Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet ott is Euró, ahol...

Hogy lehet ott is Euró, ahol nincs? Monaco, Montenegró stb.

Figyelt kérdés
Gazdaságilag hogy működik az, hogy ott is van Euró, ahol nincs? Monaco és a miniállamok esete még okés, mert eléggé gazdagok pénzkibocsátás nélkül is. Na de Montenegró hogy tud saját pénz nélkül működni? És Bosznia, ahol igaz, hogy van saját pénz, de az Euróhoz rögzített áron, így majdnem olyan, mintha az lenne.
2010. máj. 29. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést csak én nem értem? Mi köze a gazdasági helyzetnek az Euró forgalomban létének? Az egész euro-övezetnek gazdasági válságban kéne lenni ezek szerint?
2010. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Ezt a kérdést csak én nem értem? Mi köze a gazdasági helyzetnek az Euró forgalomban létének? Az egész euro-övezetnek gazdasági válságban kéne lenni ezek szerint?"


Ébresztő!!! Nem hallottál még a görög válságról, amit Németország próbál helyrehozni, de minden EU-s ország issza a levét, és Szlovákia is szív miatta?

2010. máj. 29. 15:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó, kit érdekelnek a szlovákok? Amúgy én se nagyon értem, mire gondolsz. Ha valamit szeretnél kérdezni, akkor fogalmazd meg pontosan, hogy mire gondolsz.
2010. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kínai pénz meg a dollárhoz rögzített áron mozog és nem olyan mintha nagyon amerikai lenne kína pénze
2010. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mit nem értesz. Ha Euró van, akkor abból az állam nem tud kibocsájtani, mert nincs hozzá joga. Viszont Montenegróban a gazdaság nem dübörög olyan erősen, így valamiből fedezniük kell a hiányt. Jó, de miből? Államkötvényt hogy bocsájthatnak ki, ha nincs saját valutájuk?
2010. máj. 29. 23:35
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Kína megteheti, mert eléggé nagy a gazdasága, és erősen exportorientált, így a költségvetése viszonylag jó állapotban kell, hogy legyen.

Argentina is korábban egy ideig a dollárhoz rögzítette a pénzét, mégis becsődölt.

2010. máj. 29. 23:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Na meg az amcsik is csak nyomják számolatlanul a dollárokat, így a kínaiak is tudnak jüant nyomni.
2010. máj. 29. 23:39
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Az euro egy nagy rakás trágya.
2010. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előtte meg német márkát használtak. Még akkor is mikor az már németországban rég megszűnt...

Nincs akora gazdasági súlyuk, hogy be tudnának kavarni az euro (vagy bármilyen pénz) stabilitásába, bár az EU-ban ezt nem nézik jó szemmel. Ez kb olyan mint hogy a horvát, szerb, stb határ mentén is lehet euroval fizetni, vagy sokszor ingatlanokat, autókat is euroban árulnak. Csak ott sokkal gyakrabban, mert az euro stabilabb, mint amilyen valutát Montenegró gazdasága fenn tudna tartani. Azt hiszem az a lényeg, hogy az eurónak (elvileg) van fedezete, Montenegró pénzének pedig nem lenne. Meg egyébként is a gazdasága erősen EU-függő, így gyakorlatilag természetes módon alakul ki a használata.

Amúgy Koszovóban is euro van.

2010. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Miért kellett 5 válaszra várnom, hogy egy ténylegesen hasznosat kapjak?


Amúgy akkor sem teljesen stimmel. Mert amíg a privát szférában van addig oké. Na meg az állam nincs bent a zónában, addig nincs kibocsátás, így nemigazán tud bekavarni. Viszont hogy van ilyenkor az államkötvény és a közalkalmazottak (köztisztviselők fizetése) és az állami szervek közti pénzmozgás?

2010. máj. 31. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!