Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Montenegró és Bosznia hogy...

Montenegró és Bosznia hogy csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Montenegróban nem hivatalosan Euró van, Boszniában meg német Márka (azaz annak megfelelő pénz).

Az egy dolog, hogy ezt nem legálisan csinálták a Bosnyákok (Montegenró esetében passz, hogy mennyire legális), de ha náluk költségvetési hiány van, akkor nem nyomhatnak pénzt, és államadósságuk is csak korlátozottan lehet, mert nem tagjai az Eurózónának, miközben a pénzük onnan van.

Na de akkor mi a titka annak, hogy nem mennek csődbe?

Na meg a görögöknél miért nem működne ez, hogy eznetúl csak nemhivatalos tagjai lennének csak az Euróövezetnek, így senkit nem érdekelne, hogy Drachmávak, Euróval vagy Sesterciussal fizetnek, és mennyit ér a pénzük, mert szépen ellennének magukban.



2012. márc. 2. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy kérdezed, mintha Bosznia és Montenegró irigylésre és követésre méltó államok lennének. Bezzeg Bosznia és Montenegró, nekik hogyan sikerül és nekünk nem ? Mit tudnak ők, amit mi nem tudunk ?

A tisztánlátás végett: ezek az államok olyan szinten vannak, ahonnan lejjebb már nincs. Ott euró csak amolyan feketepiaci vonatkozásban van, a saját valutájukban még a saját bankjaik sem hisznek. Ott csak az ember, akinek sikerült eurót "szereznie". Ha stabil állásod, munkád, fizetésed van, az nem jó semmire, éhen is halhatsz tőle. De ha eurót lopsz valahonnan (kéregetsz Graz-ban vagy zsebmetszéssel foglalkozol Münchenben), akkor irigyelni való ember vagy.


>> Na de akkor mi a titka annak, hogy nem mennek csődbe?

Már régóta csődben vannak. Teljes és örökös a káosz és a nyomor. Totális a korrupció. Kerüld el nagy ívben ezeket a helyeket, még a turisták sincsenek biztonságban.

2012. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Montenegrónak úgy van eurója, hogy az euróforgalom 0.001%-át se teszi ki a gazdaságuk, vagyis semmilyen hatással nincs az euró erejére, ezért az EU nem is foglalkozik vele. Amúgy nyilván nem lehetne.
2012. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz. Lehet, hogy sz*rban vannak, de valahogy mégid működnek ezek az országok, mert nem hallani arról, hogy kölcsönökkel tömnék őket.

Amúgy nem irigylem őket, mert a görögöket sem irigylem.

2012. márc. 4. 02:02
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Boszniában hiperinfláció van jelenleg is. Montenegró valószínűleg egy kicsivel jobban áll, de ott sem túl magas az életszínvonal.


Amúgy Koszovóban is euró a fizetőeszköz, én is kíváncsi lennék ez mennyire számíthat legálisnak.

2012. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem Euró, nem Márka, nem Bosnyákok, hanem euró, márka és bosnyákok.


" ha náluk költségvetési hiány van, akkor nem nyomhatnak pénzt, és államadósságuk is csak korlátozottan lehet"


Államadóssága minden más államnak is csak korlátozottan lehet :))) Jól néznénk ki, ha nem így lenne.


"Na de akkor mi a titka annak, hogy nem mennek csődbe?"


Az, mint a másik 200 országnál, amelyek nem mennek csődbe.


"Na meg a görögöknél miért nem működne ez, hogy eznetúl csak nemhivatalos tagjai lennének csak az Euróövezetnek"


Mi az a "nemhivatalos tag"? Amúgy ha bevezetnék a drachmát, az nagy életszínvonaleséssel és államcsőddel járna, majd 5-6 éven belül fellendüléssel, de addig nagyon sokat szopnának.

2012. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

02:02


"Valahogy" minden ország működik. Bosznia és Monetengro államadóssága kb. a GDP-jük 40%-ával egyenlő. Pénzpiacon hitelt gyakorlatilag nem tudnak felvenni, így elsősorban fejlesztési bankoktól és külföldi államoktól vesznek fel hiteleket, eléggé szigorú feltételekkel. Vagyis kb. ott tartanak, mint Magyarország a 80-as években.

2012. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak ugye arról van szó, hogy a bosnyákok pénze a konvertibilis márka, ami egy német márkával egyenlő, az meg eleve kizárja a nagy inflációt. Mert ha inflálódna, akkor már nem érne egy márkát. Akkor hogy lehetséges, hogy nagy infláció van?


Montenegró meg ha vesz fel kölcsönt, azt gondolom Euróba teszi, na de akkor megszaporodna a forgalomban lévő Euró mennyisége, ami inflációt okozna, de akkor az árak magasabbak lennének, mint Nyugat-Európában, így lecsökkenne a fogyasztás, ami meg deflációt eredményezne.


Koszovó: Gondolom ott sem hivatalosan van Euró.


Görögország: Arra gondoltam, hogy az Eurót megtartanák, de kilépnének az Euróövezetből, így nem tudnának nyomtatni többet, és mivel nem lenne hivatalos pénznem, csak használatos, így nem tudna romlani.

2012. márc. 6. 01:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!