Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fehéroroszországot hogy...

Fehéroroszországot hogy jellemeznétek és milyen erős?

Figyelt kérdés
erről az országról én nem sokat hallottam és kíváncsi vagyok a katonai erejére gazdaságára politikájára (bár annyit tudok hogy nem demokratikus) és ilyesmi
2012. febr. 14. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Jellemzése: Fehér, orosz és gyengébb Chuck Norrisnál.
2012. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
55%

Fehéroroszország területileg kétszer nagyobb Magyarországnál, de a népessége kicsivel kevesebb. Kelet-Európában az ő mezőgazdaságuk talán a legjobb, de amúgy nem túl nagy wasistdas a gazdaságuk. (Mindenesetre arra odafigyelnek, hogy teljes foglalkoztatottság legyen az országukban.)

A hadseregük tartalékosokkal együtt 250 ezer fő. A fegyverzete javarészt szovjet örökség, kiegészítve némi újabb orosz fegyverzettel.


Belarusszia ideológiailag mindenen szempontból kétarcú állam: kommunista is, nacionalista is; orosz is, belorusz is.

Tagja az ODKB-nek, az oroszok katonai szövetségi rendszerének. 2004-ben konföderációra is léptek Oroszországgal (azaz azóta közös államot alkotnak) - de a közös intézményeik még nem teljesen működnek, mert Lukasenko (a belorusz vezető) félti a pozícióját. A konföderáció orosz részről nagy ráfizetésekkel jár, de a folyamatosan szóban forgó teljes integráció ígérete kárpótolja őket.

Mint a fentiekből kitűnik Fehéroroszország nem független állam, katonai és külpolitikai értelemben semmiképp sem.

Belorussziában orosz katonák állomásoznak és minden évben közös belorusz-orosz hadgyakorlatok vannak, amelyekre rendszerint a lengyelek és az ukránok is hasonló, közös hadgyakorlatokkal szoktak felelni.

2012. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!