Krajinai Szerb köztársaság -> Majd a háború alatt a Krajinák felszámolása, a szerbek elüldözése Horvátországból), majd a levált Bosznia-Hercegovinában. (Bosznia 2 entitásból áll, egyik a Boszniai Szerb Köztársaság)

Arról nem is beszélve, hogy a délszláv háborúk, az albánok elszaporodása, és Szerbia gazdasági tönkremenetele mind hozzájárult ahhoz, hogy Montenegró, majd később Koszovó leszakadt Szerbiáról. Koszovó leszakadását a szerbek nemzeti tragédiának nevezték, mivel Koszovóban alakult ki a szerb nép. A demográfiai "háborút" ott viszont elvesztették, a lakosság kb 90%-a albán.


Jugoszlávia szétesésekor a tagköztársaságok kiléptek a belgrádi fennhatóság alól, magára hagyva a gazdaságilag katasztrofális, a háborúban tönkrement Szerbiát.



Ebben az esetben a szerbeknek is volt trianonjuk. (Viszont ezt a szerbek fele-részt saját maguknak köszönhetik)

2012. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!