Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában mennyire erős a...

Kínában mennyire erős a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdé, meg én rendszerváltás utáni gyerek vagyok, de nem lehet olyan erős, mert pl.: engedik kivándorolni az embereket. De azért megkérdezném, hogy ez csak látszat? Mert a wikipédia ilyenről nem ír semmit sem. Persze az biztos, hogy bőven nem észak-koreai szint...

2012. ápr. 2. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A netet pl. korlátozzák, ami egy igen rossz jel.
2012. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De azt is hogy? Pl.: csak kommunista bejegyzéseket írhatsz ki a facebookra? Na jó ez hülyeség volt... akkor pl. csak a kormány honalpja lehet a kezdőlapod? Ááá mindegy én ehhez hülye vagyok. XD
2012. ápr. 2. 20:19
 3/19 anonim ***** válasza:
Kína csak névleg kommunista. Gazdaságilag már most is teljesen kapitalista, bár sok "monolitikus" állami cége van, mindegy. A kommunizmus náluk abban nyilvánul meg, hogy az egyetlen párt nevében szerepel a kommunizmus. A tiltások meg hasonló korlátozások csakis a párt egyeduralmának megőrzéséért van. Bár mostanában hallani olyan hírekről, hogy Kína pár évtized alatt folyamatosan be fogja vezetni a demokráciát - nyilván nem nyugati típusút. Pl. Dél-Korea is sokáig "diktatúra" volt, ez alatt modernizálták és felzárkóztatták az országot. Szóval bármi lehetséges, főleg hogy az új elnökaspiráns Xi Jinping elég modern, nyitott és pragmatikus gondolkodású.
2012. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a rendes választ! :)
2012. ápr. 2. 21:04
 5/19 anonim ***** válasza:
Azert ha azt mondod ott,hogy sz*r kommunizmus akkor lelönek teged.(en ugy hallottam)
2012. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Semennyire. Kínában imperializmus van, ráadásul épp a legkeményebb fajtából. Ez pedig épp csak ellentéte a kommunizmusnak.
2012. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"A netet pl. korlátozzák, ami egy igen rossz jel."


De ez diktatórikus jel, nem pedig kommunista.

2012. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért még nem lőnek le, ha szidod a kommunistákat. Az Észak-Korea. :D
2012. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

tegnap 21:51

Arra kérlek, hogy nevezz meg, egyetlen olyan kommunista országot, ahol nem korlátozzák a netet! Én értem, hogy nincs összefüggés közöttük, te viszont azt értsd meg, hogy a kettő már-már érthetetlen ok(ok)ból kifolyólag kivétel nélkül együtt jár a konkrét esetekben.

2012. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, hogy mennyire, csak amilyen hírek onnan kiszivárognak néha, hááát az nagyon gáz. Korlátozzák a netet, nem minden kerülhet ki, gondolom ez a médiára is igaz.

Aztán pár hónapja volt téma, hogy pl ha valaki engedély nélkül( értsd a hatóság engedélye nélkül) lesz várandós, akkor az anyukát kényszerabortuszra viszik, akár a kilencedik hónapban is...nos hát ilyet az állatok nem csinálnak, ráadásul ha az anya nemszeretem kissebség tagja, akkor véletlenül nem éli túl a borzalmat, és ezt egy külön hatóság intézi, az ő feladatkörébe tartozik. A legutóbbi eset is ami kiderült, az is azért volt, mert az anya rokonai kiverték a dilit, és nehezményezték, hogy az anya, aki miután megtudta hogy hét hós terhesen kitépik belőle a gyerekét akár akarata ellenére is, rosszul lett a stressztől, és kb leszarták az egészségügyi dolgozók, majd becibálták a műtőbe, elaltatták, és a rokonoknak csak kb három óra múlva szóltak, hogy ja, ott a családtagjuk, akihez bemehettek, de akkor már ki volt hűlve. Na hát ennyire erős ott a rendszer.

2012. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!