Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában mennyire erős a...

Kínában mennyire erős a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdé, meg én rendszerváltás utáni gyerek vagyok, de nem lehet olyan erős, mert pl.: engedik kivándorolni az embereket. De azért megkérdezném, hogy ez csak látszat? Mert a wikipédia ilyenről nem ír semmit sem. Persze az biztos, hogy bőven nem észak-koreai szint...

2012. ápr. 2. 19:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szélsőségesen kapitalista diktatúra van Kínában, lényegében fasizmus. Ezért a kommunizmus ott nem túl "erős".


"nem lehet olyan erős, mert pl.: engedik kivándorolni az embereket"


Nem engedik őket. Ahhoz jó kapcsolatokkal rendelkező fejesnek kell lenni, hogy külföldre utazhass onnan.

2012. ápr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Bocs, csak azért gondoltam, mert az iskolánkban már vagy legalább 10 kínai gyerek van/volt. 8x4 osztály van. Mintha egyre több lenne.
2012. ápr. 5. 16:07
 13/19 anonim ***** válasza:
81 %-os: forrás? Szerintem ez nem igaz.
2012. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De igaz. Origo címlapon volt kinn pár hónapja a cikk, egy blogon. Simán el tudom hinni, amilyen állapotok ott vannak. A nyugat felé csak a szebbik arcukat mutogatják, közben meg a vidéki Kinában nyomor van, 200 évvel le vannak ott maradva, de erről szó sem esik. Ez a dolog a kényszerabortusszal ez abból ered, hogy csak egy gyerek lehet, a másodikért fizetni kell az államnak, jó sokat. Nem mindenki tudja kifizetni, és ezek olyan családok, ahol úgy gondolják, mire meglesz a babó, majd összekaparják a pénzt, vagy eleve olyan kisebbség tagjai, akik eleve családcentrikusabbak. Ha ilyenkor a várandós nő lebukik, hogy ez mán a második, vagy többedik gyerek, viszik a műtőbe, és altatják...direkt, mivel véletlenül nem is lehet altatni, meg gondolom ha csak epidurált kapna végig visítana. Csak terhes nő ha altatva van, meghalhat, és ezt ott is tudják. Évente több ezer ilyen eset van. És egyébként ezt családtervezésnek hívják a hatóságok....
2012. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

itt a cikk amit olvastam : [link]


Itt egy másik : [link]


Nem gatyáznak. Ezeket nem érdeklik hogy tyúkot vágnak le, vagy embert csonkítanak, ezeknek csak a satisztikák számítanak. Megmondják hogy csak egy kölök lehet, aztán ha több van, eltüntetik, hogy stimmeljen a statisztika.

2012. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ma 16:07


A külföldön élő kínaiak nagy része nem a KNK-ban született, hanem HK-ban, Szingapúrban, Malajziában stb.


Azok, akik mégis a KNK-ban születtek, csak ügyeskedéssel vagy sok pénzért vándorolhattak ki.


Ha szabad lenne a kiutazás a KNK-ból, akkor kínaiak százmilliói árasztották volna már el a fél világot.


Az, hogy Magyarországon él kb. 2-5 ezer kínai, nem jelent semmit. Többségük hongkongi egyébként.

2012. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Bár szerintem már többen vannak sokkal...
2012. ápr. 5. 20:43
 18/19 anonim ***** válasza:
De Hongkongból minek jönnének ide? Eszméletlenül gazdag város, ráadásul másképp kezelik, mint Kína többi részét.
2012. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

20:55


Nemcsak az lehet a kivándorlás indítéka, hogy valaki szegény, vagy szegény helyen lakik. Ugyanezt a kérdést feltehetnéd a Mo.-on élő amerikaiakkal, japánokkal, hollandokkal stb. kapcsolatban is.

2012. ápr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!